שר התרבות והספורט חילי טרופר ערך ביקור ביקנעם ולווה ע'י ראש העיר סימון אלפסי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

בתום הפגישה בעירייה ביקר השר בפארק היי טק בחברת 'אביטל פרמה', חברה שהוקמה ע'י חתן פרס ישראל בחקר מדעי החיים פרופ' מוסא יודעים, חוקר בתחום הנוירו- פרמקולוגיה שמחקרו הוביל לפיתוח תרופה לטיפול במחלת הפרקינסון ושמע ממנו על פעילות החברה

פורסם ב: 07/06/2022 15:01

צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם
שר התרבות והספורט חילי טרופר שמע על העשייה המגוונת לקידום התרבות והספורט בעיר מפי ראש העיר יקנעם סימון אלפסי שבירך אותו והודה לו על קידום תחומי התרבות והספורט, ועל שיתופי הפעולה הרבים שהוא מקדם לטובת הענפים הללו .

סימון אלפסי לא שכח לשבח את השר חילי טרופר על טקס הדלקה המשואות המדהים בערב יום העצמאות. 'תשמח בודאי לשמוע כי יקנעם שמה את החינוך בראש סדר העדיפות שלה מזה עשרות שנים. אנו גאים על 94% זכאות לבגרותו- 0% נשירה, דאגה אישית לכל תלמיד, הצטיינות בגיוס לצה'ל ועוד.

שר חילי טרופר שמע מפי ראש העיר סימון אלפסי גם על פארקי ההיי טק שביישוב אשר מאוכלסים שם 150 חברות וסטארט-אפים, ועל פארק הלאו טק המשותף. במהלך ביקורו שמע השר שהמתנ"ס כזרוע הביצועית של העירייה מוביל בעיר את אירועי התרבות ושיש המון אירועים, חוגים ופעילויות.

על שלושה אולמות ספורט, אולם זה לא מספיק. השר התבקש לסייע בהקמת בית מורשת בעיר לקהילה האתיופית כאשר העירייה הקצתה שטח מתאים והכינה תכניות להקמת מרכז שישמר את האושר התרבותי, המסורת, מנהגי העדה, מקום לתיעוד סיפורי זקני הקהילה, מקום מפגש לפעילויות מגוונות ועוד.

השר התבקש גם שמשרדו יתמוך בתיאטרון הקהילתי למבוגרים שהוקם ואף הועלו שלוש הפקות, אלא שמאז הקורונה הופסקה פעילותו. עוד התבקש השר בסיוע הקמת בית ספר למחול מהגיל הרך ועד לבגרות, וכן בתמיכה בפעילויות תרבות ותקציבים לשיפוץ ובינוי אולמות ספורט.

השר חילי טרופר אמר שהוא שמח לבוא ליקנעם והוסיף שמדובר בעיר שהיא אי בחברה הישראלית שעה שכאן חיים יחד ובהרמוניה ומובילים שיתופי פעולה, מקדמים קהילתיות ועוד. השר אמר שבתפיסתו כסף ציבורי צריך ללכת קודם כל למוחלשים ביותר. השר סיפר שבמשרדו מגמישים עוד ועוד את הקולות הקוראים כדי להקל יותר על הרשויות בהגשתם.

ביקור שר התרבות והספורט חילי טרופר התקיים גם במעמד סגני ראש העיר יקנעם: אורי שמואל, רומן פרס ואברהם איבגי, חברי מועצת העיר דני סירי וצחי אייזיק, מנכ'לית העירייה מוניק קונפינו, יו'ר הנהלת המתנס לאה פדידה, מנהלות ומנהלי תרבות ואירועים בעיר ועוד.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'שמחנו מאוד לארח את השר שעושה עבודה מצוינת במשרדו ורואים זאת הלכה למעשה. התרגשנו לספר לשר על הקהילתיות שמקודמת בעיר ועל האירועים היישוביים המגוונים שאנו מובילים לאורך השנה כולה. כעיר תרבות אטרקטיבית חשוב לנו תמיד לקדם עוד ועוד אירועי תרבות ולהוסיף אולמות ספורט על מנת לתת את המענה הרחב ביותר לתושבים שלנו'.
צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   רחוב ע'ש שחקן נבחרת ישראל ישעיהו שווגר...
*   נקודת שיטור נחנכה הבוקר בשכונת נאות...
*   אלופי האיגרוף של מועדון 'מכבי סליבא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים