אדם בעקבות גורלו מאת אביים רון כרמל. צילום שער: אופק רון כרמל.הוצאה פרטית. כתבה: רונית קיטאי

אביים רון כרמל, מטפל הוליסטי, מרצה על יפן ומדריך טיולים ליפן, הוציא לאור את ספר הביכורים שלו 'אדם בעקבות גורלו' שכתוב בצורה אישית ומרגשת על חייו , כולל מאז חיזר אחר מי שהפכה לרעייתו ואם ארבעת בניו, טליה. הקורא עוקב אחר כל מה שמתרחש בנפשו של אב הטרוד באתגרי הגידול של אדם, כיום בן 27, שנולד עם צרכים מיוחדים

פורסם ב: 31/05/2022 03:12

אדם בעקבות גורלו מאת אביים רון כרמל
ישבתי מול קרוב משפחה מצד אבי, רופא כירורג ותיק. אדם היה בן ארבעה חודשים. 'מה אמרו לכם בבית החולים לאחר שעזבתם את הפגייה?'
'שלא ברור להם אם ניתן להפסיק את הפרכוסים'
"עשיתם כבר סריקת מוח?".
"כן."
"יש לכך כאן במקרה את התוצאות?".

נתתי לו. חשתי מובס. לא ברור לי מדוע זו התחושה שחשתי באותו רגע, אבל אי אפשר היה לטעות בהרגשה. מעולם לא הרגשתי כך. נשמתי כמה נשימות עמוקות, מנסה להכניס אנרגיה אחרת אל הגוף. חשבתי כאילו הקרביים שלי נפערו בפני אדם שלא היה קרוב אליי במיוחד, ואדם זה הביט עכשיו בעיון במשהו מאוד אישי שלי, תחושה שהיתה מאוד לא נוחה לי.

"מישהו ניתח לכם את הממצא הזה?"
"כן."
"ומה הוא אמר?"
"שבמקרה הטוב יגדל לנו צמח משופר", ציטטתי בערך את הנוירולוגית ההיא.
"זה מה שאמרו?" אפילו הוא היה המום.

מסעו של אביים רון כרמל מתחיל בקיבוץ יפני בקיוטו, בו התגורר עם אשתו טליה ובנם הבכור, ממשיך אל לידת בנם אדם שהחלה בחמישה שבועות בפגיה וחזרה הביתה עם תינוק שסובל מפרכוסים אפילפטים, המפגש עם הרופאה הראשונה שניתחה את תוצאות ה-CT של אדם וקבעה כי הוא יישאר צמח, ההחלטה להביא עוד ילדים לעולם והסירוב לקחת מטפלת צמודה לאדם ועל האתגרים הפיזיים והנפשיים הרבים שבגידול ארבעה ילדים אשר שאחד מהם הוא סיעודי.

'אדם בעקבות גורלו' הוא סיפור על אומץ ונחישות, על אמונה ופתיחות, על קבלת השונה ועל כוחה של אהבה ומסירות נפש. הספר כתוב כיומן מסע המגולל בפני הקורא את סיפור חייהם המרגש ומעורר ההשתהות של הוריו של אדם, אביים וטליה, שעשו לא מעט ויתורים כשהחליטו לגדל את בנם בבית עד גיל 23. כיום מתגורר אדם בקהילה מוגנת קרוב לבית הוריו.

הקורא עוקב אחרי המסע שלו מאז 1998 כאשר אדם בן הארבע ישב על ברכי אביו אך לפתע החל לרעוד בפראות ללא שליטה, זרועו הימנית פגעה באפו של אביו בחוזקה והכאב שסבל ממנו היה חד ופתאומי. ההתקפים האפילטיים היו חלק בלתי נפרד מחייהם של טליה ואביים רון כרמל מאז שנולד. הוא מתאר עליות ומורדות החלטה להפסיק 'להתמסכן' בעיני עצמו, אך החיים היו רחוקים מגן של שושנים, אך ההחלטה לעסוק ברפואה משלימה הגיעה כתוצאה ישירה מהסרטן של אמו.

הוא נפרד משותף למפעל שהיה לו לאחר שהשותף הפך לגורם שיותר העיק מאשר הועיל ומכר לו את המפעל שהקים ויצא לדרך חדשה. הפרק האחרון מספר על אדם שנמצא מחוץ לבית כבר ארבע וחצי שנים והוריו מבקרים אותו מספר פעמים בשבוע כאשר אביו דואג להביא לבנו אספקה של קנאביס שאיזנה את מצב האפיליפסיה שלו כפי שלא היתה מעולם קודם לכן.

אדם מתגורר כיום בקהילה מוגנת עם מטפלים מסורים המשתפים את הוריו בכל הקורה איתו, ובכל יום שישי בשבוע הוא נמצא עם הוריו משפחתו, שביתם ממוקם במרחק רבע שעה של נסיעה משם.


שם הספר הוא גם משחק מילים בין שמו של הבן בעל צרכים מיוחדים וכך נבחר השם 'אדם בעקבות גורלו'.

מחבר הספר אביים רון כרמל לא שכח להודות לטליה בת זוגו 'על תמיכה ללא פשרות ועל ההארות (וההערות) הרבות לטיוטות הספר לאורך הדרך' וגם לשלושת בניו: אופק, אלמוג ונועם 'אשר מאירים את חיי ושנרתמו לסייע לי בתהליך ההוצאה לאור ובכלל'. 'לאדם בני המיוחד, אשר קיומו בחיי המשפחה שלו,ושלי בפרט, הוביל ומוביל אותי לכיוונים מעצמים ומעוררי השראה בחיי'.

'אדם בעקבות גורלו' כולל תיאורים מלאי קסם של התרבות היפנית וטיול במסתרי יפן, לצד הטיול במסתרי נפשו של אב לילד מיוחד. 259 עמודים, 98 ש'ח.להשיג באתר עברית ובאתר אינדיבוק וגם ליצור אתו קשר באמצעות המייל

aviamre@gmail.com

עריכת הספר: אליאל ברוכים,ענת שן

הספר מכיל 259 עמודים במחיר 98 ש'ח.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...
*   'שלושה זוגות נעליים' מאת עידית פיס-פריד...
*   'סערת עלי, ארצי' אירועים שהסעירו את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים