המרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' דורג גם השנה בראש טבלת בתי החולים בישראל ובמקום הראשון בצפון . כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

בי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית' נבחר כמצטיין והוא בולט בכל מדדי האיכות הלאומיים שנבדקו . הציון הגבוה ניתן ל'כרמל' במסגרת פרויקט מדדי האיכות הלאומיים של משרד הבריאות לשנת 2022

פורסם ב: 30/07/2023 09:05

חדר ניתוח רובוטי . צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
השבוע פירסם משרד הבריאות את תכנית המדדים הלאומיים של משרד הבריאות, שהושקה לפני עשר שנים. תכנית המודדת תהליכים מרכזיים הקובעים את איכות הטיפול בתחומים מרכזיים ומדרגת את המרכזים הרפואיים לפי ביצועיה. התכנית שמה לה כמטרה לעודד את הצוותים והמחלקות לשפר את האיכות הרפואית באופן מתמיד.

מנהל המרכז הרפואי 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג התייחס להישג: 'זאת גאווה גדולה עבורי ועבור כל הצוותים שלנו להמשיך ולהוביל עם הישגים מעולים כאלה. אף תהליך איכות משמעותי בבית החולים לא יכול להתקיים בלי עבודת צוות משולבת של רופאות ורופאים, אחיות ואחים, אנשי מקצועות הבריאות והמערכים התומכים הרבים מאוד שסובבים את הטיפול בחולים. בשם החולים שממשכים לזכות אצלנו לטיפול איכותי ומסור אני מודה לכל אנשי הצוות הנפלאים שלנו על העבודה הקשה והמצוינת'.

התוכנית הלאומית למדדי האיכות של משרד הבריאות מדרגת את בתי החולים בישראל מאז 2013 על סמך מדדים רפואיים שונים, כמו אופן הטיפול במצבים קריטיים כמו אוטם בשרירי הלב או שבץ מוחי ובמצבים רבים אחרים. בין היתר נמדדים הזמנים בין ההגעה לבית החולים לתחילת הצנתור לאחר אוטם שריר הלב, מהירות ביצוע בדיקות דימות קריטיות להחלטות טיפוליות, זמן ההמתנה במחלקות לרפואה דחופה,זמן המתנה לניתוח שבר בצוואר הירך ועוד.

ד'ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות והבטיחות של 'כרמל': 'אנחנו נמדדים על ידי משרד הבריאות כדי לוודא עמידה בסדרה של מדדי איכות לאומיים. מדדים אלה הם רק חלק מסט המדדים רחב יותר שב'כרמל' מגדירים להם יעדים ועומדים בהם שנה אחרי שנה. אני רואה במדידת איכות כלי כדי לוודא שאנחנו נותנים את הטיפול המתקדם, איכותי ומותאם מטופל הטוב ביותר שניתן. המשמעות בלהיות איכותיים למטופלים שלנו היא בלהעניק מכל הלב , במסירות ובחתירה למצוינות בכל מה שאנחנו עושים.

המפתח להצלחה הזו הוא עבודת צוות וחוסר פשרה על הטיפול הטוב ביותר, בכל מחלקה, יחידה ומכון בבית החולים. אני גאה בצוותים - רפואה , סיעוד, מקצועות הבריאות והמנהל ובצוות מערך האיכות ובטיחות הטיפול שמובילים ביחד את בית החולים להישג המכובד הזה'.

התוכנית הלאומית למדדי איכות החלה לפני כעשור, עם חמישה מדדי איכות בבתי החולים הכלליים בשנת 2013, כאשר כבר בשנותיה הראשונות נראה שיפור משמעותי באיכות הטיפול, זאת בעקבות המדידה והפרסום. כיום, התכנית מונה 75 מדדי איכות ב-5 מסגרות טיפול שונות (בתי חולים כללים, בתי חולים גריאטריים ושיקומיים, בתי חולים לבריאות הנפש, תחנות טיפת חלב, חברות האמבולנסים ומכוני דיאליזה – מעל 120 נותני שרות שונים). המדדים החדשים שנכנסו השנה: מדד זיהוי פוליפ בקולונוסקופיה – בבתי החולים הכלליים, הערכת כאב למפונה בניידות טיפול נמרץ ובדיקת דו תחמוצת הפחמן באוויר הנשוף (EtCO2) לחולה מונשם המפונה בניידות טיפול נמרץ.

לבית חולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית' שזכה כראשון וכמוביל בצפון מצטרפים עוד בתי חולים מובילים מקבוצת 'כללית' עם הציונים גבוהים במיוחד ביניהם: בילינסון, 'סורוקה' בבאר שבע , 'העמק' בעפולה, 'מאיר' בכפר סבא, 'קפלן' ברחובות , ביח' השרון ועוד.

במכתב למנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג כותב מנכ'ל 'כללית' רואה החשבון אלי כהן :' קבלת הציון המקסימלי היא תוצאה של חזון, מדיניות, עבודה מאומצת וההשקעה של צוותי בית החולים מתוך רצון להעניק את הטיפול האיכותי והמקצועי ביותר האפשרי, אנא העבר את הערכתי הרבה לכל מי שעוסק בנושא חשוב זה'.

סיכם מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג: 'אני שמח מאוד בתוצאות המצוינות וגאה בצוות שלנו שבזכותו אנו יכולים להגיע להישגים כאלה ולשמור על רמה גבוהה באיכות ובטיחות המטופלים לאורך זמן"
בית חולים 'כרמל'. צילום אוירי

ד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...
*   מחקר חדש מהמרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים