פסגת הרמב'ם 2022 האירוע הכי נוצץ התקיים אתמול בערב בקריה הרפואית רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עמוס בן גרשום/לע'מ, הקריה הרפואית רמב'ם

אתמול בערב אירח רמב'ם את ערב הגאלה המסורתי, שנערך בין המבנים ההיסטוריים של המרכז הרפואי הגדול בצפון. האירוע הנוצץ מנה רבים מידידיו של בית החולים, לצד גורמי מפתח ואישים מכובדים מתחומי הפוליטיקה, הרפואה, המדע, הביטחון, הכלכלה ועוד

פורסם ב: 03/06/2022 11:23

נשיא המדינה יצחק הרצוג מברך באירוע פסגת הרמב'ם. צילום: עמוס בן גרשום-לע'מ
נשיא המדינה יצחק הרצוג , שר הבריאות ניצן הורוביץ, רבים מידידי רמב'ם בארץ ובעולם, וכן מומחים מובילים בתחומי הרפואה, התעשייה והכלכלה, מהארץ ומחו"ל, הגיעו לרמב'ם כדי להשתתף באירועי 'פסגת הרמב'ם 2022' שהתקיימה בפעם ה-11, והוקדשה באופן מסורתי לתחומים בהם משתלבים רפואה, טכנולוגיה ואנושות.

פסגת הרמב'ם, הכנס הבינלאומי השנתי של רמב'ם אשר מתקיים משנת 2010, נערכה אתמול אחרי דחייה של שנתיים עקב מגפת הקורונה העולמית.

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג כיבד את האירוע בנוכחותו ביחד עם רעייתו עו'ד מיכל הרצוג וכך גם שר הבריאות ניצן הורוביץ. חלק משמעותי באירוע היה חלוקת אות הרמב'ם לאישים שתרמו באופן כללי לקידום הרפואה והמדע או לקידומו של המרכז הרפואי רמב"ם.

את פני האורחים קיבלו חברי הנהלת רמב'ם: מנהל בית החולים פרופ' מיקי הלברטל, סגניו ד'ר אבי ויסמן, ד'ר מיכל מקל, ד'ר יעל שחור מיוחס, ניסים חיים, שלמה פשקוס. היו גם ד'ר אסתי גולן, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבי חוץ, גילה היימס, מנהלת הסיעוד, פרופ' רפי ביאר לשעבר מנהל רמב'ם המכהן כיום כנשיא אגודות הידידים העולמיות של רמב'ם, ושרי גרדינגר, נשיא אגודת הידידים של רמב'ם בישראל.

בקהל היה מגוון של רבים מידידי בית החולים בארץ ובעולם שהתכנסו בטריבונות שנבנו תחת כיפת השמיים מחוץ לאחד מבניני האבן העתיקים והיפים בקמפוס נכחו ידידי ותורמי רמב"' מזה שנים רבות: פרופ' דניאל הרשקוביץ נציב שרות המדינה, ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב ופרופ' רבקה יהב, ,זוכה פרס נובל פרופ' דן שכטמן, דורית ואבי אבקסיס, מנהלי בתי החולים בחיפה ובצפון, זוהר וגלית לוי, אפי ואלי גולדהר, משפחת ניאגו, ריקי ואלון גרנות, חנן ויליוארה קאליש, בני משפחת יוסף פישמן, משפחתו של עוזיה גליל ז'ל, מרי ברר, נשיאת אגודת הידידים של רמב'ם בארה'ב ורעייתו של יו'ר דירקטוריון חברת 'טבע' סול ברר, אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית חיפה, רונן זיסר, מריח סאפואן, יפעת וקובי פלר, משלחת של תורמים מחו'ל עם דמויות מפתח וביניהם הרטה אמיר וכן תורמים בכירים נוספים אחרים. את האירוע גדשו כמובן גם מנהלי ומנהלות המחלקות הבכירים של בית החולים.

ערב הגאלה נפתח בדברי ברכה של פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב'ם שתיאר בפני הנוכחים את ההתמודדות של שנתיים מאבק בקורונה , דבר שחייב את בית החולים לנקוט בצעדים חסרי תקדים, כהורדת מאות חולי קורונה לטיפול בבית החולים התת רקעי לעת חירום עקש סמי עופר. 'יחד עם זאת גם צמחנו מתוך המשימה הכבירה הזו עם שיתופי פעולה עם תעשיות וטכנולוגיות שונות, שיתרמו עוד רבות למערכת הבריאות הישראלית'.

פרופ' מיקי הלברטל.סיפר על הסיום המתקרב של פרוייקט הענק של הקמפוס המערבי שבניית המרכיב הסופי שלו בניין התגליות הרפואיות מסתיימת בימים אלו. 'באירוע כה משמח כה הערב אי אפשר שלא להזכיר חברים יקרים שעזרו לנו בדרך והלכו מאיתנו ממש לאחרונה : איתן ורטהיימר ז'ל ופול אמיר ז'ל, שני תורמים וחברים קרובים שעזרו לנו להגיע למקום שבו אנו נמצאים היום'.

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר:' המרכז הרפואי רמב'ם הוא בנוסף לכל, בית של קיום משותף. מקום בו ההבדלים בינינו הופכים למשניים למול מה שמאחד אותנו ומשותף לכולנו. על מקרי האלימות כלפי צוותים, שאנו נחשפים אליהם בתדירות גבוהה, אלימות פיזית ומילולית, להרעיד את אמות הסיפים ואני מגנה זאת בכל תוקף. עלינו לאמץ מדיניות של אפס סובלנות למול מי שמרימים קול או יד על רופאה או על אח, על איש תחזוקה או על אשת מנהלה. עלינו לנקוט נגדם בענישה חד משמעית'.

שר הבריאות ניצן הורוביץ:'השנה האחרונה הייתה קשה ומאתגרת בשנה הקורונה האחרונה. הצלחנו למנוע סגרים בשני גלי קורונה אחרונים. מערכת הבריאות נשאה את הכלכלה הישראלית על הכתפיים. רמב'ם שם את האדם בחזית השוויון והדו-קיום. רמב'ם הוא מגדלור של הערכים האלה ועלינו לשמור עליהם מכל משמר, במיוחד בימים אלה. חברים של רמב'ם מכל העולם , אתם יכולים להיות גאים בכל העזרה שאתם מושיטים פה לרמב'ם. חזק ואמץ'.

על ההוצאה לפועל של ערב הגאלה המושקע היו אחראים מחלקת השיווק של רמב'ם עם חברת ההפקה והתוכן 'ט'ינק', בניהולה של אורלי רחמים. האירוע , שאותו הנחתה אשת הטלוויזיה ליטל שמש כלל הופעה מרגשת של הזמרת הבינלאומית אישתר, אשר מקיימת קשר עמוק עם רמב'ם לאחר שאביה טופל בבית החולים התת קרקעי הממוגן לפני כשנה, לאחר שחלה בקורונה באופן קשה והתאושש.

גולת הכותרת של ערב הגאלה היה טכס חלוקת עיטור הרמב'ם 2022, והוא ניתן כהוקרה לאישים שתרמו לפיתוח המדע, הרפואה והחברה בישראל ובעולם או תרמו לפיתוח בית החולים רמב"ם. זהו האות המכובד ביותר שמוענק על ידי הקריה הרפואית רמב"ם ובין חתניו בעבר ניתן למנות אישים רבים שהשפיעו באופן משמעותי על רבים מסביב לעולם.


הזוכים בעיטור הרמב"ם לשנת 2022 הם:

פרופ' אמריטוס יורם פלטי, חתן פרס ישראל לשנת תשפ'ב, אשר זכה בפרס כהוקרה על גילויו המהפכניים ופורצי הדרך לטיפול בגידולים סרטניים, כהערכה עמוקה על תרומתו בגישור הפער שבין מדע בסיסי למחקר רפואי ולרפואה יישומית, וכהערכה עמוקה על השפעתו על חינוך רפואי ומחקר בקריה הרפואית רמב'ם

.
פרופ' אמריטוס פרץ לביא לשעבר נשיא הטכניון, אשר זכה בפרס כהוקרה על מחקריו הרבים, ובראשם מחקרו החלוצי בתחום השינה, וכן בשל הנהגתו המופתית של הטכניון-מכון טכנולוגי לישראל בהפצת הסטנדרטים הגבוהים ביותר של מחקר מדעי ורפואי בעולם, בישראל, ובקריה הרפואית רמב'ם.


הפילנתרופים אלן ג'יי וגב' טטיאנה פורמן אשר זכו בעיטור הכבוד, כאות הוקרה על תרומתם יוצאת הדופן לחינוך ולמחקר רפואי בקהילות יהודיות ברחבי העולם ,ממדינות ברית המועצות לשעבר, דרך ארה'ב ועד מדינת ישראל, ובהערכה עמוקה על המחויבות שלהם לחיזוק כישורי הלמידה של ילדי צפון הארץ ולתרומתם רבת השנים למחקר הרפואי בקריה הרפואית רמב"ם.
צילום: עמוס בן גרשום - לע'מ

צילום: עמוס בן גרשום - לע'מ

שר הבריאות ניצן הורוביץ. צילום: הקריה הרפואית רמבם

פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

שרי גרדינגר יו'ר אגודת ידידי רמב'ם בישראל. צילום :הקריה הרפואית רמב'ם

אישתר. צילום :הקריה הרפואית רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מלון 'המלך דוד' ירושלים אירח את קבלת...
*   קבוצת מג'ד אל כרום יצאה לטורניר כדורסל...
*   נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים