היום (ב) קיים איגוד הדייגים בישראל מחאה מול משרד החקלאות בבית דגן ובמהלכה חסמו הדייגים כת הכניסה למשרד בארגזי דגים והניפו שלטים

האיגוד אשר מייצג אלף משפחות דייגים יצא במחאה כנגד המדיניות האכזרית ודורסנית של משרד החקלאות שמתבטאת לדבריהם ב'רפורמה' לחיסול הדייג הימי בישראל.

פורסם ב: 18/04/2022 15:10

צילום: איגוד הדייגים
הרפורמה המדוברת היא רק הגבלות מחמירות ואיסורים לא מבוססים על מחקר או מידע, אשר צמצמו משמעותית את הדייג, פגעו בענף ובאלפי משפחות שמתפרנסות מהדייג. במקום שהמדינה תתמוך בדייג המקומי ותכונן מדיניות ותוכנית לפיתוח הענף, היא דורסת את הדייגים ומגבירה את הייבוא ממצרים, סניגל ועזה ומעוד מדינות על חשבון הדייג המקומי, הורידו את המכס על ייבוא דגים, ואין תקציב שיפוי לדייגים.

גיל ססובר יו'ר איגוד הדייגים:'בכל העולם שומרים על הדייג המסורתי, מטפחים אותו .רק במדינת ישראל המקום היחיד בעולם בו משביתים דייג מסורתי. זה לא מקרה. זו מדיניות. זו החלטה. רבע מיליארד שקל הולך בשנים האלה למגדלי הדגים. ואת הדייגים, אלף משפחות מושלכות לרווחה, למצוקה, לעוני, לחרפה.

זו מדיניות כל כך רעה ואכזרית. משרד החקלאות צריך להעביר תמיכות אמתיות לדייגים ומשפחותיהם. לא ייתכן שיציעו 1,300 ש'ח למשפחה לחודש על אובדן פרנסה. זו בדיחה. תעצור את הזוועה הזאת אדוני השר. זה לא יכול להיות. 4,500 טון מיובא מעזה ועוד אלפי טונות ממדינות אחרות על חשבון פרנסתם של 1000 משפחות ישראליות שזה עיסוקן היחיד.

אנחנו אחרי שנתיים קשות בהן היה משבר קורונה ונכנסנו למשבר כלכלי עמוק בעקבות האיסורים שצמצמו את הדיג ופגעו לנו בפרנסה. אותם איסורים והחלטות הרות גורל נקבעו בלי לקיים דיון במשרד לקראת הרפורמה. יתרה מכך למשרד אין תכנית אין חזון ואין אג'נדה, ואי לכך הוא נכנע ללחצים של גורמים אינטרסנטים' ,כך אמר מנהל תחום דייג ימי במשרד החקלאות בוועדת הכלכלה. נהיינו שמורת טבע בשביל עזה מצריים לבנון וסוריה'.

סעדו זינב אבו עטא, דייג דור שביעי למשפחת דייגים: 'האבסורד הוא שאת הדייג בישראל חיסלו ומעניקים לקבוצת ייבואנים תמריצים. טונות של דגים מיובאים מעזה ומצרים.

אז הדגים הם אותם דגים. הים הוא אותו ים. אך את הפרנסה גוזלים מאתנו העניים. כבר פורסם שמשרד החקלאות הוטעה על ידי גורמי עניין שמומנו על ידי משפחת רוטשילד שיש לה אחזקות במאגרי הגז. לא מאוחר מדי. שר החקלאות והצוותים שלו יכולים להציל אותנו'.
צילום: איגוד הדייגים

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   גל המדוזות הראשון הגיע לתחנת הכח רוטנברג...
*   אירוע מיוחד לציון 40 שנה למונדיאל של...
*   הטכניון מקים את מרכז ה-MRI המחקרי הראשון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים