'לשרוף את הספינות' מאת מתן ניסטור. הוצאת 'מדיה 10'. כתבה: רונית קיטאי

מתן ניסטור בן 31 מהרצליה, מצטיין בבטחון עצמי רב והוא גאה על הצלחתו הפיננסית. הוא מרצה בפני קהל כיצד להצטרף לעולם היזמות ולמועדון של יזמים צעירים והספר 'לשרוף את הספינות' לדבריו 'אינו מיועד לאנשים עם תירוצים ולא לאנשים שהחיים כבר הביסו אותם'

פורסם ב: 06/03/2022 19:02

מתן ניסטור. צילום: אלבום פרטי
מתן ניסטור מעודד את בני ה-20 (דור ה-Y, Z) לוותר על העצות של ההורים ולא להיות מקובעים על הבטוח והמוכר, אלא להעיז.

מתן ניסטור היה פעיל שנים רבות בתנועת הצופים, בין תפקידיו כיהן כרכז שבט בהרצליה, רכז מפעלים והדרכה בהנהגת רמת גן. באותם השנים הוביל, הנהיג, שימש כדמות לחיקוי ומודל עבור בני נוער ובגיל 28 יצא לטיול של אחרי הצבא ,שם כמעט אמר שלום ולא להתראות, כלומר כמעט סיים שם את חייו.

במשך 10 חודשים טייל מתן בדרום אמריקה, באחד המסלולים בגואטמלה מצא את עצמו לבד והלך לאיבוד: 'נתקעתי באחד המסלולים ולא הצלחתי לטפס, הייתי אז לבדי ולא יכולתי לחזור חזרה. זרקתי את התיק שלי מעבר לסלעים, וקיוויתי לטוב והצלחתי להציל את עצמי מסוף רע מאוד', מספר מתן ניסטור.

במהלך הטיול הוא עבר ממקום למקום, מהוסטל להוסטל ומצא עת עצמו מספר על עצמו ללא הרף. הוא הכיר אנשים חדשים, ועל הדרך ממציא לעצמו כל פעם סיפור קצת אחר: תחילה היה איש עסקים, אחר כך מאמן דייטים בין גברים ונשים ובסוף מאמן כושר. כולם האמינו לסיפורים של מתן ניסטור וכאשר שחזר לארץ הוא החליט שיש כל כך הרבה ביקוש ופתח חברה ל...אימוני כושר ותזונה.

למה דווקא מסלול זה?

מסתבר כי במהלך הטיול עבר מתן שינוי שגרם לו להתחטב, להתחזק, הוא הוריד באחוזי השומן, גילה משמעת עצמית גבוהה והבין שאסור לוותר לעצמו. עם חזרתו לארץ מהטיול הוא נרשם ללימודים בווינגייט, התחיל לאמן, להעלות פוסטים בפייסבוק ולבנות קהילה גדולה ופעילה. תוך שנה מאז שהקים עסק לירידה במשקל בשם 'יאללה רזים'. הוא כבר עשה את המיליון הראשון שלו. מאות ישראלים נרשמו לתהליך של ירידה במשקל, העסק גדל וצמח וכלל 10 עובדים ביניהם גם דיאטניות קליניות, ומאמני כושר.

מתן המשיך להעמיק בעולם העסקים ובעולם ההתפתחות העצמית, הוא ראה מקרוב כיצד אנשים מרימים ידיים ומתייאשים והבין את החשיבות של סביבה תומכת. משם לקח השראה לפתוח את הפודקאסט הפופולארי בשם 'סביבה מנצחת' שהיום יש לו מאות אלפי האזנות מידי חודש, שם הוא מדבר על קבלת החלטות, כסף, ביטחון עצמי, שינויי הרגלים, אמונה עצמית, הגשמת חלומות.

בעקבות הצלחת העסק מתן קיבל פניות בעיקר מצעירים, בני 20, שמוותרים על לימודי תואר כרגע ורוצים לפתוח עסק. הם ביקשו בעיקר להבין איך להתמודד עם כל האתגרים שנילווים להקמת כסף. מתוך האמונה שכל אחד מאיתנו צריך לחיות את החיים שהוא רוצה ולהגשים את עצמו.

לקח לו חצי שנה לכתוב את ספרו 'לשרוף את הספינות' אשר לדעתו זהו ספר של התפתחות עצמית, שנותן קריאת השכמה, לעשות את השינוי שכל אחד רוצה לעשות כדי להיות הגירסה הטובה יותר של עצמו.

מדובר בספר קליל, מעין מדריך למשתמש, בן חושף מתן ניסטור את מודל הפירמידה להצלחה, שיטה ייחודית שפיתח להגשמת מטרות. כך תוכלו באמצעות הספר למתמודד עם הקולות שנמצאים בראשנו, כאלו שמפחדים משינוי, לעשות סדר בסביבה הקרובה שלנו ולדאוג שתהיה בעיקר תומכת, נלמד איך אירועי העבר משפיעים עלינו ואיך העבר מנהל לנו את העתיד ומה חלקו של המוח (מודע ותת מודע) בנוגע ליצירת שינוי הרגלים, יציאה מאזור הנוחות, איך לנטרל את הטייס האוטומטי ולעשות מהלכים קיצוניים כדי לקבל תוצאות קיצוניות.

בספר גם תוכלו למצוא את המודל שהוא פיתח , מודל פרקטי, המעביר אתכם שלב אחר שלב מהחזון לאדם שאנחנו רוצים להיות ועד ההוצאה לפועל, מודל פירמידה להצלחה הכולל: הצבת מטרות, בניית תוכנית עבודה, התחייבות ציבורית בפני אנשים ועד שינוי הרגלים והגשמת מטרות.

את הספר בחר מתן ניסטור לסיים בפרק 'ואז אתה מת' בו הוא מתייחס לעובדה שיום אחד כולם ימותו. מעין טלטול לכל אחד כדי שיבינו שהם לא ממשים את הפוטנציאל שלהם,אלא מבצעים דברים שאנשים אחרים גרמו להם לעשות. הספר 'לשרוף את הספינות' מביא לקשת רחבה של תגובות.

את 'לשרוף את הספינה' מאת מתן ניסטור. ניתן לרכוש את הספר ברשתות 'צומת ספרים' ו'סטימצקי' או ישירות מאתר החברה:


http://www.media-10.co.il
לשרוף את הספינות מאת מתן ניסטור. הוצאת מדיה 10

מתן ניסטור מופיע בפני קהל. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים