שר התקשורת יועז הנדל היה אורח ראש העיר יקנעם סימון אלפסי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

שר התקשורת יועז הנדל : 'אנו בקצב הכי גבוה בעולם בפריסת תשתיות'

פורסם ב: 16/05/2022 13:43

שר התקשורת ד'ר יועז הנדל וראש העיר יקנעם סימון אלפסי. צילום: רועי אדוט
שר התקשורת, יועז הנדל הגיע לביקור וסיור ביקנעם ונפגש עם ראש העיר סימון אלפסי. אשר לאחר סקירה קצרה על העיר העלה את נושא הדואר והדגיש שהמצב הנוכחי בלתי נסבל ולא נותן מענה כלל לצרכי העיר שגדלה, והוא מבקש את סיועו בהרחבת שירותי הדואר בעיר בדגש על פתיחת סניפים נוספים.

נושא נוסף שהעלה ראש העיר יקנעם בפגישה הוא חיבור העיר לסיבים אופטיים מה שיאפשר גלישה סופר מהירה באינטרנט, וכאן אמר יועץ השר שמתוך כ-8000 בתי אב ביקנעם כ-3,600 שהם 45% כבר הונגשו. השר יועז הנדל סיפר שבמשרדו מובילים מהלך מעבר לדור 5 מה שיחייב פריסת אנטנות.

במהלך הפגישה העלתה העירייה גם את נושא עיר חכמה, וברחבי העיר מקודמים פרויקטים של תאורה חכמה, ושיש עניין להרחיב עוד את הנושא לרבות חיבור wi-fi בפארקים מובילים ועוד.

נושא נוסף שעלה בישיבה הוא הרחבת שטח השיפוט של יקנעם, וראש העיר, סימון אלפסי אמר שיש לאשר את חלופה אחת, קרי הרחבת שטח העיר בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים. השר מצדו הבטיח לסייע בעניין מול שרת הפנים, איילת שקד.

בפגישה השתתפו גם סגן ראש העיר, רומן פרס, חברת מועצת העיר מורן זיסר, מהנדס העירייה, אדריכל מייק סקה, גזברית העירייה, עפרה כץ אבישר, ומתאמת קשרי תעשייה-קהילה מיכל פאיגנבוים קדישי.

בתום פגישת העבודה ביקר השר בחברת אנבידיה וקיבל סקירה מסמנכ'ל בכיר להנדסת תוכנה בחברה עמית קריג, ששיתף בפרטים על פעילות אנבידיה בארץ ובעולם, ושמע שלצד הפעילות הגדלה יש צורך בגיוס עוד עובדות ועובדים רבים, בדגש על מהנדסי חומרה ותוכנה.

בפגישה השתתפו גם בני קורן סמנכ'ל בכיר לארכיטקטורה באנבידיה ישראל, ועו'ד גדעון רוזנברג סמנכ'ל HR באנבידיה ישראל והמשנה ליועץ המשפטי בחברה. ראש העיר סימון אלפסי אמר לשר שיקנעם מאד גאה בפעילותה של אנבידיה בישראל, ובבחירתה להישאר כאן גם לאחר מכירתה של מלאנוקס לאנבידיה.


ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'שמחנו מאוד לארח את שר התקשורת יועז הנדל שעושה עבודה מצוינת, ואת התוצאות רואים בשטח הלכה למעשה. העליתי בפני השר שורה של נושאים שאנו מעוניינים לקדם. שירותי הדואר שניתנים בעיר ממש לא מספיקים וחובה לתת יותר שירותים ושיפתחו עוד סניפים. הנחת התשתיות לסיבים אופטיים מתקדמת בקצב מהיר והיא בשורה של ממש. נשמח לקדם שיתופי פעולה נוספים במסגרת עיר חכמה. תודה לחבר מועצת העיר ירון חן על תרומתו לביקור'.
צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הטכניון העניק תואר דוקטור לשם כבוד...
*   i4Valley בכנס שנתי בהשתתפות בכירים בתעשייה...
*   פביליון אדריכלות ע'ש אביבה ואנדרו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים