הערב פתח עו'ד יונה יהב, לשעבר ח'כ וראש העיר חיפה, את מסע הבחירות שלו. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בנוכחות הדובר שלו ליאור רוזנטל, נציגי תקשורת רבים, בני משפחה וחברים קרובים ואוהדים רבים, החל יונה יהב את תחילת דרכו חזרה אל כס ראשות העיר

פורסם ב: 13/06/2023 20:04

יונה יהב במסיבת העיתונאים. צילום: רונית קיטאי
מסיבת העיתונאים התקיימה באולם הכנסים של מלון 'לה קאפלה' ב'קסטרא' שם הבטיח שתוך 90 ימים מתחילת כהונתו החדשה, החזירים יחזרו לואדיות והתושבים יוכלו להסתובב חופשי ברחובות העיר ובקירבת בתיהם.

'חיפה זקוקה לראש עיר אמיתי, שיודע לחלום, לתכנן ולהגשים' פתח יונה יהב שהוסיף 'חיפה בראשותי תשוב להיות בירת הצפון ובירת כלכלת העתיד של ישראל; "תוך 90 מכניסתי לתפקיד החזירים לא יהיו פה יותר .נחזיר את הביטחון האישי לתושבים . אקים סיירת ביטחון בשיתוף עם משטרת ישראל'.

יונה יהב שב הערב בגדול והכריז על התמודדותו על ראשות העיר חיפה, במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך במלון 'לה קאפלה' בחיפה, בהשתתפות רבים מתומכיו.

אמר יונה יהב: 'אני פטריוט חיפאי כל חיי. לפטריוט חיפאי אין גבול, אין גיל ואין מחסום שיכול לעמוד בינו לבין עירנו האהובה חיפה. זו שליחות חיי, ותפקיד ראש העיר הוא תפקיד חיי.בשנים האחרונות הייאוש השתלט על חיפה. זו אחת השעות הקשות של העיר. חיפה צריכה שיאמינו בה ובפוטנציאל שלה, שיאמינו בתושבים שלה. חיפה בראשותי תשוב להיות בירת הצפון, בירת כלכלת העתיד של ישראל'.

יהב אמר כי בכוונתו להיכנס מיד לתפקידו כראש העיר חיפה, תפקיד שהוא מכיר היטב כמי שעשה ב 15 שנים באינטנסיביות. לדבריו 'חיפה בראשותי לא תשלם אגורה אחת כשכר לימוד. אכנס לתפקידי מיד עם חזון, ניסיון ותכנית עבודה מלאה.חיפה מקבלת ראש עיר מלא-מלא, במחויבות ואחריות מלאה'.

יונה יהב הדגיש כי ביכולתו לגייס את משרדי הממשלה להיות שותפים מלאים בקידום חזון העיר המתחדשת שלו. 'אחדש את האמון עם כל משרדי הממשלה. זו לא שאלה של תמיכה פוליטית. ממשלת ישראל ומשרד האוצר נותנים תקציבים למי שיודע לממש אותם, ולמי שיודע לבצע פרוייקטים גדולים. חיפה צריכה ראש עיר אמיתי, שיודע לחלום ולהגשים זו דרכי ,לחלום, לתכנן, ולהגשים. לחיפה תהיה דלת פתוחה אצל כל שר, ולא משנה של איזו ממשלה.אחזיר את פרויקט שיקוע הרכבת, נרחיב את שטחי העיר התחתית וקמפוס הנמל'.

'חזירים ואנשים לא יכולים לחיות יחד' (ותשאלו את אלה שמפחדים כל כך, את התושבים שפוחדים לצאת מהבית בערב פן יחזרו לביתם ויתקוף אותם חזיר בר, וכמובן את אלה שכבר נפגעו מ'מכת' החזירים בעיר). באשר לבעיית החזירים ברחובות העיר יהב ליגלג על השלטים בהם כתוב : 'חזיר חיפאי לפניך', והתחייב 'תוך 90 ימים מחזרתי לתפקיד ראש העיר, נרחיק את כל תופעת החזירים ונחזיר אותם לואדיות. תושבים וחזירים לא יכולים לחיות ביחד. נוציא את חזירי הבר מחיפה בנחישות וברגישות'.

יונה יהב הבטיח להתניע מהלכי התחדשות עירונית, שבשנים האחרונות חיפה לא קידמה: 'צריך לחדש את השכונות בחיפה, לתת תקווה לכל שכונה ולכל רחוב, שאפשר לעבור את תהליך ההתחדשות ופיתוח. כפטריוט חיפאי, אין רחוב שאני לא מכיר. נעשה את זה תוך שמירה על אופי ומרקם החיים בשכונות. למדתי מטעויות העבר, נעשה זאת ברגישות ובתיאום'.

על החארקות בכבישים ורעשי המכוניות המחרידים את השכונות בעיר הכריז יונה יהב : 'אעקור את העבריינות מחיפה' ובדבריו שם דגש גם לנושא הביטחון האישי של התושבים אשר הידרדר בקרוב לחמש השנים האחרונות. 'תופעות של ונדליזם, מרוצי מכוניות, דברים שמעולם לא היו בחיפה, נכנסו בשנים האחרונות לעיר. בתוך 4 חודשים אקים מחדש סיירת ביטחון בשיתוף עם משטרת ישראל. נוסיף עשרות שוטרים וניידות בעיר. אגייס את התקציבים לכך ואעקור את תופעת העבריינות מחיפה. חיפה תחזור להיות עיר בטוחה'.

'משקעים אישיים לא יהיו. תם עידן המחנות בחיפה ובכוונתי לשתף פעולה עם כל הגורמים,גם עם אלה שיתנו את קולם לאחרים. אני מתחרט על המאבקים האישיים שהיו לי בחיי. משקעים אישיים לא יהיו תכנית עבודה! מערכת הבחירות הקרובה היא גורלית לעתידה של חיפה ויש לנהל מערכת בחירות הגונה והוגנת. אסור לנו להוריד אותה נמוך'.

יונה יהב שסיפר על כמות אדירה של תושבים שגילו כלפיו אהדה והפצירו בו לשוב ולכהן כראש העיר חיפה, התייחס לשמועות לפיהם כבר יש מי שמנסה לקדם 'קמפיין גילנות' כנגדו. 'ללעוג לאדם בשל המראה שלו, בשל המוצא שלו או בשל גילו, זה נמוך. הכי נמוך שאפשר לרדת אליו זה קמפיין גילנות'. הוא ביקש מתומכיו שלא להיגרר להשמצות ועלבונות, והצהיר: 'אנחנו מתמודדים כדי להשיב את חיפה למסלול. הבחירות הקודמות הסתיימו וכבודה של עינת במקומה מונח. אנהג בבחירות האלה כמו ג'נטלמן חיפאי ובדרך הזו אוביל גם את העיר. תם עידן המחנות בחיפה. הוא לא קיים יותר מבחינתי. חיפה זקוקה למנהיגות מאחדת בראשותי. כך יהיה וכך אעשה'.

לסיום אמר יונה יהב ואי אפשר היה לא להבחין בהתרגשותו. 'אני שב לתפקיד ראש העיר, לא כדי לקבל גביעים ומדליות על האיצטדיון היפה ביותר בארץ ('סמי עופר') , על פרויקט העיר התחתית, על מנהרות הכרמל, חזות העיר ויופיה, או אירועי התרבות המדהימים שהקמנו פה. אני שב בשם אתגרי העתיד: חיפה קראה לי, חיפה זקוקה לי,וכאמור אני פטריוט חיפאי'.

היה הדובר של יונה יהב, ליאור רוזנטל מ'פרו אסטרטגיה' , רעיתו פרופ' רבקה יהב ואחיה ירון בורשטיין מנהל סניף חיפה של מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, פעילי ציבור רבים, חדוה אלמוג חברת מועצת העיר וחברה טובה של יונה, הגיעה לשם בחברת בנה איש העסקים בתחום המסעדות רועי אלמוג ורעייתו רוית עם בנותיהם הקטנות. באו גם חיים גרשון, דוד גיא ועוד רבים אחרים. התרגשות היתה לי אישית לפגוש את הקולגה הוותיק אביהו שפירא מ'ידיעות אחרונות' שצילם לשידור טלויזיה את מסיבת העיתונאים. בתקופה מסויימת עבדנו יחד מספר שנים ב'כל העמק והגליל' מקבוצת 'ידיעות תקשורת' ופגשתי עוד קולגות חרוצים ואיכפתיים.
דפנה אולמן בארי בעלת מלון 'לה קאפלה' ב'קסטרא' הגיעה הישר מכנס בתל אביב. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל: ירון בורשטיין ואחותו פרופ' רבקה יהב, וחיים גרשון. צילום: רונית קיטאי

ליאור רוזנטל הדובר של יונה יהב. צילום: רונית קיטאי

יונה יהב פתח הערב את מסע הבחירות לראשות העיר חיפה. צילום: רונית קיטאי

יונה יהב פתח הערב את מסע הבחירות לראשות העיר חיפה. צילום: תום גביש

רוית ורועי אלמוג עם בנותיהם רומי בת 4 ורון בת 5 חודשים.שימו לב שכל שמות בני המשפחה מתחילים באותיות רו. צילום: רונית קיטאי

משמאל לימין העיתונאי יוסי גלזר עורך 'חדשות חיפה והצפון', ופעיל הציבור ואיש העסקים חיים גרשון. צילום :רונית קיטאי

יונה יהב פתח את מסע הבחירות שלו לראשות העיר חיפה. משמאלו הדובר שלו ליאור רוזנטל. צילום: רונית קיטאי

יונה יהב פתח הערב את מסע הבחירות לראשות העיר חיפה. צילום: רונית קיטאי

חדוה אלמוג חברת מועצת העיר חיפה נראית רביעית מימין. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   אתמול (19.2.24) התקיים הכנס הארגוני ה-5...
*   תחנת מד'א חדשה נפתחה לראשונה ברמת...
*   אתמול התקיימה פגישה במשרד החוץ בנוכחות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים