השבוע בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

מצלמות אבטחה הותקנו במקומות נוספים בחיפה. מוקד הרישוי של עיריית חיפה חזר לפעול לאחר שנתיים של הפסקה. אכיפה מוגברת על ידי פקחים כנגד משליכי פסולת בשטחים ציבוריים ברחבי העיר. עיריית חיפה פתחה מרכז לאיסוף תרומות עבור העולים החדשים שיגיעו מאוקראינה. פקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה איתרו והחזירו אל ביתו ילד שנעדר הנמצא על הרצף האוטיסטי

פורסם ב: 06/03/2022 10:43

ממשיכים לחזק את תחושת הביטחון האישי של התושבים במרחב הציבורי. כך הושלמה התקנת מצלמות אבטחה חדשות בגן אזולאי ובטיילת בת-גלים.בימים האחרונים החל מהלך דומה להתקנת מצלמות גם ברחוב מסדה.

עיריית חיפה ממשיכה במהלך הנרחב אותו יזמה, להתקנת מצלמות אבטחה במוקדי פעילות ובילוי בעיר.במסגרת זו הושלמה בימים האחרונים גם התקנת מצלמות אבטחה חדשות בגן אזולאי שבשכונת נווה-שאנן וחיבורן למוקד המבצעי של עיריית חיפה. המצלמות הותקנו על-גבי עמודי תאורה הפזורים ברחבי הגן ובכך מאפשרות צפייה רציפה בשטח הגן כולו.

בנוסף, הותקנו לאחרונה מצלמות אבטחה גם בשני מוקדים בשכונת בת-גלים: האחד במגרש ה'קטרגל' שברח' החי"ל והשני –במרכז הטיילת, בסמוך למבנה ה'קזינו' לשעבר.

בימים האחרונים אף החלה התקנת מצלמות ברחוב מסדה, בסמוך לבית הספר למחוננים (לשעבר בי'ס בסמ'ת - בית ספר מקצועי תיכוני) ובקרוב תימשך ההתקנה גם בהמשך הרחוב, לאורך איזור הבילויים, לשם העלאת תחושת הביטחון בקרב התושבים והמבלים באיזור.

מצלמות אלו מצטרפות למערך המצלמות הקיים, הכולל עשרות מצלמות אבטחה הפרוסות ברחבי העיר ויחד יוצרות רצף תיעודי. כל אחת מהמצלמות שהותקנו עד כה מחוברות למוקד המבצעי של עיריית חיפה, המאויש 24 שעות ביממה ומצוידות במנגנון אנליטי, המתריע על פעילויות חריגות שהוגדרו מראש. במקרים בהם מזוהה פעילות חריגה בזמן אמת, יכול המוקדן להזעיק על פי הצורך את גורמי האכיפה העירוניים או המשטרה. הצילומים שייקלטו במצלמות יישמרו ויועברו לידי המשטרה לצרכי חקירה.

במהלך החודשים האחרונים הותקנו ברחבי העיר מספר רב של מצלמות, בין השאר בסביבת 'גן בנימין' שבשכונת הדר, לאורך ציר 'טיילת לואי' וב'גן האם' שבמרכז הכרמל, בשכונת ואדי ניסנאס ובמתחם שוק תלפיות.

יאיר זילברמן מנהל אגף הביטחון ושירותי החירום בעיריית חיפה: ״המצלמות החדשות שהותקנו בימים האחרונים, ואלו שיותקנו בהמשך, מצטרפות למערך המצלמות ההולך וגדל ברחבי העיר ונועדו להעלאת תחושת ביטחון התושבים הכוללת במרחב הציבורי. הצבת מצלמות במקומות בילוי נוספים ברחבי העיר, תימשך תוך היוועצות עם המשטרה ובהתאם למדיניות אותה קבעה הנהלת העירייה'.

(גיל מלר)

****

לאחר שנתיים של הפסקה: מוקד אגף הרישוי של עיריית חיפה חזר לפעילות.המוקד, בו ניתן לקבל מענה אנושי, מעניק מידע בשאלות הנוגעות להליך הוצאת היתרי בנייה בהתאם לחוק התכנון והבניה, החל משלב הגשת הבקשה ועד לסיום התהליך בקבלת ההיתר.

מס' הטלפון של המוקד הוא: 04-8356138 והוא פועל בימים א', ב', ג', ה' בין השעות 8:00-14:00.

יצוין, כי פניות בנושאי מבנים מסוכנים ועבירות בניה נענות במוקד העירוני הכללי (106) ולא במוקד זה.

(גיל מלר)


*****
עיריית חיפה ממשיכה להילחם בתופעת השלכת פסולת בניין בשטחים ציבוריים

במהלך פעילות יזומה, שקיימו אתמול (שבת, 5.3) מפקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה, לאיתור משליכי פסולת בניין בשטחים ציבוריים, קנסו המפקחים פועל בניין, אשר נתפס כשהוא משליך שקים רבים של פסולת בניין בשטח ציבורי במפרץ חיפה.

לאחר תיעוד העבירה שביצע הפועל, עצרו הפקחים את פעולתו ורשמו לחובתו קנס כספי.אגף האכיפה העירוני מבצע לאורך כל השנה פעילות גלויה וסמויה, לאיתור משליכי פסולת בשטחים ציבוריים ברחבי העיר.

במסגרת זו עושים אנשי אגף האכיפה שימוש במגוון אמצעים כנגד משליכי הפסולת, הגורמים לא פעם נזקים כבדים ולעיתים בלתי הפיכים לסביבה, דוגמת שימוש באמצעי צילום חדשניים, פעילות תצפית אחר קבלני בנייה העובדים בעיר, מתן קנסות כספיים ואף הגשת כתבי אישום.

אוהד דורפמן ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה: 'עיריית חיפה תמשיך לאכוף איסור השלכת פסולת במרחב הציבורי כחלק משירות לציבור ושמירה על הסביבה. אגף האכיפה מצוי בשטח ומבצע אכיפה 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה'

(גיל מלר)עיריית חיפה פתחה מרכז לאיסוף תרומות עבור העולים החדשים הצפויים להגיע מאוקראינה

במסגרת היערכות עיריית חיפה להגעתם הצפויה של עולים חדשים רבים מאוקראינה ומרוסיה, פתחה העירייה, באמצעות 'הרשות העירונית לקליטת עלייה', ברחוב הרצל, מרכז לאיסוף תרומות מזון, ביגוד ומצרכי צריכה בסיסיים עבור העולים הרבים הצפויים להגיע.

במהלך הימים האחרונים נקלטו במרכז החדש עשרות טונות של מזון, ביגוד ומוצרי צריכה בסיסיים אשר נתרמו על-ידי תושבים מכלל רחבי הארץ. בין יתר הפריטים שהתקבלו, היו גם עגלות תינוקות, כלי מטבח, מיטות ומצעים ועוד.

על פי סקר שערך משרד הקליטה, בחיפה מתגוררת הקהילה הגדולה ביותר בארץ של עולי אוקראינה בישראל. עוד עולה מהסקר כי במהלך 10 השנים האחרונות בחרו 15 אחוזים מכלל העולים שהגיעו מאוקראינה לישראל, לבוא לגור בחיפה. בהתאם לכך נערכת עיריית חיפה לקליטתם של אלפי עולים חדשים אשר צפויים לבחור לגור בעיר.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם,: 'כעיר, בה מתגוררת קהילת יוצאי אוקראינה הגדולה ביותר בארץ, חיפה נערכת לקליטתם של העולים הפליטים החדשים שצפויים להגיע ורואה בכך מחוייבות מוסרית מאין כמותה. עיריית חיפה ערוכה להציע לעולים החדשים מערך קליטה איכותי ומקיף, הכולל, מלבד תרומות מזון וביגוד, גם סיוע במציאת פתרונות דיור, סיוע במיצוי זכויות בסיסיות וליווי צמוד לאורך הליך הקליטה כולו, על מנת להבטיח שקליטתם בארץ תתבצע באופן המהיר והיעיל ביותר'.

בצילומים נראים עובדי ומתנדבי הרשות העירונית לקליטת עלייה של עיריית חיפה כשהם ממיינים את התרומות שהתקבלו. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה.


*****פקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה איתרו אמש ילד נעדר על הרצף האוטיסטי שהוחזר בשלום לביתו. היה זה אתמול בשעות הערב שהתקבלה קריאה על ילד בן 10 על הרצף האוטיסטי, אשר נעדר מביתו בשכונת נווה שאנן.

אילן חודידה, מנהל אגף הפיקוח העירוני הנחה את כל הניידות להגיע מיד לאזור ולסרוק את השטח.
צוותי הפיקוח הגיעו בכוחות גדולים ולאחר סריקות ממונעות ורגליות שנמשכו כרבע שעה איתרה ניידת אכיפה עירונית את הילד ברחוב דרך יד לבנים.

הפקחית לי זיידנפלד, שהייתה בניידת מספרת כי לאחר שהם וידאו שאכן מדובר בילד שהלך לאיבוד, הוא הועבר לידי המשטרה שהחזירה אותו לביתו. לדבריה, הילד אמר להם שהוא רעב ורוצה לשחק במחשב.הוריו המודאגים התרגשו עד מאוד והודו לפיקוח העירוני על תגובתם המהירה והיעילה.

אילן חודידה מנהל אגף האכיפה: קהתגובה המהירה של צוות הפיקוח העירוני הוכיחה את עצמה ולשמחתי הילד הוחזר בריא ושלם להוריו. נמשיך לפעול בנחישות למען שלומם וביטחונם של כל תושבי העירק.

(ליאורה טל )
צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...
*   בתום מהלך מורכב, שארך 3 שנים, הועבר...
*   על פי הערכות נכון לשעה זו צועדים קרוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים