THE LIONBIRD-ASSUTA PHYSICIAN RING - קרן ההון סיכון LionBird וזרוע החדשנות של אסותא RISE -יוזמה ייחודית לחדשנות בתעשיית הבריאות הדיגיטלית

שני שחקנים בולטים בתחום הבריאות - זרוע החדשנות של אסותא RISE וקרן ההון סיכון LionBird המתמחה בהשקעה בחברות בריאות דיגיטלית בשלבים מוקדמים, הכריזו על יוזמת ה- PHYSICIAN RING - 'מועדון' לרופאי 'אסותא' שהם יזמים בנשמתם, שיחבר בינם לבין יזמים ומשקיעים בתחום הבריאות הדיגיטלית העולמי

פורסם ב: 25/05/2022 06:43

מימין לשמאל דניאל רבינא חיים פרידמן, גל נוימן וקסלר, מיכל גינדי, גידי לשץ ואד מייקל. צילום: גדי סיירה
ד'ר מיכל גינדי העומדת בראש RISE ומנהלת שרותי הדימות ב'אסותא מרכזים רפואיים': 'בכל שנה מוקמות בישראל כמאה חברות בתחום מדעי החיים. בשנים האחרונות כמחצית מהן עוסקות בבריאות דיגיטלית - בחיבור בין רפואה ומערכות מידע. יחד עם העלייה המשמעותית במספר מיזמי הבריאות הדיגיטלית, יותר ויותר רופאים מעוניינים להשתתף בהקמה, ייעוץ, הובלה או השקעה במיזמים, כאלו. המיזמים מצדם זקוקים לשיתוף פעולה עם אותם רופאים כדי לתקף את הפתרונות שהם מפתחים בצורה מעמיקה וכדי להגיע לרעיונות יצירתיים וחדשים, הן ברמה הקלינית והן ברמה העסקית. היוזמה החדשה באה לענות על הצורך שעולה משני הצדדים ולייצר שלם הגדול מסך חלקיו'.

'ב'אסותא' יש ריכוז יוצא דופן של רופאים מומחים מובילים ופוטנציאל אדיר ליצירת חיבורים בין יזמים ורופאים, שאנו כעת מממשים באמצעות יצירה של הזדמנויות בהן הרופאים יוכלו לסייע, ולקחת חלק בתהליכי ההקמה של חברות בריאות דיגיטלית', אמר חיים פרידמן שותף מנהל בLionBird. "הרופאים ייפגשו עם יזמים מבטיחים ומשקיעים בתחומים הבוערים של התעשייה, ייתנו את נקודת המבט המקצועית והייחודית שלהם, ייחשפו להזדמנויות להשתלבות במיזמים, ומצד שני יוכלו גם להתייעץ עם גורמים מובילים בתעשייה ועם שותפי קרן LionBird בסוגיות הנוגעות למיזמים שהם כבר מעורבים בהם ולהיחשף לשיקולים המנחים את המשקיעים המובילים בתחום'.

אסותא מבצעת כיום באמצעות RISE שיתופי פעולה עם כ-30 חברות, שבחלקן הגדול הן חברות סטרטאפ העוסקות בפיתוח פתרונות בריאות דיגיטלית ויכולות בינה מלאכותית.RISE מסייעת לחברות בתכנון ועיצוב מוצרים ובבחינה ופיתוח שלהם במתאר קליני. LionBird פועלת כעשור, מושקעת ב-30 חברות וסגרה לאחרונה את הקרן השלישית שלה בסך 85 מיליון דולר. חברה ראשונה של LIONBIRD כבר פועלת באסותא – RHINO HEALTH, שמפתחת פלטפורמה פורצת דרך לניתוח נתונים מבוזר, ומאפשרת לאסותא לשתף פעולה בפרוייקטים חוצי יבשות עם בתי חולים מובילים מכל העולם.

אתמול התקיים אירוע ההשקה שפתח את שיתוף הפעולה, בו נכחו עשרות רופאים מאסותא ויזמים מתעשיית הבריאות הדיגיטלית, והתקיימו דיונים ערים על הזדמנויות לשיתופי פעולה. הזדמנויות אלו צפויות להבשיל במהלך השנה הקרובה ולהגביר את ההזדמנויות של רופאים הפועלים באסותא להיות מעורבים בנעשה בתעשיית הבריאות הדיגיטלית בישראל ובארה'ב.

RISE היא הזרוע של אסותא ליצירת שיתופי פעולה עם גורמים שמפתחים טכנולוגיה, שמטרתה להקל על פיתוח, הערכה, תיקוף קלינית ומסחור של טכנולוגיות רפואיות חדשניות. באמצעות מינוף התובנות הייחודיות של אסותא כארגון בריאות במגזר הפרטי, RISE מעצימים צוותי פיתוח, יזמים, סטארטאפים, חוקרים ואנשי מקצוע רפואיים בכל שלב של מחזור הפיתוח. כמו כן, RISE מציעים גישה לתהליכי עבודה קליניים, רשת ענפה של אנשי מקצוע בתעשייה, נתונים עשירים ומדויקים, כמו גם ייעוץ מרשת הרופאים המומחים הפועלים באסותא.

LionBird היא קרן הון סיכון המשקיעה מזה כעשור בחברות בריאות דיגיטלית בשלבי התפתחות ראשונים.הקרן הוקמה על ידי יזמים מנוסים ומנהלים בחברות ציבוריות אמריקאיות בעולמות התוכנה והבריאות ומספקת מימון ותמיכה טרום צמיחה לצוותים השואפים לשנות את מערכת היחסים של מערכת הבריאות עם טכנולוגיה. מאז הקמתה, הקרן השקיעה ביותר מ-30 חברות בישראל וארצות הברית ומנהלת נכסים בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר. על מנת ללמוד יותר על הקרן וליצור קשר בקרו בwww.lionbird.com

לפרטים נוספים:

https://lionbird.com/

https://rise.assuta.co.il/

..
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'כרמל' מוביל במחקר ובחדשנות...
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים