פיראס שבאט ז'ל ,אח שעבד ברמב'ם נפטר במפתיע תוך משחק כדורגל. חבריו במחלקה תרמו דפיברילטור להנצחתו. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית

פיראס שבאט ז'ל אישיות אהובה במלר'ד (מיון), נפטר במפתיע בגיל 44, חבריו לעבודה התגייסו ורכשו דפיברילטור (מפעם) ותרמו אותו ליישוב נחף שבגליל

פורסם ב: 03/05/2022 10:22

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
פיראס שבאט ז'ל, אב לחמישה, למד בצעירותו סיעוד, שימש בתפקיד אח במחלקה לרפואה דחופה ובמחלקה פנימית ה׳ שבקריה הרפואית רמב'ם, לקה בסוף חודש ינואר השנה בליבו, והתמוטט במהלך משחק כדורגל ביישוב נחף שבגליל. לאחר מאמצי החייאה שבוצעו בו, נקבע מותו בבית החולים. בשורת האיוב הזו תפסה בהפתעה גמורה את בני משפחתו, מכריו, שכניו ושותפיו לעבודה.

'פיראס, אישיות אהובה במלר'ד', כך מספר רביע סלאמה, אח אחראי המלר"ד ברמב'ם שהוסיף: 'אני מכיר אותו מעל 20 שנים, כולם אהבו אותו. פיראס היה אדם חרוץ אשר החולים אהבו אותו והוא אהב את העבודה והיה זמין לה תמיד. מדובר באבידה כבדה וגדולה מאד למחלקה'.

החברים למחלקה התלבטו כיצד ניתן יהיה להנציח את זכרו של שותפם לעבודה. 'כאשר שעלו כל מיני רעיונות כיצד להנציח את זכרו, עלה הרעיון לתרום לכפר דפיברילטור (מפעם) שיכול לתת מכת חשמל. בדיעבד, זה היה יכול להציל את החיים שלו. לכן חשבנו שיש פה משמעות, שהיא מעבר להנצחת זכרו, אלא הדבר יעלה את המודעות לנושא.

כך נולד הרעיון להציב דפיברילטור במקום שבו הוא נפטר, מספר רביע. למרות החשש שמא העלות של דפיברילטור תהיה גדולה על יכולות התרומה של הצוות, זה לא מה שעניין את שותפיו של פיראס במלר'ד. כך מצא את עצמו הצוות אוסף את מלוא העלות תוך יממה. מבחינת אנשי המלר'ד ברמב"ם, כמי שצעדו עם פיראס באותה הדרך, דרך של הצלת חיים, הבנו שזה האופן הכי מכבד והכי הולם את פועלו של פיראס, האיש, החבר והשותף האהוב לעבודה', סיכם רביע.

במהלך שבוע שעבר, מיד עם הגעת הדפיברילטור למשרדי המלר'ד, יצר רביע סלאמה קשר עם כרים שבאט, אחיו של פיראס המנוח, והשניים התארחו בלשכתו של ראש המועצה המקומית בנחף, עבד אלבאסט-קיס. במהלך המפגש המרגש שהתקיים באמצע חודש הרמדאן, ציין אחיו הקטן, כרים, בהתרגשות: 'פיראס היה מספר לי כל הזמן על העבודה שלו, הוא היה מדבר על רמב'ם כמו שמדברים על משפחה". פיראס כל הזמן היה אומר לי משפטים כמו 'זה מקום העבודה שבשבילו אני קם כל בוקר, והולך לשם בשביל לתת'. מה שאתם עושים כרגע זה התגמול שהוא נתן, בנדיבותכם, אתם נותנים מכל הלב בשביל לתת לנו זיכרון טוב, לנו, למשפחה שלנו ולכפר שלנו. מכשיר כזה יכול לתרום להרבה אנשים ולהציל את חייהם. זו מעלה מאד גבוהה'.



(נתנאל אייזיק)


צפו בכתבה המרגשת בשפה העברית:


https://youtu.be/QgnxREva6Ns

צפו בכתבה המרגשת בשפה הערבית:

https://youtu.be/E25VetBN3fM


בתמונה: בני היישוב נחף במעמד קבלת מכשיר הדפיברילטור מרביע סלאמה (משמאל), יחד עם ראש המועצה המקומית ואחיו של פיראס, כרים (במרכז).צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   52 רופאים בכירים בבי'ח 'כרמל' שהם גם...
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים