הנשיאה לשעבר של איגוד הלב האמריקאי ד'ר מישל א. אלברט בביקורה במד'א: 'אני מודה לכם על עבודתכם למען הצבת הדפיברילטורים במרחב הציבורי

הנשיאה לשעבר של איגוד הלב האמריקאי (American Heart Association – AHA), ד'ר מישל א. אלברט, הגיעה בליווי בעלה אד, וגלן ואנדן הוטן המנהל האזורי מטעם איגוד הלב האמריקאי - AHA. לביקור במוקד הלאומי המשולב של מד'א (הממל'מ) בקרית אונו ובקריית מד'א ברמלה שם מוצב בנק הדם הממוגן של מד'א.

פורסם ב: 02/08/2023 09:28

הנשיאה לשעבר של איגוד הלב האמריקאי דר מישל א. אלברט בביקורה במד'א .צילום: דוברות מד'א
ד"ר אלברט ביקרה במד"א עוד במהלך כהונתה כנשיאת איגוד הלב האמריקאי שאותה סיימה רק לפני שבועות ספורים, ב- 30 ביוני 2023.

מלבד תפקידה לשעבר כנשיאת איגוד הלב האמריקני, ד"ר מישל א. אלברט מחזיקה בתפקידים יוקרתיים באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF) כפרופסורית לרפואה, בהם דיקנית קבלה לבית הספר לרפואה ומנהלת המרכז להתמודדות עם קשיים, מחלות לב וכלי דם (מרכז NURTURE). ד״ר אלברט, קרדיולוגית וחוקרת עם התמחות בשוויון בריאותי וגישות חדשניות למחלות לב וכלי דם. בעלת פרסים ומענקים רבים עבור מחקריה, מכהנת בוועדות לאומיות ובוועדות מייעצות, מוכרת בשל מאמצי ההסברה הרבים והישיגיה המקצועיים.

במהלך הביקור במוקד הלאומי המשולב של מד"א, סקר אורי שחם, ראש לשכת מנכ"ל מד"א את פעילות מגן דוד אדום ארגון ההצלה הלאומי בפני הנשיאה לשעבר של האיגוד והציג בפניה את פעילות מוקד החירום 101 של מד"א שמעניק הדרכה טלפונית ברגעים הראשונים ומנחה בעת הצורך את השימוש במפעם (דפיברלטור) ע"י עוברי אורח, את מוקד הבקרה הרפואית של הארגון והסביר על אופן הזנקת כונני תגובה מהירה במקרי חירום רפואיים, בדגש על אירועים לבבים והחייאות. ד"ר אלברט התרשמה מאוד מהיכולות הטיפוליות והטכנולוגיות שהארגון פיתח והטמיע ומשרשרת התגובה למקרי חירום המבוססת על מספר רב של מעגלי מטפלים ברמות שונות המשולבים במקביל - לקיצור זמני התגובה.

בתום הסיור במוקד המשולב הלאומי של מד״א, נסעו הנשיאה איגוד הלב האמריקני וחברי המשלחת לקריית מד״א ברמלה, שם פגשו את אריאלה מירובסקי - ביתו של ד״ר מישל מירובסקי שפיתח בראשית שנות ה-80 דפיברילטור אוטומטי מושתל כטיפול מציל חיים, ואת פרופ׳ אילת שנער, סמנכ״לית שירותי הדם של מד״א שערכה סקירה בנושא תרומות הדם, הליך הטיפול בכל מנת דם וכן מבנה בנק הדם הממוגן של מד״א.

מזה כ-15 שנה, משמש מד״א כמרכז הדרכה בינלאומי עבור איגוד הלב האמריקני לצורך הכשרות הצוותים הרפואיים בתחומי מדינת ישראל. כחלק משיתוף הפעולה בין הארגונים, מד״א הוביל ומוביל פרויקטים בתחומי ההדרכה על מנת להנגיש את הטיפול, ההדרכה והידע מציל החיים לכלל תושבי מדינת ישראל.

עוד פגשו ד״ר אלברט וחברי משלחת איגוד הלב האמריקני את מתנדבי נוער מד״א מתחנת לוד, שהסבירו על פעילותם בארגון למען המטופלים וכן למען הקהילה. בסיום המפגש נערך סיור בבנק הדם לסוגי דם מיוחדים וכן בנק החלב של מד״א, הוצגו לחברי המשלחת רכבי ההצלה והכלים המיוחדים בהם משתמשים צוותי מגן דוד אדום על מנת להציל חיי אדם בשגרה ובחירום.

הנשיאה לשעבר של איגוד הלב האמריקני ד״ר אלברט: ״הביקור שלי במגן דוד אדום היה באמת מדהים. אני רוצה להודות לכולכם על המאמצים שהשקעתם כדי להפוך את הביקור הזה לביקור מדהים. האיגוד רואה חשיבות רבה בהצבת דפיברילטורים במרחב הציבורי, מרכיב חשוב ביותר בשרשרת ההצלה. אנחנו שמחים להמשיך את שיתוף הפעולה ולתמוך בהצבתם. אני מודה לכולכם עבור המאמצים הרבים, במיוחד ב-3 השנים האחרונות למען שיפור והנגשת שרשרת ההצלה.״

סמנכ״לית שירותי הדם של מד״א, פרופ׳ אילת שנער: ״אנחנו מודים לנשיאה לשעבר של ארגון הלב האמריקני שהגיעה יחד עם חברי המשלחת לבקר במד״א ובשירותי הדם. הייתה לנו הזדמנות להציג לחברי האיגוד את בנק הדם החדשני והממוגן של שירותי הדם של מד״א ומדינת ישראל.״

סמנכ״ל קהילה במד״א ד"ר אלי יפה: ״שיתוף הפעולה ארוך השנים בין מד״א ואיגוד הלב האמריקני מוסיף להעמיק. מלבד היותו גוף מקצועי, אנחנו רואים באנשי האיגוד חברים קולגות ושותפים לחזון הנגשת ידע וכלים מצילי חיים לכלל האוכלוסייה. אני מבקש להודות לנשיאה לשעבר של איגוד הלב האמריקני ד״ר מישל א. אלברט, לבעלה אד ולחברנו גלן ואן הוטן על ביקור מעשיר מלמד ומעמיק."
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...
*   מחקר חדש מהמרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים