שבוע התזונה הבינלאומי צויין בצוות יחידת התזונה הקלינית במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'. צילום: דוברות 'כללית'

תהליך ההכשרה המקצועית של תזונאיות המחוז נמשך כל העת, והשנה כחלק מהאירועים סביב שבוע התזונה הבינלאומי, מתקיים לראשונה קורס העוסק בהיבטים שונים בתזונת הקשיש בקהילה

פורסם ב: 12/06/2022 09:59

צוות יחידת התזונה הקלינית במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'. צילום: דוברות 'כללית'
בקורס משתתפים עשרות תזונאים העובדים במרפאות הקהילה ובמסגרת ביקורי בית למרותקים ומטופלי היחידה להמשך טיפול.

'12 אחוז מהאוכלוסייה, כמיליון אנשים בישראל, מוגדרים כאנשים זקנים, כלומר אנשים מעל גיל 65. מחקרים מראים שעם העלייה בגיל ישנה ירידה בצריכת רכיבי תזונה: אנרגיה, חלבון, שומן וברזל החשובים בשמירה על מצב תזונתי תקין בגיל המבוגר. הטיפול הכי טוב, הוא מניעה. חשוב לאתר חולים בסיכון תזונתי, לבצע הערכה ולהפנות לתזונאית לטיפול תזונתי מיטבי' מסבירה אילנית קורן סגנית דיאטנית מחוזית.

ידוע שתזונה המותאמת באופן אישי למטופלים והקפדה על תזונה בריאה מסייעת בשיפור איכות החיים, בכל גיל ועל אחת כמה וכמה בקשישים.

'היום כולם יודעים שאין דיאטה אחת נכונה שמתאימה לכולם. הדרך הנכונה לשמור על משקל גוף תקין ועל הבריאות היא באמצעות תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא, שמסייעים במניעת מחלות כרוניות. חלק מרכזי בעבודה היומיומית של התזונאים הוא הטיפול בהשמנה. ההשמנה הפכה למגיפה בישראל ואנו פעילים בהגברת המודעות לנושא התזונה כחלק מתהליך ההתמודדות וכמרכיב משמעותי במניעת מחלות.

בנוסף, טרנדים שונים בדיאטות סוחפים אחריהם מטופלים הנאבקים עם משקלם ומכיוון התהליך לא מלווה בהתייעצות עם אנשי המקצוע – עלולות להיווצר בעיות שונות בגלל תזונה לא מאוזנת. הדיאטה והתזונה חייבות להיות מותאמת למטופל לפי אורח חייו והרקע הרפואי שלו. אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו. אנחנו כאן בשבילכם', סיכמה אילנית קורן סגנית דיאטנית מחוזית.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'כרמל' מוביל במחקר ובחדשנות...
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים