תערוכת צילומים משותפת של תלמידי תיכון 'חוגים' בחיפה ותלמידי גואנגז'ו מוצגת בימים אלה בסין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקונסוליה הישראלית

השבוע נחנכה בספרייה העירונית המרכזית של גואנגז'ו, סין, תערוכת צילומים ייחודית תחת הכותרת 'ישראל- סין: חדשנות נוער'. התערוכה היא ביוזמת הקונסוליה הישראלית בגואנגז'ו שבראשה עומד הקונסול פלג לוי, מוצגת במסגרת אירועי 30 שנים ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לסין

פורסם ב: 04/07/2022 13:49

צילום: הקונסוליה הישראלית בגואנגז'ו
במסגרת אירועי 30 שנה ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לסין, יזמה הקונסוליה הישראלית בגואנגז'ו תערוכת צילומים של בני נוער מתיכון לאמנויות גואנגז'ו שבסין ותלמידי תקשורת ודיפלומטיה ב'חוגים'.

התערוכה מתקיימת בספרייה העירונית המרכזית של העיר גואנגז'ו, בקומה הבינלאומית, ובמקום מרכזי של העיר שבו מבקרים 25,000 איש ביום. בפתיחת התערוכה השתתפו בכירי משרד החינוך ומשרד החוץ של מחוז גואנדונג.

תערוכת הציורים המשותפת כאמור לבית הספר התיכון לאמנויות בסין לבין תלמידי מגמות תקשורת ודיפלומטיה בבית ספר 'חוגים' בחיפה כללה 40 צילומים מרשימים בנושא חדשנות. דרך עדשת המצלמה, הציגו התלמידים צילומים המשקפים נקודות מבט מעניינות של הצלמים הצעירים על החדשנות.

תהליך העבודה על הצילומים הונחה בבית ספר חוגים על ידי מיכל שטרן- רכזת מגמת דיפלומטיה ושחר עדי- רכז מגמת תקשורת. בימים הקרובים ייחתם בין בתי הספר מזכר הבנות לשיתוף פעולה ביניהם (sisters schools) ובשנה הבאה התערוכה המשותפת תוצג בשני בתי הספר.

התקשורת בסין, שסיקרה באופן נרחב את התערוכה, ציינה כי שני הצדדים הציגו עבודות מרתקות. היה בהן הרבה שוני, אך היה גם הרבה דימיון באופן שבו התלמידים הישראלים והתלמידים הסינים רואים את העבר, את ההווה ואת העתיד של שתי המדינות.

מילנה מירון, מנהלת בית ספר 'חוגים': 'התערוכה בה השתתפו תלמידינו מהווה נדבך נוסף ביחסים הבינלאומיים שמקיים בית הספר עם קהילות שונות בעולם, והיא מאפשרת לתלמידים להגשים את חלומותיהם ושאיפותיהם פורצי הדרך. צוות בית הספר רואה חשיבות רבה ביצירת שיתופי פעולה ומיזמים משותפים חדשים'.

(ליאורה טל)
צילום: הקונסוליה הישראלית בגואנגז'ו

צילום: הקונסוליה הישראלית בגואנגז'ו

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מאז 'כנר על הגג' הפך כמעט כל גג לחגיגג...
*   בעקבות המצב הביטחוני מי מזמין את תושבי...
*   650 אורחים הגיעו בערב חמישי החולף לפתיחת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים