היום הבינלאומי ללא עישון מצוין כל שנה ב-31 במאי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

נזקי העישון הם רבים, למעשן עצמו וגם לסביבתו. במרכז הרפואי רמב'ם פועל מרכז לאיבחון מהיר של סרטן הריאה. ד'ר יניב דותן מסביר על חשיבות הפסקת העישון ועוד יותר מכך, על חשיבות האיבחון המוקדם של סרטן הריאה

פורסם ב: 31/05/2022 18:06

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
עישון מוגדר כגורם המוות הגדול ביותר בעולם וזה גורם שאתם יכולים למנוע. על פי הממוצע, בין כל יתר הנזקים הנגרמים מעישון,80% ממקרי סרטן הריאה המאובחנים, מקורם בעישון. סרטן זה הוא הנפוץ בקרב גברים ונשים.

מידי שנה מאובחנים בישראל קרוב ל-2,500 חולים חדשים בסרטן ריאה, וכ-1,300 חולים מתים מהמחלה. לאיבחון מהיר יש משמעות על תוחלת החיים ועל קביעת הגישה הטיפולית. רוב החולים בסרטן ריאה מאובחנים בשלב מאוחר (שלב 4) שבו הגידול מפושט, ונתון זה מסביר את שיעור ההישרדות הנמוך יחסית, העומד על כ-20% בתום חמש שנים ממועד האיבחון.

איבחון מוקדם של המחלה הוא בעל מקדם חיוני להצלחת הטיפול וזו הסיבה שבמרכז הרפואי רמב'ם הוקם המרכז לאיבחון מהיר של סרטן ריאה במהלך הסתיו האחרון. המרכז מאגד תחת קורת גג אחת שירותי מרפאה רב-תחומית מתקדמת וייחודית מסוגה, שכל השותפים בה, מתחייבים להעניק שירות מהיר, יעיל ומקצועי לכל פונה עם חשד להימצאות סרטן ריאה.

עצם קיומה של המרפאה מתאפשר בזכות העובדה שהקריה הרפואית רמב'ם היא ביתם של כל התחומים הרלוונטיים לעצם קיומה: אונקולוגיה, רדיולוגיה, רפואת ריאות, כירורגית חזה, פתולוגיה, דימות, רפואה גרעינית ועוד.

על פי נתוני המרכז לאבחון מהיר של סרטן ריאה ברמב'ם, משך הממוצע מרגע הגעת החולה למרכז ועד להתחלת טיפול אונקולוגי, עומד על פחות מחודש ימים, בעוד שהממוצע הארצי נע בין 3 ועד 4 חודשים.

שלא תזדקקו חלילה, אך במקרה הצורך פנו למרכז לאבחון מהיר של סרטן הריאה ברמב'ם בכתובת :
fastlung@rmc.gov.il

או בטלפון 04-7772650

צפו בדר' יניב דותן, מסביר על חשיבות הפסקת העישון, ועוד יותר מזה, על חשיבות האבחון המוקדם של סרטן ריאה:

https://youtu.be/t8XZwK1a4yM


(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'כרמל' מוביל במחקר ובחדשנות...
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים