ניצולת שואה בת 100 חולצה בסיוע זק'א מלב הלחימה בקייב במבצע מורכב. כתבה: רונית קיטאי

המבצע כלל 14 שעות נסיעה באמבולנס עד להגעתה בשלום למרפאה של מגן דוד אדום ובי'ח 'איכילוב' שהוקמה לבקשת הקהילה היהודית בקישינב שבמולדובה

פורסם ב: 25/03/2022 17:55

ניצולת שואה בת 100 שחולצה מקייב מטופלת עי משלחת מד'א בקישינב שבמולדובה. צילום: מד'א
בתום מסע החילוץ המורכב הועברה ניצולת השואה לבדיקה וטיפול רפואי ע'י צוותי משלחת מגן דוד אדום ובי'ח איכילוב הנמצאים בקישינב. המשלחת אף דאגה לשכן את ניצולת השואה באותה אכסניה בה הם שוהים על מנת ללוות אותה, לדאוג לבריאותה, לארח לה לחברה ולשהות עמה - עד לעלייתה לישראל.

פאראמדיק מגן דוד אדום חיים לוין וד'ר רים אלבאסל מבי'ח 'איכילוב' שיצאו במשלחת למולדבה סיפרו: 'לאחר שמצאה עצמה בחודש האחרון בסכנת חיים ממשית ובתום מסע ארוך ומורכב שעברה ניצולת השואה התרגשנו מאוד לפגוש אותה ולקבל אותה אלינו בחיבוק. קיימנו מערך בדיקות מקיף על מנת לוודא שמצבה הגופני טוב ודאגנו לה למגורים באכסניה של המשלחת , במטרה לשמור עליה מקרוב ולארח לה חברה עד לעלייתה ארצה. דיברנו איתה ושמענו ממנה על הסיפור האישי שלה בתקופת השואה ועל המסע המורכב שעברה, ראינו על פניה את הרוגע כאשר ראתה את סמלי המגן דוד אדום על הבגדים שלנו והבינה שהיא נמצאת סוף סוף במקום בטוח וזאת לאחר שהיתה בתוך שטח של לחימה במשך חודש ימים.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   סדנת עיסוי לתינוקות היא חידוש מבורך...
*   עלייה מדאיגה: מחקר לאומי חושף נתוני...
*   משה ביטון היה תינוק שעבר החייאה מוצלחת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים