טקסי זכרון התקיימו ע'י עיריית חיפה. צילום: ראובן כהן ,ניר בלזיצקי, ענת סלומון,דוברות עיריית חיפה

את הבוקר פתחה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם בעצרת הזכרון שנערכה בבית העלמין 'שדה יהושע' והיה גם טכס בבית העלמין הצבאי בשכונת נוה דוד ואתמול טקס זכרון ב'גן הזכרון' מול בניין עיריית חיפה וב'גן בית העם' בקריית חיים

פורסם ב: 04/05/2022 13:34

רביע פלאח, אביו של לוחם מג'ב יזן פלאח ז'ל, שנרצח לפני חודשיים בפיגוע בחדרה מניח זר בשם המשפחות השכולות במגזר הדרוזי בטכס 'בין המראות' שהתקיים בגן הזכרון בחיפה.

****


הבוקר, לאחר צפירת הזיכרון, שמשתקת וגם מחברת ומאחדת את החברה הישראלית כולה בתוגה ובקדושה של זיכרון, כדברי ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם שפתחה את עצרת הזיכרון, שנערכה בחלקת נפגעי פעולות האיבה בבית העלמין 'שדה יהושע', בהשתתפות בני משפחות שכולות.

'אנו מרכינים את ראשנו בפניכן - משפחות יקרות ומתייחדים יחד איתכן עם זכרם של הנופלים. בני משפחת השכול נושאים בליבם את הכאב, את חוסר האונים ואת ההכרה, ששום דבר לא ישוב להיות כשהיה.... בדמעות שלנו משתקף גם חלום למדינה בטוחה שיש בה אחווה, חברות ואהבה, למדינה שתשמור על כל ילדיה שלעולם לא ידעו את הצער הזה, לעולם'.

בבית העלמין הצבאי שבשכונת נווה דוד, התקיימה באותה השעה עצרת זיכרון לחללי מערכות ישראל בהשתתפות מ"מ ראש העיר, נחשון צוק.

אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה בחיפה נפתחו אתמול (שלישי) בעצרת זיכרון עירונית, שנערכה ב'גן הזיכרון'. בעצרת נשאו דברריהם ראש העירי חיפה ד'ר עינת קליש רותם ,יו"' ארגון 'יד לבנים' חיפה חיים לנצ'יצקי. הרב אלחנן דעי נשא תפילת 'אל מלא רחמים'. איציק חמו אביה של קרן חמו ז'ל, שנפלה בעת מילוי תפקידה, אמר' 'קדיש' ותמי פדות אלמנתו של רס'ן צביקה פדות ז"', השיאה משואת זיכרון.

משמר כבוד,אשר הורכב מחיילי זירת חיפה של זרוע הים, ליווה את טקס הנחת הזרים לצד נציגי בתי המשפט, צה"ל, ארגון "יד לבנים", ארגון "אלמנות ויתומי צה"ל", משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי אש והצלה, פיקוד העורף, ארגון "יד לבנים" במגזר הדרוזי, משפחות חללי פעולות האיבה, ארגון "לנצח אח"י", ארגון נכי צה"ל, ארגון גמלאי צה"ל צוות חיפה, עמותת אנשי צד"ל לשעבר, "ביטוח לאומי", ארגון הווטרנים, ארגון נכי המלחמה בנאצים וארגון "נעמ"ת". את הטקס ליוותה הזמרת אילנית בשירי זיכרון.

ב"גן בית העם" שבקריית חיים התקיימה באותה השעה עצרת זיכרון לזכר הנופלים, תושבי הקריה, אשר לוותה בהקרנת שמותיהם. בטקס השתתפו יו"ר ועד ק. חיים, צילה ברוך ויו"ר ארגון "יד לבנים קריית-חיים", סימה יפרח.

בהמשך הערב התקיימו באנדרטאות ובמרכזים קהילתיים ברחבי העיר אירועי זיכרון, שכללו שירה בציבור לזכר הנופלים והנחת זרי זיכרון.
צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   נקודת שיטור נחנכה הבוקר בשכונת נאות...
*   אלופי האיגרוף של מועדון 'מכבי סליבא...
*   כחלק מהמאבק בזיהום הפלסטי הציב אגף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים