ועד קרית חיים מרחיב את המאבק לפינוי מיכלי תש'"ן ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה. צילום: גדי נס

ועד קריית חיים החליט לרתום שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים למאבק הנ'ל ובחמישי האחרון לפני ליל הסדר, אירח ועד קריית חיים את מ'מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ח'כ מופיד מרעי (כחול לבן)

פורסם ב: 17/04/2022 13:29

צילום: גדי נס דובר ועד קריית חיים
ראשי הועד קיימו יחד עם ח'כ מופיד מרעי' סיור בחוף קריית חיים המצוי בנסיגה בקו החוף כתוצאה מהקמת הנמל הסיני וממיקומה בסמוך של חוות מיכלי תש"ן המצויה בקרבת בתי מגורים ובית הספר דגניה.

יו"' ועד קריית חיים צילה ברוך , סגני יו"ר הועד פסח טבק וברוך שמאילוב , מנכ'ל הועד חיים סגל וחבר הנהלת הועד יוסי לפיד, ביקשו מח'כ מופיד מרעי* להירתם למאבקם לפינוי חוות המיכלים של תש'ן המהווה מפגע בריאותי הגורם לתחלואה רבה וקשה - סרטן ועוד, מטרדי ריח וסכנה ממשית ומיידית לתושבי קרית חיים והאזור בעת מלחמה.

ראשי ועד קרית חיים, הבהירו לח'כ מופיד מרעי את העובדה שתושבי קריית חיים חשים כמנותקים מהעיר חיפה וציינו שיש צורך מיידי בפינוי חוות מיכלי תש'ן. בנוסף לכך הם הדגישו באוזניו כי יחד עם ראשי הערים בקריות, הם מתנגדים להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה שעלול להוות מטרד סביבתי לתושבי כל הקריות.

יו'ר ועד קריית חיים צילה ברוך : 'הקמת נמל תעופה בינלאומי והעתקת התעופה האזרחית מהרצליה לנמל התעופה בחיפה, עלולה להפוך את חיי התושבים לסיוט ונעשה כל שביכולתנו יחד עם ראשי הערים בקריות והמועצה האזורית.זבולון על מנת למנוע את הקמתו. נמל תעופה בינלאומי צריך להקים הרחק ממרכזי אוכלוסיה'.

ח'כ מופיד מרעי הביע בפני ראשי ועד קרית חיים את תמיכתו בפינויה בהקדם של חוות מיכלי תש"ן וציין כי, מתוקף תפקידו כמ'מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת בכוונתו לקיים בדיקה מעמיקה של בקשתם לפינוי חוות המיכלים, שיקום חוף קרית חיים ואף את התנגדותם להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

לאחר שראשי ועד קרית חיים הציגו בפניו את הפעילות הענפה שמקיים הוועד למען הקהילה במגוון תחומים : רווחה, חינוך, תרבות, סיוע לקשישים ונזקקים, אספקת מים ועוד, הוא הדגיש כי בכוונתו אף לבדוק מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים את הטענות שהעלו בפניו על הקיפוח שחשים תושבי קרית חיים כתוצאה מהשתיכותה המוניציפאלית של הקריה לחיפה.

ראשי ועד קרית חיים, הודו לח'כ מופיד מרעי על ביקורו והביעו את תקוותם שיסייע להם בנושאים החשובים ביותר שהועלו בפניו.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד אביטל גוטמכר הייט (36 וחצי) אשר...
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...
*   בתום מהלך מורכב, שארך 3 שנים, הועבר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים