ח'כ לימור מגן תלם העלתה הצעת חוק ליווי הורים לנערים ולנערות בגילאי 15-16 לאודישנים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: נעם מושקוביץ' דוברות הכנסת

הצעת החוק של ח'כ לימור מגן תלם שעברה בקריאה ראשונה במליאה והיא מכוונת לכך שהשתתפותם תהיה אך ורק באישור הוריהם ובליווי של אחד מהם לאודישנים בעולם הפרסום והדוגמנות. זאת כדי למנוע מקרים של ניצול נפשי וכלכלי, תקיפות והטרדות מיניות נגד קטינים

פורסם ב: 21/06/2022 19:10

ח'כ לימור מגן תלם ('ישראל ביתנו') שהייתה דוגמנית בעברה הגישה את הצעת חוק בעקבות מקרים שנחשפו על תקיפות והטרדות מיניות של סוכני דוגמניות כנגד קטינות.

ח"כ מגן תלם אמרה בנאומה: 'עולם הדוגמנות הוא עולם פרוץ, אין כל הסדרה בחוק לסוכן דוגמניות. אדם עם הרשעות פליליות, אפילו על בסיס תקיפה מינית יכול לפנות ולהציע לילדים שלנו הצעות מפתות, להיכנס לעולם הדוגמנות. זה מצב שחושף את הילדים שלנו לניצול ולפגיעה מינית.

לכן הצעת החוק שלפניכם אוסרת על סוכן לקיים אודישן או צילום, אם ההורה לא מיודע על כך ולא מאשר את השתתפות ילדו בצילומים או באודישן. הגשתי את הצעת החוק לאחר עשרות עדויות, של נערות ונערים, שנחשפו באומץ וסיפרו על ניצול מיני ופגיעות מיניות מצד סוכני דוגמנות. מדובר בנערים ונערות שכל חלומם להצליח בעולם הדוגמנות. הם נפלו קורבן לניצול עמדת הכוח של סוכן הדוגמנות מול נערה צעירה שהגיעה ללא הורה מלווה.

זוהי לא סתם תופעה, אלא שיטה. מדובר כאן בדפוס תקיפה שחוזר על עצמו בהמון מקרים שונים. אני מאמינה שעם הדרכה נכונה ועם ליווי צמוד שלכם ההורים, אפשר לצמצמם משמעותית, ואף למגר את התופעה של ניצול הילדים, בעולם הדוגמנות והפרסום.

(רעות אחדות)
חכ' לימור מגן תלם. צילום : נעם מושקוביץ' דוברות הכנסת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   קבוצת 'הולמס פלייס' מחזקת את תושבי...
*   עו'ד איריס טנצר רואיינה באולפן משפטי...
*   משרד עורכי דין דורון ,טיקוצקי, קנטור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים