'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות. הוצאת 'ספרי צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

עמיעד לפידות הוא יזם סביבתי, בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה ואקולוגיה ותואר שני בתכנון ערים בטכניון, רס'ן במילואים, יוצא שייטת הצוללות.הוא כתב ספר על ייעודו המפוספס של המין האנושי ועל יצירת חזון בעולם משתנה. על מה הוא זכה בפרסים ואיזה תואר בין לאומי קיבל?

פורסם ב: 28/06/2022 20:17

עמיעד לפידות. צילום בכריכת ספרו 'התפוח נפל רחוק מהעץ' בהוצאת 'ספרי צמרת'
מהן הסיבות שהמין האנושי וכדור הארץ נמצאים במסלול של התנגשות? מה הוא ייעודו של המין האנושי? מה צריך לעשות כדי לחולל שינוי שיציל את האנושות?

ספר הביכורים של עמיעד לפידות מתאר את תפיסת הקיימוּת מזווית חדשנית ומקורית, שיכולה לסייע להבין איך הגענו עד הלום, ומה צריך לעשות כדי לצאת מהמשבר הסביבתי. בין השאר יובא הסיפור שמעולם לא סופר על משה רבנו, שככל הנראה היה הראשון שהבין שיש בעיה בתרבות שבה אנו חיים, ובמשמעות החברתית והסביבתית של הפערים בין שכבות החברה. בעקבות זאת, בורח משה ממצרים ועובר חוויות המעצבות את תפיסת עולמו ואת חזונו ליצור חברת מופת שתראה לעולם כי ניתן לעשות דברים אחרת, במציאות המשתנה.

תפיסת העולם של המחבר, ובכללה ביקורת על המוטציה התרבותית שיצרנו כאן, נפרשת בהרחבה בספר זה, וכן מובאים כלים מעשיים המראים כיצד ניתן לחולל שינוי בעולם, בסביבה הקרובה ובחיים של כל אחת ואחד מאיתנו.

"ספר מרתק, מפעים ומלהיב"

ד"ר עדנה פשר — מייסדת המכון הישראלי לערים חכמות.

"עמיעד לפידות בספרו החשוב מסמן לנו בדרכו הסיפורית והמרתקת את הדרך לחזור לגן העדן שנטשנו. ואוי לנו אם לא נצעד בה ממש בקרוב...

" דן חמיצר — חידונאי, טיס, סופר ישראלי ואיש חינוך.

עמיעד לפידות הוא יזם סביבתי, בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה ואקולוגיה ותואר שני בתכנון ערים בטכניון, רס'ן במילואים, יוצא שייטת הצוללות. היה ממקימי הקואליציה לבריאות הציבור. בנה את בית המגורים הירוק בישראל. יצר מודל של חקלאות בת קיימא. ראש תחום פסולת וקיימות בארגון אדם טבע ודין. אבן שואבת של ידע בנושאי הקיימות. זוכה פרס הגלובוס הירוק לשנת 2010. עם עמותת ארץ כרמל, אותה הקים, זכה בשנת 2011 בפרס השר להגנת הסביבה למצוינות סביבתית.עמיעד הוגדר בשנת 2013 כאחד ממאה האנשים מעוררי ההשראה בישראל.

בשנת 2017 קיבל את התואר הבין-לאומי — Gifted Citizen.
151 עמודים - 89 ש'ח. הוצאת 'ספרי צמרת'.https://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12404
'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות. הוצאת 'ספרי צמרת'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'הצצה לאיזור האישי' מאת יעלי דוידוב...
*   'החיות מלטפות את אריאן' מאת יעקב עדן...
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים