המטופלים קבעו: המרכז הרפואי רמב'ם במקום הראשון בישראל בחוויית המטופל. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

סיכם פרופ' מיקי הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם

פורסם ב: 26/05/2022 12:14

פרופ' מיקי הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם. צילום: רונית קיטאי
הציון המפרגן הזה מגיע מסקר חווית המטופל שערך משרד הבריאות שפורסם הבוקר ובוצע בחצי השני של שנת 2021 שהיתה כידוע שנה כלל לא פשוטה, במהלכה היו אירועים שהשפיעו גם על מערכת הבריאות כמו הגל הרביעי של הקורונה, אירועי 'שומר חומות' והאלימות בערים מעורבות.

בסקר השתתפו כל מחלקות בית החולים למעט מלר'ד, מרפאות, פסיכיאטריה, טיפול נמרץ, יולדות וילדים. במהלך הסקר פנו ממשרד הבריאות ל-500 נסקרים באופן טלפוני מכל בית חולים, שאושפזו לשני לילות ומעלה.

בי'ח רמב'ם בולט מאוד לטובה: הציון המסכם של רמב"ם השנה בהשוואה למדידה הקודמת של שנת 2018 עלה משמעותית ב-5% ועומד על 87%. מדובר בציון שהוא מעל הציון הממוצע הלאומי (83%), והוא הראשון מבין בתי החולים הגדולים המוגדרים כמרכזי-על רפואיים (יחד עם בלינסון בפ"ת שקיבל ציון זהה).

עוד ציונים שבולטים לטובה: בסעיף 'המטופלים מרגישים בידיים טובות' קיבל רמב'ם ציון 91%, מעל ציון הממוצע הלאומי (88%), בציון של מחלקות האגף הפנימי קיבל רמב"ם ציון 88%, הרבה מעל הציון הממוצע הלאומי (80%), ציון שמשקף עליה של 4% בהשוואה למדידה הקודמת.
הסקר מציין ירידה בשיעור המאושפזים במסדרונות שמשפיע לטובה על חווית המטופל והדבר בא לידי ביטוי גם בעליה של 3% בציון של האגף הכירורגי שקיבל ציון 84%.

ד"ר טליה ברמן-קישוני, מנהלת איכות השירות ופניות הציבור ברמב"ם, אומרת: "ממצאי הסקר מציגים עליה בכל המדדים, תוצר עבודה מאוד קשה של הצוותים בתנאים לא פשוטים. גאווה גדולה".

פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב"ם סיכם: 'חווית המטופל מעסיקה אותנו כל הזמן. מדובר במאמץ שמשותף לכל מגזר אפשרי בבית החולים, מהרופא הבכיר, דרך האחות המקצועית, איש השינוע הקשוב, אנשי מעבדות ומקצועות פרא-רפואיים שנותנים את הנשמה, המאבטח, הטבח ואנשי המשק שאחראים לכביסה, ניקיון ועוד. כולם שותפים למאמץ יום-יומי בלתי פוסק, במטרה אחת: לתת שירות למטופלים. זה לא קל. לפעמים צפוף, והתורים ארוכים והעומס רב. אבל אנחנו ממשיכים לעשות מאמץ. יש לנו עוד אתגרים ומקומות שבהם אנו שואפים להשתפר, אבל בראש ובראשונה אני גאה בכח האדם האיכותי ברמב"ם – הוא שאחראי לתוצאה החיובית'.

(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'כרמל' מוביל במחקר ובחדשנות...
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים