'למצוא את שאהבה נפשי' - ספר עזרה עצמית למציאת אהבה וזוגיות מאת רויטל כהן קונריקוס. הוצאה עצמית. כתבה: רונית קיטאי

רויטל כהן קונריקוס היא מורה בין־לאומית להתפתחות אישית, מורה מוסמכת להכשרת מטפלים בתטא הילינג ומומחית למערכות יחסים. היא החלה את דרכה כמטפלת בניו יורק וכיום פועלת מכפר סבא. רויטל כהן קונריקוס כותבת מנסיון אישי שלה ושל אין ספור נשים וגברים

פורסם ב: 07/04/2022 02:26

למצוא את שאהבה נפשי מאת רויטל כהן קונריקוס צילום: יח'צ
vהיא פיתחה קורסים בשיטת 'תודעה יוצרת מציאות'. רויטל כהן קונריקוס נשואה ליהונתן ואם לארבעה ילדים אומרת:
'אנחנו חיים בעידן שבו הדרך למציאת זוגיות ואהבה עוברת בעיקר דרך אפליקציות להיכרויות. דווקא כאשר האפליקציות מציעות אין־ספור אפשרויות, בקרב רבים מתעצמות תחושות של בדידות, ייאוש, חשדנות וחוסר אמונה ביכולת למצוא אהבה. נראה שריבוי האפשרויות שיש באפליקציות מקשה על יכולת הבחירה. תקופתנו מתאפיינת גם בכך שהגיל שבו מתעורר הרצון להקים משפחה נמצא בעלייה מתמדת, דבר שמצמצם את האפשרות למפגשים ספונטניים ולהיכרויות במסגרות כמו צבא, לימודים ומעגלים חברתיים שונים.

במהלך כל שנות עבודתי כמטפלת, וכחוקרת סקרנית של נפש האדם ותת־המודע, פגשתי בקליניקה שלי בניו-יורק ובישראל מאות נשים וגברים שהתפללו וייחלו לאהבה ולזוגיות. פגשתי את כאבם, את הירידה בביטחון העצמי ובתחושת הערך העצמי שלהם ואת תחושות הייאוש והתסכול שלהם, בעקבות החיפוש הארוך והמייגע אחר אהבה. הם באו אליי בתקווה להכיר דרך חדשה ואחרת למציאת אהבה'.

כך נפתח הספר החדש של רויטל כהן קונריקוס, שמכירה בבעיה המתפתחת בשנים האחרונות בחברה הישראלית: גידול משמעותי באחוזי הנשים המחפשות אהבה וזוגיות. לדבריה: 'למצוא את שאהבה נפשך ולהיות בזוגיות טובה,- זה לא רק עניין של גורל או מזל, אלא גם תוצאה של עבודה רגשית ותודעתית. לנשים קשה יותר מאשר לגברים באתרי היכרויות כי זה איננו האזור הטבעי עבורן ורבות מהן חוות קושי. בנוסף, לנשים נלקחת יכולת הפיתוי והמשיכה של הגברים שהייתה נחלתן במפגשים פיזיים בעבר. נשים השתמשו בשפת בגוף שלהן, במראה ובריח שלהן כדי למשוך גברים, אך יתרון זה אינו קיים עבורן כיום'.

קונריקוס פיתחה שיטה שעזרה למאות נשים וגברים למצוא אהבה. בספרה היא משתפת ידע מעשי, כלים ותובנות ליצירת שינוי באמצעות התודעה. הספר מיועד לנשים בכל גיל הפנויות לאהבה -,ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת.

בספר 'למצוא את שאהבה נפשי' זה היא משתפת מתוך הקליניקה את האמונות המעכבות ואת הרגשות המסתתרים בתת־המודע אצל נשים,מסע לריפוי הלב השבור של נשים בעקבות מערכות יחסים קודמות, תהליך לחיזוק הביטחון העצמי שלך, האמונה בעצמך ובבריאה.,טכניקות ליצירת זוגיות וכלים מעשיים לזימון אהבה באמצעות חוקי היקום.
על מחברת הספר:

הספר מונה 178 עמודים במחיר 94 ש'ח.


ניתן לרכוש את הספר בקישור:

https://www.cohenricahealing.com/
*****

רויטל כהן קונריקוס נשואה ליהונתן, קצין צה'ל ששירת במשך 24 שנים ובתפקידו האחרון ייצג את צה'ל בתקשורת הבינלאומית כראש ענף תקשורת בינלאומית בדובר צה'ל. כיום הוא משמש יועץ תקשורת לחברות בינלאומיות. בעקבות שירותו הצבאי נבחר יהונתן לקצין הישראלי הראשון במטה האו'ם בניו-יורק וכך עברה המשפחה לניו יורק, שם מתסכול על שאינה יכולה לעסוק בעבודתה, היא מצאה במהירות הזדמנות ללמוד ולצמוח וכך מצאה את ייעודה כמטפלת וכמורה להתפתחות אישית.

אגב עד היום היא נמצאת על הקו וטסה ללמד בארצות הברית ומטפלת באנשים מכל העולם. רויטל משתפת על האתגרים הרבים שיש לנשות הצבא, על גידול הילדים והשאיפה לקריירה לצד בעל שתפקידו בכיר וחשוב.

למרות האתגרים הזוגיים והמשפחתיים שיש למשפחות נשות הקבע, רויטל פיתחה קורסים מקוונים ופרונטלים בשיטת "תודעה יוצרת מציאות ובעידן הקורונה והעובדה שרוב הזמן אנשים גולשים באינטרנט היא יכולה ללמד בכל מקום בו היא נמצאת.

לדבריה 'שזרתי בספרי גם תובנות מהחוכמה היהודית, ידע ממורים מרחבי העולם ובִּינָה נשית עתיקה. הספר מיועד לנשים בכל גיל הפנויות לאהבה : ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת'.

היא פיתחה 13 קורסים שונים כמו: מציאת אהבה, זוגיות ומיניות, הורות, שפע וכסף, שיווק לעצמאיות ועוד. המשותף לכל קורסים אלו היא התובנה כיצד להצליח בתחומים שונים בחיים באמצעות תודעה יוצרת מציאות. במקביל לקורסים שלימדה בזום, הרגישה רויטל שהידע הרב שרכשה במהלך השנים ופיתחתי אותו לקורסים בשל להתפרסם כספר הביכורים שלה.

חיבה מיוחדת יש לרויטל כהן קונריקוס לרשתות החברתיות. הסיבה היא 'כי בזכותן הפכתי להצלחה כזאת בניו-יורק, ששם אף אחד לא הכיר אותי לפני כן. גם כל המכירות של הספר כיום הן בזכות הרשתות החברתיות. אני מציעה דרך נוספת להכיר ולזמן אהבה. אני מציעה למטופלות שלי להיות באתרי היכרויות ובמקביל ברשתות החברתיות, ובעצם לשלב בין כל הדברים ביחד עם אהבה עצמית ועבודה פנימית. נולדתי עם אהבה לאנשים ויכולת אינטואיטיבית. נוסף על כך למדתי ממורים גדולים ברחבי העולם ובעיקר מהניסיון שלי בקליניקה'

הספר נכתב על סמך ניסיונך האישי?

'הבחירה לכתוב את ספרי דווקא על מציאת אהבה נעשתה בעקבות המפגש עם המטופל הראשון שלי שהגיע כדי למצוא אהבה, ומצא אהבה. גם החוויה הפרטית שלי השפיעה על הבחירה. כשפגשתי את יהונתן אהובי חוויתי נס גלוי, בדיוק כמתואר בספר 'שיר השירים': 'עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת, בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי [...] אֲחַזְתִּיו, וְלֹא אַרְפֶּנּוּ-עַד-שֶׁהֲבֵיאתִיו אֶל-בֵּית אִמִּי, וְאֶל-חֶדֶר הוֹרָתִי. אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי, רְאִיתֶם. כִּמְעַט, שֶׁעָבַרְתִּי מֵהֶם, עַד שֶׁמָּצָאתִי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי'.
כשמצאתי את שאהבה נפשי, הרגשתי כמו ילדה שנחשפה לגילוי הגדול ביותר בעולם, לכוחה של האהבה.

כשיהונתן הציג את עצמו בפניי, ושמעתי את שמו, תגובתי הראשונה הייתה: 'קוראים לך יהונתן? חבל, רציתי לקרוא לבן שלי יהונתן'. היום אני יודעת שהנשמה שלי ידעה הרבה לפניי שהיא פגשה את הנשמה התואמת שלה. במפגש בין נשמות תואמות יש כמה סימנים, שאחד מהם הוא שברגע המפגש יש תחושת התעלות וביטחון. מין ידיעה פנימית חזקה שבאה לידי ביטוי במחשבה כלשהי, במילה שנאמרת או בתחושה פיזית בגוף. סימן נוסף הוא שפעמים רבות נשמות תואמות נפגשות בהזדמנויות שונות בחיים מבלי שהן ידעו על כך. בדיעבד, גילינו ששנה לפני המפגש הראשון שלנו, רקדנו בחתונה של חברים משותפים זה לצד זה מבלי ששמנו לב זה לזה. בתקופת ההתאהבות שלנו צבע השמיים נראה לי בהיר יותר, השמש חייכה אליי והרגשתי שהעולם הוא מקום יפה לחיות בו.

המפגש שלה עם יהונתן, כיום בעלה ואב ילדיה, נוצר בעזרתה של סבתא שלי לָאוּרָה צרור, שנפטרה במהלך כתיבת ספר זה. באותה התקופה היא גרה אצלה בעליית הגג, אליה מובילות מדרגות חומות. וכבר אז הרגישה את הלחץ המשפחתי להתחתן בעודה רק בת 25. 'סבתא שלי הבינה את כאבי על כך שלא מצאתי עוד את 'שאהבה נפשי', ראתה שאני משתוקקת לזוגיות ורצתה להכיר לי בחור אמיד מהמאפיה שבשכונה, שהייתה לו 'סטיפה של כסף', להגדרתה. כשראיתי אותו חשכו עיניי ונעלבתי כל כך. חשבתי לעצמי: 'כזה את חושבת שמגיע לי?!'. חזרתי הביתה בוכה והיא צחקה עליי ואמרה: 'ווראס ראבי, מהמדרגות החומות את עוד תרדי כלה'.

עם הזמן אימצו רויטל וסבתה את השיר של מוש בן ארי 'הנה, הנה, הנה היא באה', שאותו הן שרו ביחד מדי בוקר ודמיינו כיצד היא יורדת מהמדרגות של עליית הגג לבושה שמלת כלולות. 'בכל בוקר סבתי לאורה הטריפוליטנית הזכירה לי להמשיך להאמין שעוד אמצא אהבה. לא עבר זמן רב עד שהטקס היומי שלנו שהתחיל בהומור הפך למציאות חיי. זמן קצר אחר כך יהונתן שלי נישק אותי לראשונה במכונית סקודה ישנה, מתחת לביתה. היא שמחה בשבילי על הבחור 'הַמְּרַמַּסַר' (בחור טוב בטריפוליטאית) שהבאתי.

זה התרחש בדיוק כמו שהיא אמרה 'ווראס ראבי, מהמדרגות החומות תרדי כלה', כך היה. השיר שבחרנו להיכנס איתו לחופה היה כמובן השיר ששרנו בבקרים סבתא ואני. סבתא שלי היא שנתנה לי השראה להמשיך לכתוב את הספר. היא ליוותה אותי עם הידע העתיק שלה, ולמעשה לימדה אותי את התמצית של הידע שבספר זה.

אין לי ספק שההיכרות שלי עם יהונתן אהובי צלחה בזכותה. מאז שפגשתי את הנשמה התואמת שלי נולדו לנו ארבעה ילדים מופלאים: איילה, יואב, איתן וינאי, שמביאים לחיינו הרבה שמחה ונחת. חווינו, ואנחנו עדיין חווים, חיים מלאי שפע והגשמה, במקביל לעבודה על האתגרים הזוגיים והמשפחתיים שיש בכל מערכת יחסים ארוכת טווח.

במשך כל חיינו המשותפים יהונתן תמיד האמין בי ובהצלחה שלי. כאשר היו לי ספקות לגבי היכולות שלי הוא תמיד ידע להגיד את המילים הנכונות שהיו מנחמות ומעצימות בו זמנית. יהונתן הזכיר לי כל הזמן שאני רוצה להיטיב עם העולם וכך הספר והשליחות שלי בעולם, לא היו יוצאים לאור ללא האמונה והתמיכה שקיבלתי ממנו.

בזכות האנשים שליוו אותי ובעזרת סיפור חיי זכיתי להגשים את ייעודי. כיום אני יודעת שכל האתגרים שעברתי בחיי עזרו לי למצוא את שליחותי בעולם.

אם מישהו היה אומר לי בעבר הרחוק מאוד שאהיה בעתיד מטפלת ומורה להתפתחות אישית, הייתי מן הסתם מגחכת בביטול כי באותה תקופה אנשים רוחניים נראו לי 'מעופפים' ולא רציניים, אך ליקום היו תוכניות משלו'.

רויטל גדלה בפתח תקוה ולאחר נישואיה ובעקבות שירותו הצבאי של יהונתן הם עברו לקיבוץ בצפון. היה לה משרד ליחסי ציבור ותקשורת בשם 'קונריקה יחסי ציבור' ובמקביל היא גם הדריכה קבוצות של 'שומרי משקל'.

שלוש שנים אחרי שהיא ומשפחתה הגיעו לניו-יורק, בעודה מגשימה את ייעודה ופורחת - כולל מרכז לימודי להתפתחות אישית שהקימה בניו-יורק ובו הדריכה נשים מופלאות, יהונתן התבקש לחזור לארץ בפתאומיות לתפקיד בכיר אחר. "לאחר לבטים רבים שמעתי את הקול הפנימי שלי אומר: 'אין רע יורד מלמעלה'. שבועיים לפני שעזבנו את ארצות הברית החלטתי להגשים חלום, כמתנה ליום הולדתי ה-40. טסתי למדינת מונטנה לפגוש את מייסדת שיטת תטא הילינג, ויאנה סטייבל, שהסמיכה אותי כמורה לתטא הילינג. כשחזרנו לארץ הייתי צריכה להתחיל הכול מחדש. למזלי, הקליניקה שלי התמלאה במהירות בתלמידים ובמטופלים מהארץ ובמטופלים מניו-יורק. טסתי לניו-יורק מספר פעמים בשנה להמשיך ללמד את הקהילה שלי. חודש לפני הקורס שהייתי צריכה להתחיל ללמד בלונדון הקורונה טרפה לי את החלומות. שוב, ברגע אחד החיים השתנו, אך הפעם כבר ידעתי שהכול תמיד מתהפך לטובה, וגם זכרתי שבתקופות קשות סתגלנות היא המפתח להצלחה'.

כאשר פרצה הקורונה היא פתחה בפייסבוק קבוצה סגורה לקהילה הישראלית שלה מניו-יורק ולקהילה שלה בישראל. 'במהלך הסגר הראשון העליתי כל יום לייב לתמיכה מורלית ורגשית. התלמידות שלי מניו-יורק ביקשו להמשיך ללמוד. כך גרמה הקורונה למאותגרת טכנולוגית כמוני להתחיל ללמד דרך הזום תלמידות מארצות הברית, מאירופה ומישראל'. רויטל מוכיחה שכל אחת יכולה להמציא את עצמה מחדש ולהצליח אם היא נחושה בדעתה.
רויטל כהן קונריקוס. צילום: נטלי ויצמן לוי

רויטל כהן קונריקוס עם משפחתה. צילום: אפרת חזות

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...
*   'שלושה זוגות נעליים' מאת עידית פיס-פריד...
*   'סערת עלי, ארצי' אירועים שהסעירו את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים