סטרטסיס הכריזה על מדפסת תלת מימד ייעודית לעולם האופנה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

J850 TechStyle עונה על הדרישות הייחודיות של מעצבי ויצרני האופנה, ששואפים לחדשנות דרך שילוב של הדפסת תלת מימד בבדים, בגדים, תיקים, נעליים ואביזרי אופנה אחרים

פורסם ב: 08/05/2022 19:13

Design By Jasna Rokegem and Travis Fitch. photo Myrthe Diepeveen
סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה בתלת מימד מבוססי פולימרים, הכריזה על מדפסת התלת מימד הראשונה בתעשייה המיועדת להדפסה ישירה על טקסטיל.
מדפסת ה- J850 TechStyle מאפשרת למעצבי האופנה, כמו גם למותגי העל בתחום, להדפיס בתלת מימד על בדים ולייצר חדשנות באופנה ועיצוב.

הפתרון של סטרטסיס כולל את המדפסת עצמה, יחד עם תוכנה וחומרים תומכים. ה- J850 TechStyle מדפיסה ישירות על מגוון בדים, כולל ג׳ינס, כותנה, פוליאסטר ועור, בנפח של בין יחידה אחת לעשרות אלפי יחידות, בצבע מלא (עד 600 אלף גוונים ייחודיים), או בחומרים שקופים רכים ובמגוון טקסטורות וגימורים.

חשיפה בינלאומית ראשונה של המערכת כולה תתבצע במסגרת תערוכת האופנה SSYS 2Y22 REFLECTION שתתקיים במילנו במהלך יוני 2022.

עם השקת הפתרון, סטרטסיס מספקת למעצבים ולמוצגי האופנה המובילים יכולת ואפשרות לבדל את יצירות האופנה שלהם משל המתחרים. המדפסת החדשה מאיצה את תהליכי העיצוב וזמן ההגעה לשוק. זה בנוסף לחופש הפעולה העיצובי אשר פותח בפני המעצבים אינסוף אפשרויות הן בחלק העיצובי והן בהתאמות האישיות ללקוחות הקצה, כולל התאמה על פי דרישה.

לדברי מומחית האופנה וחזאית הטרנדים המוערכת לי אדלקורט, בשוק היה עניין רב במדפסת תלת מימד לטקסטיל עם פוטנציאל אינסופי ליישומים יצירתיים עבור מעצבי האופנה. להערכתה התעשייה כולה תגיב בהתלהבות רבה להכרזה. ״סטרטסיס מביאה כאן תשובה למיליון תפילות״, היא אומרת. על פי חברת האנליסטים Boston Consulting Group מצרכני אופנת העלית, רכשו במהלך שנת 2019, מהדורות ייחודיות מהמעצבים המועדפים עליהם, תופעה שמאפיינת בעיקר את בני דור Z ואת המילניאלס. המדפסת החדשה תסייע למעצבים להגיב על הדרישה הזו ולבדל ולחדש את העיצובים שלהם, מהר יותר בתהליכים מקומיים יותר המיישמים אוטומציה דיגיטלית על הדרך.

לקראת ההשקה חברה סטרטסיס למספר שותפים מובילים, דוגמת Dyloan ו- D-house ממילנו, מרכז מצויינות וחדשנות המתמחה בפיתוח טכנולוגיות אופנה, כדי להדגים את רבגוניות השימושים – מעיצוב בסיסי ועד לייצור עצמו. ״מאז השקנו בשנת 2019 את הקולקציה הראשונה שלנו של בדים מודפסים, בשבוע האופנה בניו יורק, היה לי ברור שתוך כמה שנים הדפסת תלת מימד תשולב בבתי האופנה עלית המובילים״, אומרת נעמי קמפפר, דירקטורית אופנה אמנות ועיצוב בסטרטסיס: 'למדנו רבות מהימים הראשונים, הרחבנו את היריעה והיכולות הטכנולוגיות ויצרנו מדפסת ייעודית לתחום שתאפשר למעצבים ליצור ללא גבולות. זה אינו סוף המסע . אנחנו נמשיך לפתח ולחדש עם הטכנולוגיה שלנו ונמשיך להיות חלוצים ומובילים בתעשייה זאת'.מעצב האופנה כרים ראשיד.: 'אני נמשך לטכנולוגיות חדשות שמאפשרות לי ליצור משהו חדש ומקורי. עם הטכנולוגיה של סטרטסיס, האפשרויות הן אינסופיות. יש לי הזדמנות להתנסות ואני מרגיש שרק גירדתי את פני השטח של מה שניתן לעשות עוד עם הטכנולוגיה הזו'.


בתערוכה במילנו יוצגו עבודות חדשות של 7 צוותי מעצבים שיציגו ביגוד עלית, חליפות, בגדי יום, תיקים ונעליים, כולל אלה של המעצבת הישראלית גנית גולדשטיין.

המדפסת זמינה להזמנה באתר החברה.:

סרטון:


https://youtu.be/eoELR63UJPk****
Stratasys היא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasys יתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר. כיום, הגופים והארגוניםהמובילים בעולם פונים אל Stratasys כדי לשנות את עיצוב המוצרים שלהם, להכניס גמישות ומהירות הגעה למערכי הייצור והאספקה שלהם ואף לשפר טיפול בחולים.
J850 TechStyle

J850 TechStyle

Design By Ganit Goldstein

דוגמיות הדפסה על בדים סטרטסיס. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור אופנה :
*   השבוע התקיימה ב'אקספו' תל אביב תצוגת...
*   הדוגמנית מאיה קיי, משתתפת 'הישרדות'...
*   מעצב העל כרים ראשיד פגש בשבוע העיצוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים