הכנס השנתי 'רוקחות 2022' של הסתדרות הרוקחים בישראל התקיים אתמול באולם באיצטדיון סמי עופר. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הסתדרות הרוקחים

כנס 'רוקחות 2022',הביא אל הבמה המרכזית היכרות עם החידושים האחרונים בעולם הרוקחות והתאמתו ל- 2022,. השתתפו רוקחים מרחבי הארץ. את הערב הנחתה נסלי ברדה. על החלק האמנותי הזמרת ואלרי חמאתי שהשתתפה ב'הכוכב הבא'

פורסם ב: 16/03/2022 16:23

דוד פפו ואמיר ניצן. צילום: הסתדרות הרוקחים
השנתיים האחרונות היו משמעותיות ומורכבות במיוחד עבור הרוקחות והרוקחים בישראל. הם עמדו בחזית המאבק בנגיף הקורונה, כשהם ממשיכים לתת שירות וטיפול שוטף גם בתקופה כשכל המדינה הייתה נתונה תחת סגר מחמיר. לאחר שנתיים של עבודה מאומצת ללא הפסקה, זה הזמן להביע הערכה ולהגיד תודה לכל אותם אלפי רוקחות ורוקחים בבתי המרקחת הפרטיים הפרוסים בלמעלה מ-600 בתי מרקחת פרטיים, לכל אורכה ורוחבה של ישראל.

הכנס השנתי של הסתדרות הרוקחים הביא אל הבמה המרכזית היכרות עם החידושים האחרונים בעולם הרוקחות והתאמתו ל- 2022, בתקופה של פוסט מגיפה. בנוסף, הכנס עסק בבטיחות ויעילות הטיפול בקנאביס רפואי בקרב אוכלוסייה גדולה של מטופלים ובתובנות מניסויים קליניים כחול-לבן.

במסגרת הכנס השתתפו מומחים מתחום הרוקחות והאקדמיה, דמויות בכירות מהתעשייה ומהמגזר הציבורי וביניהם: ליהיא בר-לב שליידר חוקרת בארגון 'תיקון עולם', אשר הציגה את מחקרה על הקנאביס הרפואי, מהמקיפים בעולם אשר הוכיח שהטיפול בקנאביס קשור לירידה משמעותית בצריכת תרופות.

המחקר נערך בשנים האחרונות ובדק את בטיחות ויעילות של הטיפול בקנאביס רפואי, כמו גם מאפיינים אפידמיולוגיים של אוכלוסיית החולים בכתב העת הרפואי המוביל Frontiers in Medicine. המחקר נערך על 8,500 מטופלים ישראליים גברים ונשים בגיל הממוצע של 54.6 שנים, המטופלים בקנאביס רפואי. זהו אחד המחקרים הרחבים ביותר שנעשו בעולם, בתחום מעקב אחרי מטופלי קנאביס רפואי. המחקר בחן את יעילות ובטיחות הטיפול בזני קנאביס רפואי בהקלה על מצבים רפואיים וסימפטומים שונים.

בנוסף למחקר הנ'ל, התארחה בכנס והציגה את מחקרה פרופ' איריס שי חוקרת באוניברסיטת בן גוריון והרווארד.

הכנס נערך באצטדיון סמי עופר בחיפה ונכחו בו אלפי הרוקחים הפרטיים מכל הארץ, הגיעו גם כ-100 סטודנטים במסלול הרוקחות באוניברסיטת בן גוריון, מבין המוסדות הבודדים והוותיקים המכשירים למקצוע הרוקחות בישראל. האירוע התקים בהנחיית נסלי ברדה ובמופע המרכזי הופיעה הזמרת ואלרי חמאתי יוצאת "הכוכב הבא".

במסגרת הכנס הוענק מגן הוקרה לאבינועם ספיר לשעבר מנכ'ל 'טבע ישראל' ומנכ'ל 'תיקון עולם קנביס' בהווה, על פועלו רב השנים למען הרוקחות הקהילתית בישראל. אבינועם ספיר כיהן כמנכ'ל 'טבע' במשך שבע שנים. ההוקרה היתה על תרומתו להפיכת תחום הקנאביס הרפואי למוצרי הפארמה, בתפקידו כמנכ'ל 'תיקון עולם/קנביס' כיום.

אבינועם ספיר, מנכ'ל 'תיקון עולם קנביס': 'אני מודה להסתדרות הרוקחים על הזכות שניתנה לי. לראות את ההתפתחות והשינוי שנעשה בתחום הרוקחות זה מחמם את הלב. הרוקחים הקהילתיים הם שומרי הסף של התעשייה'.

שר הבריאות ניצן הורוביץ שלח סרטון ברכה לרוקחות ולרוקחים: 'פועלכם המסור הוא חלק מרכזי בפעילות מערכת הבריאות הישראלית ומממש הלכה למעשה את הנגשת הזכות לבריאות לכל אזרח ותושב ישראלי'.

בתי המרקחת הקהילתיים נמצאים בעיקר בישובים קטנים ושכונות מאפשרים לציבור לקבל את השירות בסמוך למקום מגוריו, בזמינות גבוהה ובמקרים רבים מתוך היכרות ארוכה עם המטופל ובני משפחתו וביחס אישי ולכן תורמים למימוש החזון שלנו של צמצום הפערים בבריאות'.

בסוף הברכה, סיכם בנימה אישית: 'רוקחות ורקחים יקרים אתם נכס במערכת הבריאות ולכל אזרחי ישראל, אני מברך ומוקיר כל אחד ואחת מכם, מודה לכם שבחרתם לעסוק במקצוע החשוב הזה'.

אמיר ניצן ודוד פפו, מנכ'ל הסתדרות הרוקחים ויו'ר הסתדרות הרוקחים בישראל: 'לאחר שנתיים מורכבות בהן הקורונה פרצה לחיינו, זה הזמן שלנו להוקיר קהילה שלמה שעבדה במסירות, יעילות והקרבה אין קץ, למען אזרחי ישראל ושמירה על בריאותם. זו הזדמנות מצוינת להכיר את הפיתוחים המתקדמים ביותר בתחום הרוקחות, פיתוחים אשר משנים כבר עתה והולכים לשנות אף יותר את הרוקחות והשימוש בתרופות הן מצד הרוקחים והן מן הצד של המטופלים'.
אבינעם ספיר ודוד פפו. צילום: הסתדרות הרוקחים

ואלרי חמאתי. צילום: הסתדרות הרוקחים

נסלי ברדה מנחה בכנס הרוקחים באיצטדיון סמי עופר בחיפה. צילום: הסתדרות הרוקחים

נסלי ברדה מנחה בכנס הרוקחים. צילום :יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...
*   ד'ר עמית דמתי מונה החודש לסגן מנהל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים