חיפה לא צריכה לשאת בנטל כלכלי ל-14 רשויות נוספות, אמרה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: רונית קיטאי

לדבריה 'עיריית חיפה מתנגדת נחרצות לניסיון הנפסד לחלק הכנסות מארנונה המגיעות לעיר ותושביה, ל-14 רשויות נוספות. מדובר בנכסים המצויים בלב העיר ולפיכך ניסיון זה לוקה בחוסר סבירות קיצוני, חסר תקדים ופוגע בתושבי העיר'. ראש העיר חיפה התייחסה לדיוני הועדה הגיאוגרפית אשר מונתה ע'"י משרד הפנים לבחינת חלוקת ההכנסות מאזור מפרץ חיפה.

פורסם ב: 06/03/2022 18:07

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום :רונית קיטאי
בדיון שהתקיים בחיפה הציגו היועצת המשפטית לעיריית חיפה עו'ד ימית קלין ומהנדס העיר אריאל וטרמן את עמדתה הנחרצת והתקיפה של העירייה אשר מתנגדת לכל ניסיון להפקיע מהעיר ותושביה את כספי הארנונה המשולמים לעיריית חיפה מזה שנים כדין ובצדק.

חיפה ותושביה נושאים לבדם בנטל הכלכלי, הסביבתי, החברתי והדמוגרפי הנגרם כתוצאה מהימצאותם של גורמים כגון: נמל חיפה, נמל המפרץ החדש, שטחי ההתארגנות ולוגיסטיקה, כמו גם מעגן הדיג, בית הספר הטכני ושדה התעופה בלב ליבה של העיר.

כל אלה לא רק פוגעים בצביונה של חיפה ובתשתיות העירוניות, אלא גם גוזלים מהתושבים עתודות קרקע יקרות אשר יכולות לשמש למגורים, תעסוקה ופנאי.

הניסיון לחלק את ההכנסות מכל אלה עם 14 רשויות נוספות כאשר הנטל כולו מוטל על עיר אחת הוא לא פחות מגזל המהווה תקדים מסוכן משולל כל הגיון כלכלי או משפטי ולוקה בחוסר סבירות קיצוני.

לאור כל אלה, על חברי הועדה להמליץ על החלופה הצודקת היחידה העומדת בפניהם והיא הותרת כל ההכנסות בידי עיריית חיפה ופסילת החלוקה לרשויות אחרות שאינן נושאות בנטל ואינן משלמות את מחיר הימצאותם של אותם מתחמים בעיר.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד אביטל גוטמכר הייט (36 וחצי) אשר...
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...
*   בתום מהלך מורכב, שארך 3 שנים, הועבר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים