'קו ועיגול יוצאים לטיול' מאת רחל לאה טל. איורים: קרין אלבז. הוצאת 'אופיר ביכורים'. כתבה: רונית קיטאי

אין גיל ליצירה והמורה והמחנכת רחל לאה טל כתבה ספר נוסף שמביא את תופעת קו ועיגול המשקפים תופעות בעולם הסובב אותנו, תוך שהיא מספרת על הילד יואב שלועגים לו בכיתה ,ואת הלעג הוא הופך לחוזקה שלו והכל בזכות הסנדלר טוב הלב והחכם והתמיכה והשיתוף של חברתו סיגל. מחברת הספר רחל לאה טל היא בת 87 אך חדה וצלולה יותר מהרבה צעירים

פורסם ב: 08/03/2022 18:41

קו ועיגול יוצאים לטיול עם הסופרת רחל לאה טל. הוצאת 'אופיר ביכורים'
רחל לאה טל עדיין זוכרת את ילדותה הצנועה אך עטורת הצומח והחי של אותם ימים בכפר מל'ל, מושב פשוט וקטן אך שמח בחלקו. (כן. מוכר לכם בגלל אריק שרון ז'ל, בין היתר היא היתה שכנתו בתקופת נעוריה ומתארת את מעלליו בימי נעוריו ועיניה בורקות. ר.ק.) היא חוותה חיי עמל , התנחלות ועבודת אדמה לצד המאורעות הסוערים של אותה תקופה.

עם נסיגת הבריטים מארצנו והקמת המדינה התגייסה רחל לאה טל לצה'ל ושימשה כמורה מתנדבת.ביחד עם חבריה בני המושבים היא נעתרה לקריאתו של דוד בן גוריון ויצאה לשנות חינוך ארוכות במושבי העולים החדשים בנגב.

לאה הוציאה ספרים רבים שמוכרים לקהל הלומדים והקוראים וביניהם 'על קצה הלשון', 'סוד האותיות' ועוד.

למרו שלאה איננה דתייה, היא משלבת בספריה תכני קבלה ואמונה ,ולמרות גילה המבוגר, היא ממשיכה לתמוך בילדים בבני נוער בכל יכולתה.


זה הזמן לראיין ולהכיר את בני ובנות הדור שבנו את המדינה במו ידיהם ולקחו חלק בחינוך וביישוב הארץ הזו. לא היו להם מסכים, אימיילים או פלאפונים חכמים, רק אש וציונות בעיניים.

ראיון עם לאה יכול להצמיד למסך או לעיתון את דור ה-y וה-z להקשבה על ימים אחרים ורחוקים, לעיתים אפלים ולפעמים כל כך שונים מימינו אנו. היא מסרבת לעזוב את ביתה האהוב, והיחידה באזורה שסירבה לגדוע את חלקת הפרדס שלה לטובת מיזמי נדל'ן. פגישה עם בת דור נפילים, שהקשיבה לצו לבה ונשארה נאמנה לערכים של פעם."קו ועיגול יוצאים לטיול" בהוצאת "אופיר ביכורים" הוא ספר הילדים של לאה שמפיץ אורות תקוה ואופטימיות במיוחד בימי קורונה מתעתעים אלה.

יואב וסיגל הם שני ילדים הגדלים בכפר ישראלי על סף העשור הראשון בחייהם.

הם מתמודדים עם עצמם ועם שאר הילדים,בסוגיות דימויי גוף, שונות ומקובלות בחברה. בעזרת איש מיוחד ודוגמאות מהטבע הם זוכים להעצמה ולתובנות אישיות המחזקות את נפשם הרכה.

את ספרה הקדישה רחל לאה טל לנכדיה 'היקרים והאהובים: דרור, אליה ואילון, אשר בזכותם התחברתי מחדש לילד המתפעם אשר בי, התעוררתי והתנערתי עם נעוריהם בהתפעלות ובשמחת יצירה, בפליאה על סודות הבריאה וחן החיוניות והצמיחה'.

ערכה את הספר ניצה פלד. עיצוב ועימוד: אורנה זנדני. 29 עמודים מנוקדים - 45 ש'ח. הוצאת 'אופיר ביכורים'
קו ועיגול יוצאים לטיול מאת רחל לאה טל. איורים קרין אלבז. הוצאת 'אופיר ביכורים'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...
*   'לאן נעלם פוליס גאורגיו'? מה שמתרחש...
*   'ארי והילה' מאת דן שינמן. ציור העטיפה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים