במסגרת מיזם צבעוני וערכי התחדש ביה״ס 'אילנות' בכרמל המערבי בחיפה, בספסלי דיאלוג בעלי משמעות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

מדובר ב: ספסל הקשבה, ספסל חברות, ספסל שלווה וספסל נתינה. שלומי אלון, מנהל בית הספר 'אילנות' וממובילי המיזם: 'בחרנו לרענן את המסדרונות, באופן שיעניק בנוסף לוויזואליות הצבעונית והיפה גם ערכים של דיאלוג, שלווה, נתינה הקשבה וחברות'

פורסם ב: 24/05/2022 14:09

כחלק מחזון בית ספר 'אילנות' להוביל מנהיגות דיאלוגית, הוצבו לאחרונה במתחם הבית ספרי שישה ספסלי דיאלוג צבעוניים ובעלי משמעות ערכית, הן לתלמידים והן לצוות החינוכי.

כל אחת מפינות הישיבה המזמינות והייחודיות קיבלה שם מוגדר משלה - ספסל שלווה, הקשבה, נתינה וחברות.

כך למשל, ילד לא רגוע יוכל לשבת על ספסל השלווה, ילד שמרגיש בודד בהפסקה יוכל לשבת על ספסל החברות ולסמן לסביבתו שהוא מחפש חבר, שיחות אישיות יתקיימו על ספסלי ההקשבה ומילה טובה ועזרה בלימודים יוענקו בספסלי הנתינה.

שלומי אלון בן 35 שנולד בחולון והגיע לאיזור הצפון לפני שבע שנים ,מנהל מזה שנה את בית הספר 'אילנות' בכרמל המערבי בחיפה . קודם לכן שימש כסגן מנהל בחטיבת הביניים אורט אפק בקריית ביאליק. שלומי אלון ממובילי המיזם מסביר לאתר 'רינונים': 'חשבנו על ילדים בודדים שזקוקים לחבר או ילדים שצריכים פינת הקשבה. אנחנו בית ספר צפוף ואין לנו אף חדר ריק ולכן שילבנו בחלל הציבורי, כלומר בתוך המסדרונות של בית הספר את הספסלים האלה.

כך בחרנו לרענן את המסדרונות, באופן שיעניק בנוסף לוויזואליות הצבעונית והיפה גם ערכים של דיאלוג, שלווה, נתינה הקשבה וחברות. הרעיון הוא שתהיה לתלמידים פינה שתפתור להם קשיים, בימים אלו המחנכות מדריכות את הילדים בנוגע לספסלים החדשים'.

(ליאורה טל)
ספסל הנתינה. צילום : דוברות עיריית חיפה

ספסל החברות. צילום :דוברות עיריית חיפה

ספסל ההקשבה. צילום: דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   רחוב ע'ש שחקן נבחרת ישראל ישעיהו שווגר...
*   נקודת שיטור נחנכה הבוקר בשכונת נאות...
*   אלופי האיגרוף של מועדון 'מכבי סליבא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים