שבוע מודעות למניעת סרטן העור צויין במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'

במסגרת שבוע המודעות למניעת סרטן העור ואבחונו המוקדם נערכו במחוז בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן העור.השנה הוא נערך בין התאריכים 20 – 27 ביוני 2022

פורסם ב: 26/06/2022 14:20

שבוע מודעות למניעת סרטן העור ב'זבולון'. צילום: דוברות 'כללית'
במסגרת המבצע, שנערך ביוזמת ובשיתוף פעולה עם האגודה למלחמה בסרטן, אובחנו המטופלים על ידי מומחים ברפואת עור במרפאות כללית ברחבי המחוז: במרכז לרפואה יועצת ב'זבולון', מרפאה יועצת 'ארמון' בחיפה, מרכז לרפואה יועצת 'לין', מרפאת עכו יועצת, כרמיאל יועצת ומרפאת שפרעם.

"הפעילות השנתית להעלאת המודעות למניעת סרטן העור ואיבחונו המוקדם, שהחלה לפני 30 שנה, ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן ובשיתוף קופות החולים, נושאת פירות ונתוני רישום סרטן בישראל מעידים על כך שישנה הצלחה במניעה ראשונית, כלומר ישנה ירידה משמעותית במספר המאובחנים החדשים מדי שנה עם סרטן העור. בנוסף על כך, הרוב המכריע של החולים מאובחנים בשלב מוקדם, מה שמאפשר סיכויי ריפוי גבוהים ביותר והפחתה בתמותה.

זאת הסיבה שכה חשוב להיבדק ולהמשיך לשמור על כללי החשיפה הנכונים לשמש . להימנע ככל האפשר מחשיפה בשעות בהן הקרינה חזקה במיוחד –בין 10.00-16.00, ואם נמצאים בחוץ במיוחד בשעות אלה, לחבוש כובע רחב שוליים, להרכיב משקפי שמש, להשתדל לשהות בצל, להעדיף ביגוד עם שרוול ארוך, למרוח תכשיר הגנה מהשמש עם מקדם הגנה של 30 ומעלה, וכמובן לא לשכוח לשתות מים" שיתפה ענת ספרוני אליהו, מקדמת בריאות מחוזית.

מדי שנה מתגלים בישראל למעלה מ- 2,000 מקרים של סרטן עור (מסוג מלנומה). במיוחד עכשיו שהגיע הקיץ והילדים בחופש הגדול, אנו מבלים שעות רבות מחוץ לבית וחשופים יותר לשמש, לכן חשוב מאוד להיבדק, בדיקות המעקב הן הכלי שלנו לאיתור מוקדם של נגעים סרטניים ולהצלת חיים. ברגע ששמים לב להופעתו של נגע חדש, או לשינוי בנגע קיים, יש לפנות לרופ.א גילוי מוקדם מעלה מאוד את סיכויי הריפוי, ולכן חשוב האבחון בשלבים המוקדמים של המחלה" הסביר ד'ר ראיד ח'ורי, מומחה ברפואת עור, במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.

לאחרונה הורחבו שעות פעילות רופא עור אונליין וכעת ניתן לפנות בימי חול מהשעה 08:00-24:00. בין 08:00-16:00 באמצעות פניה דיגיטלית ולאחר השעה 16:00 ניתן לפנות גם באמצעות נציג במוקד 2700*, בימי שישי בין השעות 08:00-13:00 באמצעות פנייה דיגיטלית.

(אורטל ציגלמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'כרמל' מוביל במחקר ובחדשנות...
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים