סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער ערך ביקור ביקנעם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

השר גדעון סער נפגש עם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי הנחשב לאחד מטובי ראשי הערים בארץ ועם סיום הביקור סיכם: 'סימון אלפסי הוא מופת למנהיגות מקומית מצליחה שהצליח להצעיד את יקנעם ולהגיע להישגים מדהימים. אני מאוד אוהב את יקנעם ואוהב להגיע לכאן'

פורסם ב: 12/04/2022 20:14

צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער סייר ביקנעם, נפגש עם ראש העיר סימון אלפסי, סגניו, חברות וחברי מועצת העיר, מנכ'לית העירייה וצוות ההנהלה של העירייה.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בירך את השר גדעון סער ואמר לו שהוא מאוד מעריך אותו ואת עבודתו המיניסטריאלית המקצועית שעשה בכל תפקיד שמילא, והודה לו על שידע לקבל החלטות חשובות לעם ישראל ולשלטון המקומי. סימון אלפסי סיפר לשר גדעון סער כי יקנעם מדברת חינוך, וחינוך דורות העתיד הוא הדבר החשוב ביותר.

סימון אלפסי גילה לשר גדעון סער כי הוא גאה במיוחד בשלושה פרסי חינוך ארציים שיקנעם קיבלה עד כה, כאשר אחד מהם היה בתקופתו של סער כשר חינוך. הוא סיפר לאורח שלו על ההתמודדות להרחבת שטח השיפוט של יקנעם על מנת להבטיח את עתידה של העיר לעשרות השנים הבאות וקרא לממשלה למשול ולקבל החלטות בעניין.

בהקשר לכך הבטיח השר גדעון סער לדבר בעניין עם שרת הפנים איילת שקד. השר התבקש גם לסייע מול הפרקליטות בחידוש הסמכתה של הוועדה המקומית עם סמכויות של ועדה מחוזית, והבטיח כי ידבר בעניין עם המשנה ליועץ המשפטי.

סגן ראש העיר יקנעם אורי שמואל בירך את השר על ביקורו ותיאר בפניו עיר יפה ומתפתחת 'ואסור שהתנופה תיעצר כי נגמרו הקרקעות לבנייה'

סגן ראש העיר רומן פרס בירך וציין גם הוא את העובדה כי חשוב לתת ליקנעם שטחים על מנת שתמשיך ותתקדם.

חבר מועצת העיר ירון חן בירך את סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער על ביקורו בעיר וציין כי יקנעם תדאג לילדיה, לדור הבא ותקדם תכניות בנייה במקומות מוסכמים. 'אני יכול לספר שפניתי לשר במהלך ביקורו וביקשתי ממנו אישית להתערב מול משרד השיכון כדי שנוכל לקדם כאן פרויקטים של התחדשות עירונית'.

ירון חן ציין כי השר הגיע ליקנעם בזכות היחסים האישיים הקרובים בינו לבין סימון אלפסי ונענה לבקר בעקבות הפנייה אליו. עוד השתתפו בפגישה: סגן ראש העיר יקנעם אברהם איבגי, וחברות מועצת העיר מורן זיסר אלפסי ואילנה פינטו.


בתום פגישת העבודה אמר סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, גדעון סער שהוא מודה לסימון ידידו, מופת למנהיגות מקומית שהצליח להצעיד את יקנעם בצורה מאוד מרשימה והגיע בה להישגים מרשימים, והוסיף שתמיד העריך את עבודתו. סער אמר שהוא ידיד של יקנעם ושישמח לעזור בכל מה שיוכל.


בתום פגישת העבודה הגיע השר גדעון סער לקמפוס תיכון 'אורט' לחדשנות ומצויינות ע'ש שמעון פרס ונפגש עם תלמידי השכבות י- י'ב באודיטוריום. היה זה מפגש של שאלות ותשובות. מנהלת הקמפוס, עדה אברכהן שמש בירכה את השר ואמרה שפה מחנכים לעשייה, למצוינות, ולהיות אנשים טובים יותר. הצוות והתלמידים שאלו כל נושא שעניין אותם והשר השיב לכל שאלותיהם. בין היתר היו שאלות בנוגע לשילוב אנשים בעלי מוגבלות, המצב בדרום, חוסר משילות של הממשלה, פרישת ח'כ עידית סילמן מהקואליציה (שהתרחשה באותו הבוקר), המלחמה באוקראינה, שימוש בקנאביס, שיתוף פעולה עם ביבי ועוד.

בתום דו השיח הרים השר עם התלמידים כוסית לכבוד החג. משם המשיך השר לביקור בפארק ההיי טק, בחברת נבידיה ושמע מפי המנכ'ל עמית קריג סקירה על החברה ועל פעילותה בפתרונות מיחשוב לתעשיית הרכב.

עמית קריג דיווח כי תעשיית ההיי טק גדלה ושיש צורך נוסף במהנדסים ואנשי חומרה וכי הם רוצים את האנשים הכי טובים מן המקומות הכי טובים.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'שמחנו מאוד לארח אצלנו את סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, חברי גדעון סער. אני מעריך מאוד את גדעון סער על פועלו רב השנים כאשר מילא תפקידים רבים בממשלות ישראל וידע לקבל החלטות הגם שהיו לא פשוטות.

אני שמח שהשר נפגש עם הנוער הנפלא שלנו והשיב לשאלות שעניינו אותם, ובביקורו בפארק הייטק שמע מקצת מהעשייה ומהפיתוחים שיוצאים מכאן לעולם. יקנעם היא עיר ששמה הולך לפניה ושמגיעה להישגים רבים, ואנחנו נמשיך להוביל אותה להישגים משמעותיים'.
צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הטכניון העניק תואר דוקטור לשם כבוד...
*   i4Valley בכנס שנתי בהשתתפות בכירים בתעשייה...
*   פביליון אדריכלות ע'ש אביבה ואנדרו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים