אירוע מיוחד לציון 40 שנה למונדיאל של המלחמה, קיץ 82 יתקיים ב-7.7.2022, מוזיאוני חיפה החל משעה 20:00. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

במוזיאוני חיפה שממנכ'ל יותם יקיר, יקיימו אירוע מיוחד לציון 40 שנה למונדיאל הבלתי נשכח- מונדיאל 1982 בספרד הנחשב עד היום בקרב חובבי הספורט הישראלים כמונדיאל של המלחמה. כוכב נבחרת איטליה בעבר אנטוניו קבריני, יגיע ארצה במיוחד לאירוע שמקיימים מוזיאוני חיפה, שגרירות איטליה בישראל ומכון התרבות האיטלקי בחיפה בהשתתפות נדב יעקובי, אורי לוי, יורם ארבל, השופט הבינלאומי אברהם קליין וערן ריקליס

פורסם ב: 29/06/2022 01:16

המוזכרים יספרו על האירוע, שרגעי השיא שלו התחלפו במראות המלחמה הקשה בלבנון. את האירוע ינחה איש ערוץ הספורט, נדב יעקובי
דווקא בימי חגיגת הכדורגל הכי גדולה בענף , רבים מהם לחמו בלבנון, במצב הטוב ראו משחק או שניים אך ייתכן והחוסר הוא זה שהפך את המונדיאל ההוא לכל כך מיוחד בקרב מי שהיום בני 58 פלוס.

לציון 40 שנה לגמר המונדיאל שנערך באצטדיון הביתי של ריאל מדריד, סנטיאגו ברנביאו , החליטו במוזיאוני חיפה, בשיתוף עם שגרירות איטליה בישראל ומכון התרבות האיטלקי בחיפה, להרים את הכפפה ולחזור אל כל רגעי השיא, הכוכבים ואפילו הלוחמים שנשארו מחוץ לתמונה באותם ימים ולא זכו לצפות בחוויה.

באירוע המיוחד, ב-7 ביולי בשעה 20:30 יתקיימו בחצר מוזיאון העיר חיפה סידרה של פאנלים מרתקים תחת הכותרת 'המונדיאל הבלתי נשכח' עם מי שהמונדיאל הזה היה עבורם אירוע בלתי נשכח על ציר הזמן. את האירוע ינחה כאמור איש ערוץ הספורט נדב יעקובי. אורח הכבוד בערב החגיגי, הוא גיבור המונדיאל ההוא ומי שלקח חלק בזכייה האיטלקית הבלם אנטוניו קבריני ('אנטוניו היפה').

במסגרת האירוע יתקיימו ארבעה פאנלים מרתקים: 'הדרך אל הגמר'- נדב יעקובי, יורם ארבל ואורי לוי על דרכה של נבחרת איטליה במונדיאל וקטעי וידאו מהמונדיאל ומהתקופה. השופט הישראלי שנגע בתהילה , גדול השופטים הבינלאומיים של ישראל, החיפאי אברהם קליין, יספר על חוויותיו מאותו מונדיאל ועל התחושה שליוותה אותו באירוע הכדורגל הגדול בעולם.

הסרט 'גמר גביע'- נדב יעקובי עם במאי הסרט ערן ריקליס, על הסרט המיתולוגי שחיבר בין אימת המלחמה, האהבה לכדורגל, והאהדה חוצת הגבולות לנבחרת איטליה (יוקרנו קטעים מהסרט). ושיחה עם 'אנטוניו היפה', בלם נבחרת איטליה במונדיאל 82'.

אומר יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה: 'לכל מי, שכמוני, זיכרונות קיץ 1982 עוד טריים במוחו, זו תהיה התרגשות עצומה לחזור אל התקופה ההיא. אני חושב שגם בני הדור השני, בוודאי מי שאוהב כדורגל, ייהנה מהחוויה יוצאת הדופן. תודה גדולה לשותפים שלנו בשגרירות איטליה ומכון התרבות האיטלקי בחיפה שאפשרו את קיום הערב הנדיר'.

האירוע יתקיים ביום חמישי, 7 ביולי החל מהשעה 19:30 בחצר מוזיאון העיר חיפה, שד' בן גוריון 11. כרטיס – 75 ש'ח, כרטיס לזוג- 100 ש'ח בלבד. הכרטיס כולל כניסה לתערוכות מוזיאון העיר חיפה, תערוכת מייק ברנט ו'פרסטרויקה בחיפה' שיהיו פתוחות לקהל. מספר המקומות מוגבל. .לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים באתר מוזיאוני חיפה:

https://www.hms.org.il/
אנטוניו קבריני הוא 'אנטוניו היפה'. צילום: אלבום פרטי

אברהם קליין שני משמאל. צילום: אלבום פרטי

ערן ריקליס. צילום: אלבום פרטי

יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה. צילום: רונית קיטאי

יורם ארבל. צילום: אלבום פרטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   עידן חגואל הוא אזרח מרוצה מאוד. סרטו...
*   נפתחה מחלקה חדשה ב'קבוצת שטיר' , להפקת...
*   המנטליסט נבו אבוטבול בן ה-17 בקמפיין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים