i4Valley בכנס שנתי בהשתתפות בכירים בתעשייה ובממשלה שדנו בנושא תעשייה חכמה על רקע המהפכה התעשייתית ה-4. כתבה: רונית קיטאי

השבוע התקיים במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל הכנס השנתי השני של i4Valley - חממת כרמיאל לתעשייה חכמה שמשקיעה בסטארט-אפים בשלבים מוקדמים (pre-seed, seed). מי הבכירים שהגיעו לכנס?

פורסם ב: 30/06/2022 00:12

סיון יחיאלי מנכ'ל i4Valley, צורי דבוש בעלי 'קליל' ופרופ' אריה מהרשק. צילום: Ritvo photography באדיבות i4 valley
סיון יחיאלי מנכ'ל i4Valley :'הכסף החכם צריך ללכת להייטק לתעשייה. 4.0 היא השקעה ריאלית, עם רגליים על הקרקע'.

צביקה וינשטוק סמנכ'ל טכנולוגיות i4Valley:'המהפכה הרביעית משנה מקצה לקצה את הדרך שבה חברות וארגונים מתנהלים: שילוב של הייטק בכל תהליכי הייצור, התפעול, ניהול המידע , התחזוקה וההפצה. היא משנה את הדרך שבה אנחנו עובדים וחיים, את הדרך בה מתנהלות חברות בכל התחומים.

יש הזדמנות אדירה להיכנס לכל מה שיעסיק את העולם בשנים הקרובות רציפות עסקית, שרשרת הערך של הייצור, פיתוח חומרים חדשים, שקיפות שרשרת האספקה וההפצה, תרבות ארגונית ברת קיימא, שינויים דרמטיים בעולם כח העבודה אנשים, תהליכים ורובוטים, עולמות מערכות המידע ועוד'.

פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה 'בראודה' (בצילום) : 'על מנת שישראל תשמור על מעמדה כמובילה עולמית בטכנולוגיה עילית בעולם תחרותי, על מהנדסי העתיד לסגל לעצמם תכונות וכלים מתאימים'

ד'ר עמי אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה וראש רשות החדשנות: 'צריך לבנות 'עננים' CLUSTER-ים כדי למשוך את היזמים לצפון'.

i4Valley ציינה שנתיים להקמתה והביאה לכנס יזמים, משקיעים, אנשי הייטק, בכירים בתעשייה ומקבלי החלטות להיכרות עם סטארטאפים פורצי דרך בתחום, ולדיון בנושאים הבוערים ביותר בקהילה בשבועות האחרונים , לאן ילך הכסף החכם, איך מעצימים את האקו-סיסטם, איך מחזקים את הקשר של תעשיית הון הסיכון לחברות בתחום, את הקשר בין הסטרטאפים לתעשייה, ואיך משלבים אוכלוסיות בהייטק ובתעשייה ומנצלים את ההזדמנות בתחום החם בעולם.

באירוע השתתפו השותפים בi4Valley, בהם בין היתר צורי דבוש יו'ר ובעל השליטה ב'קליל חלונות מעוצבים', הנרי צימרמן בעלי 'טרלידור', יפתח סחר מנכ״ל משותף בקבוצת 'כתר', איתמר בוכניק – CFO של חטיבת האירוספייס של חברת ''וויפרו', וכן פרופ' אריה מהרשק, נשיא מכללת האקדמית להנדסה 'בראודה' בכרמיאל, משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל, מרב גרוסמן מנכ'לית המכון ליצור מתקדם, רמי גזית מנהל 'מאיץ הגליל', פרופ' מרים ארז ראש מרכז הידע לחדשנות בטכניון, אסף ברימר מנכ'ל ומיסד 'מונא חלל לשינוי', ישי שורק יועץ לאשכול בית הכרם, שרון קורן - ג'וינט אלכא, קרינה רובינשטין מ'מ ראש זירת הזנק, הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית ועוד.

סיון יחיאל, מנכ'ל i4Valley: "כולם שואלים - לאן הולך השוק, מה יעשה הנאסד"ק, מה יעשו משקיעים בעולם. שיעור האינפלציה בארצות הברית, באירופה ובארץ גבוה, ובנוסף אנחנו רואים עליית מחירים ריאלית. כאשר ברקע מלחמת רוסיה-אוקראינה, שמשפיעה על מחירי המזון, הבצורת בהודו, הקורונה, שיבושי הייצור בסין והקשיים בשרשרת האספקה הגלובאלית. העולם מתמודד עם בעיות אמיתיות, בעיות ראליות – מגיפה, מלחמה, שינויי אקלים; וכמו בייקום מקביל - צריכת החשמל השנתית המושקעת בכריית ביטקוין עברה את הצריכה השנתית של ארגנטינה – מדינה של 45 מיליון איש. ועכשיו מול עינינו קורסים הרבה מבנים וירטואלים גדולים ואנחנו שואלים לאן ילך הכסף החכם. התשובה היא: הכסף החכם צריך ללכת להייטק לתעשייה. המהפכה התעשייתית הייתה שותפה בכירה בזיהום כדור הארץ – אבל אם אתה מאמין שאתה יכול לקלקל תאמין שאפשר לתקן. והתיקון שלנו הוא דרך 4.0 – יעילות, פריון, חדשנות. מכאן יוצאת החשיבה איך "לעשות יותר עם פחות", באמצעות הטכנולוגיה - פחות זיהום, פחות אנרגיה, טביעת רגל אקולוגית נמוכה של המין האנושי. 4.0 היא השקעה ריאלית, עם רגליים על הקרקע".

ד'ר עמי אפלבאום המדען הראשי במשרד הכלכלה וראש רשות החדשנות: 'רשות החדשנות כזרוע ממשלתית הייתה זו שיזמה דחפה ויישמה את חממות היזמות בפריפריה. אם בעבר הרחוק שפכו הרבה כסף שלא נקלט, היום יש צורך לקדם חברות שלמות, קלאסטרים של אוכלוסייה ומקומות עבודה, בצפון ובדרום. זה מה שיניע את הכלכלה הישראלית. אם ניצור דיור, בידור, תעסוקה טובה וחינוך טוב, כולם יחד ימשכו לכאן את אוכלוסיית העתיד. אנחנו ניתן את הסטארט, אתם תיקחו אותו למעלה'.

פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה 'בראודה' עמד על חשיבות הקניית כישורי אוריינות דיגיטלית למהנדסים , כישורים העומדים בבסיס המהפכה התעשייתית הרביעית; והדגיש כי על מנת שהתעשייה הישראלית תשתלב בכלכלה העולמית, ואף תהיה ממוביליה, על מהנדסי העתיד לסגל לעצמם תכונות וכלים מתאימים.

'אנו אפופים בנתוני עתק בכל תחומי חיינו, והתמודדות עם שצף המידע מחייבת תמהיל כישורים חיוניים ומעל הכל אוריינות דיגיטלית - הבנה באלגוריתמיקה ושליטה בטכנולוגיית בינה מלאכותית לשם מיצוי ידע רלבנטי מתוך שטף נתוני העתק. רק כך תוכל ישראל להשתלב במעגלי העשייה ההנדסית לטובת קידום החדשנות הישראלית בעולם תחרותי ותזזיתי ולשימור מעמדה כמובילה עולמית בטכנולוגיה עילית.

עלינו להכשיר את המהנדסים למיומנויות עולם העבודה החדש באוריינטציה תעשייתית משולבת במערך ההוראה, הלמידה והעשייה. העולם שועט קדימה בגל המהפכה התעשייתית הרביעית, ויש לבצע שינויים ולהקצות מיידית משאבים הנחוצים לתמורה החיונית בתעשייה'.

יזהר שי, יזם, משקיע הון סיכון ושר המדע והטכנולוגיה לשעבר: 'עולם היזמות ממשיך לעבוד בכל הקצב גם בימים אלה, גם ההשקעות לא נפסקו. אבל כידוע כל משבר הוא גם הזדמנות. דווקא כשכל העולם בנחיתה ויש ירידות בשווי של חברות בעשרות אחוזים - יזמים צריכים להקים חברות, לחפש את הדבר הבא ולהציע את הרעיונות למשקיעים שמחפשים היום את ההזדמנויות. החדשנות הישראלית היא הבסיס לצמצום פערים והעשייה בפריפריה, בכל מקום שמעבר לת"א-רמת החייל-הרצליה, היא גם ציונות אמיתית ואמיצה'.
פרופ' אריה מהרשק, צורי דבוש מנכ'ל ובעלים של חברת 'קליל', ח'כ יעל רון בן משה . צילום: Ritvo photography באדיבות i4 valley

פרופ' אריה מהרשק בכנס השנתי של חברת 4VALLEY. צילום: Ritvo photography באדיבות i4 valley

אנשי הצוות של הסטארט אפ קלאודיו. צילום: Ritvo photography באדיבות i4 valley

צביקה וינשטוק סמנכ'ל טכנולוגיות i4Valley:צילום: Ritvo photography באדיבות i4 valley

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מלון 'המלך דוד' ירושלים אירח את קבלת...
*   קבוצת מג'ד אל כרום יצאה לטורניר כדורסל...
*   נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים