'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר. הוצאת 'סער'. כתבו: רונית קיטאי אתר 'רינונים', נתנאל סמריק 'קונטנטו נאו'. צילום: נתנאל סמריק

'ואז אתה נגעת' בחייהם של אנשים באמצעות 'ספר זכרונות' שהעברתם לילדי הכיתה ולחברים אחרים , היום יש להם 'פייסבוק'. ד'ר עירית פלינט בקר, ילידת ורשה, פולין, שעלתה לארץ עם משפחתה בהיותה בת חמש. היא מומחית לרפואת שיניים לילדים במקצועה,היוצאת למסע מרתק עם הספר שכתבה וחושף את סיפור חייה הססגוני

פורסם ב: 29/06/2022 13:39

דר עירית פלינט בקר וספרה 'ואז אתה נגעת' בהוצאת 'סער'. צילום נתנאל סמריק
ד'ר עירית פלינט בקר היא גם מנחת קבוצות בשילוב אמנויות, מאמנת אישית (בוגרי לימודי לוגותרפיה).


לדבריה : 'מסופר בספר על מפגש , מערכת יחסים שהייתה לי עם מישהו, שהייתה מאוד רעה עבורי. אני אגיד את זה בהקצנה ,זה גם נאמר בספר, הבנתי למה אנשים רוצים להפסיק לחיות. פשוט רוצים להפסיק לסבול ולא מעניין אותם שום דבר מעבר לזה.

אחרי שחלקתי את זה איתו (אהובה האמיתי, עליו מבוססת הדמות של אורי בספר), יכולתי לכתוב את זה. בעבר לא יכולתי בכלל לדבר על זה, ובוודאי שלא לכתוב. הסבל הוא כל כך נוראי, הוא כל כך כואב, שהדבר היחידי שאתה רוצה זה פשוט להיפטר ממנו, שפשוט ייגמר הסבל. לא מעניין אותך כלום: לא הילדים שלך, לא הנכדים שלך, לא העבודה שלך, לא מי שאתה. אתה לא רואה שום דבר, אתה רואה רק את הסבל, הסבל הוא הציר ואתה רוצה רק לשבור את הציר הזה ושייפסק הסבל. זאת הייתה הפעם הראשונה שהבנתי למה אנשים מתאבדים'.

היא חלקה בעיניים דומעות את מערכת היחסים הרעילה, כמו גם את תסמונת המתחזה שהרגישה מתחת למעטפת האישה החזקה, היפה, החכמה, והמצליחה. וגם על הפגישה הראשונה עם אהובה שהרגישה לה כמו לבוא הביתה.

הספר נוגע בסיפור האנושי והכן של עירית, דרך העיניים של יעל, סבתא בת 67 שהאלוגריתם של פייסבוק מפגיש אותה עם אורי, גבר קנדי שמעביר בישראל את חודשי החורף. היא ניצבת בפני דילמה, האם להגשים איתו פנטזיות ארוטיות שלא העזה להגשים מעולם, ולממש חדוות גוף בלהט נעורים בעשור השביעי לחייה, למרות סכנת ההתרסקות הרגשית הצפויה לה, או לשחק 'על בטוח' ולוותר, בידיעה שאולי תתחרט על כך לשארית ימיה.

אם בגיל שלה או בדור שקדם לה ילדים וילדות היו כותבים את מה שעל לבם ב'ספר הזכרונות' שהיה בכריכה קשיחה, באותם ימים נדרשו חבריהם לכתה לכתוב להם זכרון. רבים נצרו זאת עד שהיו בעצמם סבים וסבתות. עד כדי כך זה נגע בהם. זה היה כמובן עשרות רבות של שנים בטרם פרץ ה'פייסבוק' לחייהם.

'ואז אתה נגעת' מביא אירועים רבים בין אם הם אמיתיים, דמיוניים, וכאלה המשלבים בין שני העולמות. הכתיבה העדינה והעוצמתית מתובלת בשירים, וכך נחשפת בהדרגה הגיבורה יעל ,כדמות עגולה שנעה בין קטבים של תחושות עזות והגיגים פילוסופיים קיומיים.ד'ר עירית פלינט בקר מביאה מסר עיקרי והוא כי לכולם מגיעה אהבה, בכל גיל, משקל ,ומצב גופני. צריך רק לחפש ולמצוא אותה..

שאלנו את נתנאל סמריק מ'קונטנטו נאו' שראיין את הסופרת התפעל ממנה ולדבריו 'מדובר באישה מעוררת השראה, אופטימית עם לב ענק שיכולה להעצים נשים כמוה שהצליחו להגיע לפסגות אדירות נפשית ומנטלית וגם פיזית ומינית. המשמעות שהקנתה למילה ליבידו בספר ובריאיון היא התבוננות יוצאת דופן, וכך היא גם מראה לאורך כל הרומן.

את הספר הקדישה המחברת 'לליאתוש, יובלי, ערן, דפנה, הילוש, אלונת וג'ינג'וש – שהם ה'למה' שלי לחיים'. היא לא שכחה להודות 'לחברות ולחברים שקראו, העירו, האירו וחיזקו. לגיל פנטו ממוזיאון הנוסטליה ביפו, שחיבר בין מציאות לדמיון ובאמצעות ספר הזכרונות התכול. לאלה פרנקל ולאמה שהשכילו לעצב את הפנטזיה. ולכם הקוראים, על המוכנות לצאת איתי למסע בנבכי הנפש והתודעה'.


באולפן הטלויזיה הדיגיטלי של 'קונטנטו נאו' ראיין אותה נתנאל סמריק:

לינק: https://www.youtube.com/watch?v=uqUl7A-ZHys&list=PLUe6asn5Fdtt8o_q4drYt9p3QNz5p2b_a&index=1


176 עמודים -74 שקל. הוצאת 'סער'

www.h-saar.co.il
'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר. הוצאת 'סער'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'הצצה לאיזור האישי' מאת יעלי דוידוב...
*   'החיות מלטפות את אריאן' מאת יעקב עדן...
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים