ארגון מגן דוד אדום מרכין ראשו עם פטירתה של יעל אורבך ז'ל חובשת בכירה ומתנדבת מד'א. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מד'א

אמרו על יעל אורבך ז'ל (73) : 'היא הייתה האמא של תחנת מד'א בקריות', אך היא היתה אמא לשישה ילדים וביניהם ח'כ ניר אורבך. היא השאירה אחריה גם 28 נכדים ונינה אחת. יעל אורבך ז'ל שהיתה תושבת חיפה, נקברה בבית העלמין תל רגב. היא החלה את דרכה כמתנדבת בארגון בשנת 2017, כאשר נרשמה לקורס מגישי עזרה ראשונה ובהמשך סיימה בהצלחה קורס חובשי רפואת חירום וחובשים בכירים

פורסם ב: 25/04/2022 14:33

יעל אורבך ז'ל. צילום: מד'א
לח'כ ניר אורבך ('ימינה') היתה זו טרגדיה כפולה. אמו יעל אורבך ז'ל נפטרה במהלך החג, ובחג החג נפטרה גם חמותו, זלדה ארמן, אמה של רעייתו.

לימור כץ חובשת בכירה במד'א וחברתה הקרובה של יעל: 'כבר במשמרת הראשונה שלנו יחד יעל נכנסה לי ללב והתאהבתי בה. יעל הייתה אדם מדהים, מלאה נתינה ואהבה שנקראה לדגל בכל הזדמנות ולא פספסה אף משמרת. היא התנדבה במד'א ובבית חולים רמב'ם, עזרה לכולם לפרוח ולהצליח. בתקופת הקורונה היא דאגה לבשל ולסייע למי שהיה בבידוד, לאפות עוגות יום הולדת ותמיד לשמח ולדאוג לעובדים ולמתנדבים. היא הייתה האמא של תחנת מד'א בקריות. איבדתי חברת נפש יקרה מאוד שכבר חסרה לי מאוד'.

ארז גלר מנהל מרחב כרמל במד'א, ספד לה: 'איבדנו מתנדבת וחברה שהייתה 'האמא' של התחנה בקריות. גם בשיא מגפת הקורונה, יעל המשיכה להתנדב ותרמה בכל מקום שבו יכלה עם החיוך שלה והמילה הטובה, במוקד הקורונה בתחנת מד'א בחיפה, בסיוע לעובדים ולמתנדבים שהיו בבידוד ובכל דבר שביקשו את עזרתה. כולנו איבדנו מתנדבת מיוחדת שהייתה הלב הפועם של התחנה. יהי זכרה ברוך'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'מגן דוד אדום איבד מתנדבת מיוחדת שבגיל 68 עשתה מעשה, הצטרפה לקורס עזרה ראשונה והחלה להתנדב בארגון ההצלה הלאומי במטרה לסייע ולעזור לאחר באמבולנסים, בניידות לטיפול נמרץ, במוקד הקורונה ובפעילויות הומניטריות נוספות. פטירתה המצערת של יעל ז'ל היא אבידה כואבת למשפחת מד'א, שמרכין ראשו ושולח תנחומים למשפחתה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   טיפול חדשני במרכז הרפואי בני ציון...
*   במרכז הרפואי 'בני ציון' בוצע ניתוח...
*   סדנת עיסוי לתינוקות היא חידוש מבורך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים