'להפוך לסיפור הצלחה' בשיטת ארכיטקטורת חיים מאת אודליה אלכסנדרוביץ'. הוצאת 'מדיה 10'. כתבה: רונית קיטאי

אודליה אלכסנדרוביץ' (46) היא בהחלט אישה עם סיפור חיים בלתי שגרתי. היא אמיצה מאוד ותכונה זאת התגלתה אצלה כבר בגיל מאוד צעיר. היא יודעת ללכת בעקבות החלומות שלה הכי רחוק שאפשר ורוצה להעביר את הידע שלה לאחרים כדי לגרום להם לממש את ההצלחה במקום בו הם חזקים ומוכשרים לכך

פורסם ב: 16/03/2022 15:54

אודליה אלכסנדרוביץ וספרה 'להפוך לסיפור הצלחה' בשיטת ארכיטקטורת חיים בהוצאת 'מדיה 10'. צילום: עצמי
לדבריה של אודליה 'כמו שארכיטקט בונה בתים ומגשים חלומות לאנשים,גם אנחנו יכולים להגשים חלומות לעצמנו באמצעות שיטת ארכיטקטורת חיים'.

אודליה אלכסנדרוביץ תושבת רעננה ובעבר הרחוק נהריינית, נשואה לאסף אלכסנדרוביץ' בעל חברה לפיתוח אפליקציות ואם לשלוש בנות בגילאי 19 דניאל שהיא חיילת, שירה בת 16 והילה בת 11.

בגיל 14 עזבה את בית הוריה בנהריה ועברה למצפה רמון, כדי ללמוד תיאטרון. אודליה התגוררה בדירת שותפים ומידי בוקר מגיעה לבית ספר ואחרי הצהרים היתה ממשיכה לחוגי אומנות. אחרי שנה הבינה שזה לא מה שהיא מחפשת והחליטה לעבור לגור בקיבוץ כברי, לא הרחק מבית הוריה בנהריה.

כל חייה היא חלמה על אופנוע וכאשר מלאו לה 16 שנים היא קנתה את האופנוע הראשון שלה. האהבה הזו מלווה אותה עד היום בחיים. האופנוע נותן לה חופש, כמו תרפיה, היא רוכבת עליו בשטח כשהיא מבצעת נסיעות בטיפוס קשה וגם בירידות מטורפות, למרות מה שעברה עם האופנוע ועל כך בהמשך.

בתקופת שרותה הצבאי היא הכירה את אסף שהפך לבעלה ועם סיום השירות הם נסעו לטיול בדרום אמריקה בעזרת הכסף שעשו במהלך שרות הקבע. הם טיילו במקסיקו, גואטמאלה, קוסטה ריקה, עברו ממדינה למדינה.

שימו לב לספרה 8 השולטת בחייה. כאשר בני הזוג שחזרו אחרי 8 (!) חודשים היא התחילה את הקריירה שלה בתחום הטלמרקטינג בחברות ביטוח. תוך מספר שנים בודדות התקדמה לתפקידי גיוס כוח אדם, הקימה וניהלה מחלקות שלמות, למדה תואר ראשון בתקשורת, עברה לעבוד בתחום השיווק וקידום מכירות, שימשה כתקציבאית ומנהלת לקוחות בתעשייה במשך 8 (!) שנים.

המפנה הראשון הגיע בגיל 30 , זה קרה בעקבות לידת בתה השניה, אז הגיעה תחושת המיצוי.ואודליה החליטה להיות עצמאית. היא עשתה הסבה מקצועית ולמדה בקורס לאיפור והחלה לעבוד בתוכניות טלוויזיה ובתצוגות אופנה. בעזרת עבודה קשה וכשרון רב היא עשתה קריירה מפוארת בתחום בו הכירה את כל אנשי התעשייה והחשובים ביותר בתחום.

נראה שיש לאדליה אלכסנדרוביץ' קוצים במקום שבו נהוג לשבת, כי גם בתחום זה היא הרגישה שמיצתה לאחר עשור בעבודת האיפור. הפעם בחרה ללמוד את תחום האימון האישי כדי לעזור לאנשים לקחת החלטות בצומת דרכים, במיוחד בתחומי הקריירה. היה לה חשוב לעזור לאנשים ולהעצים אותם כדי שיגשימו את החלומות שלהם תוך מציאת היעוד האישי הנכון עבורם.

אודליה המשיכה לעבוד בענף האיפור ובמקביל החלה לכתוב הרצאות, ספרי אימון ולפתח שיטת אימון משלה, שיטה שעוזרת לאנשים לקבל החלטות טובות בדגש על קריירה: מה ללמוד, במה לעבוד, האם לעשות הסבה מקצועית, האם לפתוח עסק - לשיטה קראה 'ארכיטקטורת חיים'.

לדבריה : 'השיטה שלי עובדת וזה פועל כפי שארכיטקט עובד כשהוא מתכנן את בית החלומות. מצד אחד הוא אוסף נתונים על הפנטזיה, מה הרצונות, החלומות, השאיפות ומצד שני בודק את תנאי השטח: מה התקציב, הגודל, כמה זמן יש לפרויקט? ורק כשכל הנתונים בידיו הוא יכול לתכנן מבנה מקורי המוצאם למידותיך. כך גם באימון , אנחנו מאבחנים את החלומות , הרצונות והשאיפות של המתאמן אבל גם בודקים את תנאי החיים שלו: מחויבויות, משפחה, קריירה. ורק כשבידינו כל הנתונים אפשר לקבל החלטות טובות ומושכלות.

המטרה באימון היא לקבל החלטות טובות שמתאימות לכל אחד ולצרכים שלו. השיטה כוללת גם אבחונים, תרגילים, שיחה ממוקדת למציאת הייעוד ועוד'.

האופנוע שמביא כל כך הרבה שמחה לאודליה גרם לה גם לצער וכאבים קשים. לפני שמונה (!) שנים היא היתה מעורבת בתאונת אופנוע קשה. כתוצאה מכך היא ריסקה את רגל שמאל ובמשך שלושה חודשים היתה מרותקת לכסא גלגלים ולאחריו שמונה (!) חודשים היא הלכה בעזרת קביים ממקום למקום. מדובר היה על שנה מטלטלת שבה לא יכלה לדרוך על כף הרגל ורוב הזמן היתה מרותקת למיטה. זה היה הזמן שלה לכתוב את הספר שהפך לרב מכר באמזון ונקרא 'להיות אני במיטבי – המדריך למציאת הייעוד'.

בשנים האחרונות אודליה החלה להתמקד בכתיבת קורסים, אימונים אישיים וקבוצתיים, הנחייה של פודקאסט בשם 'להפוך לסיפור הצלחה' וזה הספר עליו אנחנו מדווחים במדור 'ספרים חדשים' באתר 'רינונים'. כאמור היא גם כתבה ספרי אימון, שכבר הפכו לרב מכר ונמכרים גם ב'אמזון', ביניהם: 'אשרך וטוב לך מדריך לאושר', 'להיות אני במיטבי' מדריך למציאת ייעוד, שתורגם לאנגלית והפך לרב מכר באמזון . כעת, בימים אלו מוציאה כאמור אודליה לאור את ספרך 'להפוך לסיפור הצלחה' בשיטת ארכיטקטורת חיים, בהוצאת 'מדיה 10'. זהו ספר שמעביר מסר שכל אחד יכול להפוך לסיפור הצלחה , לשגשג ולהצליח.

אחד הפרקים בספרה החדש של אודליה "להפוך לסיפור הצלחה בשיטת ארכיטקטורת חיים", מבוסס על 8 (!) טיפוסים של מצליחים והוא כולל 8 (!) ראיונות עם דמויות מובילות ומצליחות בישראל ביניהם: דב מורן, אריק זאבי, פנינה טורנה, שירה וסרמן, צביקה הדר, מושיק גלמין, מיכל קורט ארבל , פרופ' רפי קרסו. מדובר על ספר חדשני, ידידותי למשתמש, הכולל שלושה פרקים שמצולמים בוידאו וגם לא מעט איבחונים ותירגולים online שתוכלו לעשות לעצמכם במהלך הקריאה כדי לקבל תוצאות אישיות.

לאודליה חשוב להעביר מסר ברור בעזרת הספר שכתבה ובו כי ההצלחה לא מתרחשת רק בקרב אנשים מיוחדים, או כאלו שנולדו עם כסף או עם כשרון ענק, אלא שכל אדם יכול להיות סיפור הצלחה, לעשות משהו משמעותי בחייו וזה תלוי רק בו ,ושם חבוי גם סוד האושר.

ערכה את הספר ענבל גיל. עימוד ועיצוב כריכה: יפית-שחר כהן.

את הספר הקדישה 'לאסף, המנטור שלי, הרוח מתחת לכנפיי, ולבנותיי, בניאל, שירה והילה, פעימות הלב שלי'.

ניתן לקנות את הספר בהוצאת 'מדיה 10', ברשתות 'צומת ספרים' ו'סטימצקי',

או ישירות מאתר החברה:

http://www.media-10.co.il
אודליה עם דב מורן. צילום: אלבום פרטי

אודליה אלכסנדרוביץ' עם פנינה טורנה. צילום: אלבום פרטי

להפוך לסיפור הצלחה בשיטת ארכיטקטורת חיים מאת אודליה אלכסנדרוביץ'. הוצאת מדיה 10

אודליה אלכסנדרוביץ' והאופנוע. צילום: אלבום פרטי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...
*   'שלושה זוגות נעליים' מאת עידית פיס-פריד...
*   'סערת עלי, ארצי' אירועים שהסעירו את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים