שירות חדש וייחודי נחנך במרכז הרפואי 'כרמל' למטופלות החולות בטרשת נפוצה - שירות ייעוץ גניקולוגי אישי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

פרופ' אריאל מילר מנהל המרכז לטרשת ב'כרמל': 'מדובר בשירות ייחודי בבית החולים המאפשר לנו להעניק למטופלות המתמודדות עם טרשת נפוצה ייעוץ בכל הקשור להיריון, לידה, פוריות וכל האספקטים הגניקולוגיים ומיילדותיים לצד המחלה'. ד'ר סיון סקוירסקי הצטרפה לצוות

פורסם ב: 20/03/2022 12:11

פרופ'אריאל מילר וד'ר סיון סקוירסקי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית של מערכת העצבים המרכזית, אשר מהווה את הסיבה השכיחה ביותר לנכות נוירולוגית בקרב אוכלוסיית הגילאים הצעירים בעולם המערבי. המחלה פורצת לרוב בגילאי 40-20 והיא שכיחה יותר בקרב נשים לעומת גברים, ביחס של כ-3:1. מספר החולים המוערך בעולם עומד כיום על כ 2.5 מיליון איש מתוכם בישראל מוכרים ומטופלים כ-10,000 חולים, גברים ונשים.

פרופ' אריאל מילר, נוירולוג מומחה, מנהל המרכז לטרשת נפוצה והיחידה הנוירואימונולוגית של בי'ח 'כרמל', מציין כי השכיחות הגבוהה של המחלה אצל נשים הביאה את המרכז לפתיחת שירות גניקולוגי ייחודי, ראשון בארץ, לטובת המטופלות. 'מהיכרות רבת שנים ומניסיון טיפולי בנשים רבות זיהינו את הצורך של המטופלות לקבלת מידע זמין ומענה מקצועי לשאלות קריטיות עבור הנשים בתחומי הגניקולוגיה והפוריות.

היות ומחלת הטרשת שכיחה בנשים בגיל הפוריות , הינה בעלת השפעה מרכזית על קבלת החלטות הקשורות בתכנון משפחה והורות עתידית. שאלות רבות עולות באשר להשפעת מחלת הטרשת על פוריות האישה, הריון ולידה מחד וטיפולים הורמונליים למניעת הריון, כסיוע להריון ובגיל המעבר'.

כדי לענות למטופלות הטרשת על כל השאלות בתחום בריאות האישה, הוקם השירות החדש. ביוזמת פרופ' מילר ובשיתוף צוות המחלקה הגניקולוגית ב'כרמל'.

ד"ר סיון סקוירסקי, רופאה מומחית לפוריות, מיילדות וגניקולוגיה, הצטרפה לאחרונה לצוות המולטי-דיספלינרי של יחידת הטרשת בבית החולים, ותלווה את מטופלות ביחידה במטרה לתת מענה לכל אותם היבטים, כולל : ייעוץ אישי ופרטני על דרכי ההתמודדות עם טרשת נפוצה לקראת הריון, במהלך הריון ולאחריו. כמו גם על התאמת טיפולי אמצעי מניעה/פוריות, והתמודדות עם הריון, לידה והנקה, הכל לצד מחלת הטרשת נפוצה.

לאחרונה התארחו פרופ מילר וד'ר סיון סקוירסקי במסגרת העמותה 'הבית של חולי הטרשת הנפוצה בישראל' ושניהם הסבירו וגם השיבו על שאלות ופניות בכל הנוגע לאספקטים הגניקולוגיים ומחלת הטרשת.

פרופ מילר מוסיף: 'אני מאמין כי שירות הייעוץ החדש הינו משמעותי מאד על מנת לתת מענה לכל אותם היבטים המעסיקים את מטופלותינו ומשפחותיהן, והנקרים בדרכן לאורך שנות הטיפול וההתמודדות עם מחלת הטרשת'.

אומרת ד'ר סיון סקוירסקי: 'ייעוץ פרטני ואישי מביא לטיפול אופטימלי המותאם לכל מטופלת בהתאם לצרכיה, וזוהי שאיפתנו. אנחנו כאן על מנת לתת מענה ולהתייחס לכל סוגיה שעולה בכל הקשור לטיפול הגניקולוגי ופוריות המטופלות לצד מחלת הטרשת'.

השירות החדש לייעוץ גניקולוגי לחולה טרשת במרכז הרפואי כרמל מצטרף לעוד מגוון שירותים וייעוצים הניתנים במסגרת המרכז לטרשת נפוצה בבית החולים "כרמל" וכוללים יעוץ בתחום הפרעות ראיה (נוירו-אופטלמולוג), יעוץ בתחום הפרעות שליטה בסוגרים, (נוירו- אורולוג), סחרחורות (נוירו-אוטולוג), מרפאת זיכרון ועוד .

המרכז לטרשת נפוצה של ביה"ח כרמל נבחר כאחד ממרכזי המצוינות של "כללית" בכל הארץ, והוא פועל בשיתוף פעולה עם צוות המחלקה הנוירולוגית של כרמל, בניהולה של ד"ר סיון בלוך.

אז אם יש לכן שאלות על התמודדות עם מחלת הטרשת לקראת במהלך ההיריון או לאחריו
אתם מוזמנים לפנות למרכז לטרשת נפוצה במרכז הרפואי כרמל שם ישמחו לתאם לכם פגישה אישית עם רופאה גניקולוגית המתמחה בתחום.
לפרטים ניתן לפנות בטלפון 04-8250851 או באמצעות המייל tareshetcr@clalit.org.il
בנוסף אתם מוזמנים להצטרף לקהילת הבית של חולי הטרשת בפייסבוק
ttps://bit.ly/3hkQ8h8
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   טיפול חדשני במרכז הרפואי בני ציון...
*   במרכז הרפואי 'בני ציון' בוצע ניתוח...
*   סדנת עיסוי לתינוקות היא חידוש מבורך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים