'באהבה כמו במלחמה' מאת ציפי שמרת. הוצאת 'שולחן כתיבה' מבית 'מטר הוצאה לאור'

לדברי ציפי שמרת" 'הספר שלי נשען על כמה עובדות אמיתיות, אבל רובו שזור בפרטים דימיוניים ובהתנהלות דימיונית שמוסיפה דרמה לסיפור עצמו. הספר מסופר בחלקו על סיפורים אמיתיים מתוך חייה של אישה, שגרה עם משפחתה בכפר נידח בצ'כיה. בעקבות חייה הקשים עם אמה החורגת היא רוצה לצאת מהכפר אל העיר הגדולה. היא מחליטה לנסוע לאחיה, שחי כרב בבריסל. כשהיא מגיעה אליו היא מגלה שנפלה מהפח אל הפחת'

פורסם ב: 25/03/2022 17:14

האמנית והסופרת ציפי שמרת עם ספרה החמישי 'באהבה כמו במלחמה' - 'שולחן כתיבה' . הוצאת 'מטר'. צילום: אלבום פרטי
האח רואה בה עוזרת בלבד וסוגר אותה בבית. כשהמלחמה מתחילה הוא בורח לאנגליה והיא בורחת עם כל הקהל היהודי לצרפת. כשמתחילות ההתקפות של הנאצים מהאוויר, היא בורחת לשדות ומגיעה ליער ושם מגלה קבוצת לוחמי מחתרת פרטיזנים. הם מקבלים אותה לקבוצה והיא פוגשת בחור יהודי שמדבר אידיש. ההתקרבות ביניהם הופכה לרומן, ועם תום המלחמה כשהם בורחים מהיער הבחור אובד לה והיא מוצאת את עצמה בהריון, כשאינה יודעת עליו דבר.

היא מוצאת גבר שמוכן לקחת אותה לביתו כעוזרת בית. גם כשהוא מגלה שהיא בהריון הוא מוכן להשאיר אותה אצלו ואף מתקרב אליה. בינתיים נולדה התינוקת והוא מביע רצון להתחתן איתה וגם לאמץ את הילדה. המשפחה מתרחבת כאשר נולד להם בן.

כאשר הוא מרגיש שהחיים בכפר נעשים קשים עליו, הם עוברים לגור בפרברי פריז. הוא עובד כנהג מונית אך גם כאן קשה להם והבעל שהיה כה רחום ומתחשב הופך אלים ובנוסף לכל הצרות הללו גם המקום החדש לא מתאים לגדל בו ילדים וחייהם הופכים בלתי נסבלים', כך מתארת הסופרת, האמנית-ציירת ציפי שמרת, בת 81 מפתח תקוה, על ספרה החמישי במספר 'באהבה כמו במלחמה'.

בספרה היא מתארת ברגישות ובחמלה את סיפור אהבתם של מישל ודוד ואת השלכותיו על המשך החיים. היא אף מלווה את מישל בחייה הסבוכים והפתלתלים כמעין מצלמה נסתרת החבויה בעומק נשמתה.

ציפי שמרת, בת 81, נולדה בפתח תקוה והיא בעלת תואר ראשון במדעי הרוח מטעם האוניברסיטה הפתוחה ובעלת היתר הדרכה לאמנות מטעם משרד החינוך. כבר בגיל צעיר החלה לכתוב שירים וסיפורים אשר פורסמו בירחוני ספרות וביניהם 'עיתון 77' ו'קשת' וכן במקומונים.

באנלוגיות של ספרות, שהוציאה לאור עיריית פתח תקוה בעריכת יוסף חנני ושרגיל, פורסמו חמישה סיפורים שלה. היא פירסמה שני רומנים לבני הנעורים: 'אהבה על הגבול' ו'דרור–מסע בגרות ארוך', ולאחריהם שני רומנים למבוגרים: 'הפרידה' ו'שלוש אחיות מינוס'.


ציפי שמרת שמודעת לגילה המתקדם מודה כי כיום כבר איננה עוסקת בכתיבת רומנים אלא שוקדת על כתיבת זיכרונות ואנקדוטות מהחיים.

לאתר האינטרנט של הסופרת, האמנית והציירת ציפי שמרת:

http://www.zippishomrat.co.il/about.php
הסופרת ציפי שמרת עם ספרה 'באהבה כמו במלחמה' - 'שולחן כתיבה' מבית הוצאת 'מטר'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'נסיכים ואמנים באיטליה' מאת אביהו...
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים