יונה יהב, הח'כ לשעבר ומי שכיהן במשך 15 שנים כראש העיר חיפה,נבחר ליו'ר חבר הנאמנים של המכללה האקדמית להנדסה בראודה כרמיאל. כתבה: רונית קיטאי

יונה יהב יהיה אמון על ההתנהלות הכספית, התקציבית והמשאבים הנכסיים של המכללה ועל מימוש ייעוד המכללה ומטרותיה לדבריו:'בכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד מחקרי ולימודי מוביל בישראל'. על הברכות נשיא המכללה פרופ' אריה מהרשק

פורסם ב: 29/01/2023 15:19

עו'ד יונה יהב. צילום:ראובן קפוצ'נסקי
פרופ' אריה מהרשק: 'נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים ולהקמת מעבדות מחקר חדשניות, לקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה והמשק הישראלי בכלל'.

בין שלל תפקידיו של ראש העיר חיפה לשעבר יונה יהב (2003-2018) הוא יחליף את דורון כהן, המסיים את תפקידו בימים אלו לאחר 8 שנים. דורון כהן יו'ר ומייסד קרן 'קרדיטו', שימש עד לא מכבר כמנכ'ל השקעות דיסקונט ויו'ר חברת התקשורת 'סלקום' ובעבר כיהן כמנכ'ל משרד האוצר וכמנהל רשות החברות הממשלתיות.

יונה יהב מביא איתו ידע וניסיון רב שיאפשרו למכללה להרחיב את פעילותה ויוביל מהלכי פיתוח אסטרטגי לביסוס וצמיחה של המכללה בשנים הקרובות. בין המטרות : הגדלת היקף הכשרת המהנדסים להם המשק משווע, התאמת רמת ההוראה וההכשרה לצרכיה המשתנים של התעשייה, פיתוח תחומי הכשרה והתמחות חדשים, והטמעת תובנות המהפכה התעשייתית הרביעית, למען הכשרת מהנדסי העתיד של מדינת ישראל.

במעמד קבלת המינוי ציין יהב כי הוא רואה זכות גדולה לעמוד בראש חבר הנאמנים של המכללה : 'כבוד גדול עבורי להצטרף למוסד מחקרי ולימודי מוביל כמו בראודה. אני חש הזדהות עמוקה עם הערכים אותם המכללה חרטה על דגלה : מצוינות, השכלה הנדסית מתקדמת, חיבור מעשי לתעשייה וקידום ושגשוג הפריפריה. הצטרפתי לאור רצוני לפעול לחיזוק הגליל ובכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד אקדמי הנדסי מוביל בישראל; ולסייע בהרחבת מקורות המימון שלה'.

פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: 'אני מברך את יונה יהב על הצטרפותו להנהלת המכללה וכולנו מצפים לתחילת דרכנו המשותפת. אנו סמוכים ובטוחים כי ניסיונו הרב של יונה יהב במגזר הציבורי יתרום רבות לתהליכים אותם אנו מבקשים לקדם, ויחד נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים ולהקמת מעבדות מחקר חדשניות, לקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה ומשק הישראלי בכלל'.
פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה כרמיאל. צילום: באדיבות המכללה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   בעקבות שיתוף פעולה בין הטכניון, עמותת...
*   הטכניון ראשון באירופה ברישום פטנטים...
*   קריאה תוך כדי הליכה באמצעות משקפיים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים