אירוע השקה חגיגי של המועדון החיפאי לבעלות עסקים ושמו 'עסק עם חיפאיות' התקיים היום, שישי,במלון 'לה קאפלה' בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

נשים נפגשו, הכירו, התחברו ודיברו והיתה מספר סדנאות נטוורקינג עם בעלות עסקים חיפאיות וביניהן עם יסמין באבאטונדי, הנשים שמאחורי 'עסק עם חיפאיות'

פורסם ב: 04/03/2022 13:04

המועדון החיפאי לבעלות עסקים.צילום: רונית קיטאי
'למה לפנות זמן לנטוורקינג?' עם ורדית דוזלר טנג'י מנהלת סניף ויצו חיפה. לסיכום הירצתה קרן מרציאנו מ'תוכנית כלכלית' בערוץ 12 על 'עסקי נשים בזמני חוסר וודאות ומציאות משתנה'. נכח אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית שעל החסות ששוחח בין היתר עם דפנה אולמן בארי מבעלות מלון 'לה קאפלה'.

היו ניצן מרסיאנו מנכ'לית קניון 'קסטרא', מיכל סני מנהלת פרויקטים בחברה הכלכלית לחיפה, אשת יחסי הציבור אן כהן מרום, והרבה נשות עסקים ונשות תקשורת. מבין נשות העסקים מוזכרות כאן מעט מביניהן ונראו שם אלונה סולד יועצת ראש העיר חיפה לקידום מעמד האישה, ורד פורמן מ'בית מילר' בכרמל המערבי ,ורדית דוזלר טנג'י מנהלת ויצו חיפה, יארה שליט, אביטל חן בעלת חדר בריחה במגדל הנביאים בחיפה ( חפשו ב'עסק עם חיפאיות' לדבריה, אורית אלאלוף מנכ'לית 'כרמל פרינט' ש'דף אור' ברח' מרגלית בכרמל מוכר לכל חיפאי/ת, עורכת דין יעל הדני העובדת במקצוע מזה 21 שנים היא אם יחידנית לשתי בנות ומתגוררת בשכונת רוממה בחיפה, יועצת ארגונית היא דגנית דוזלר, מעצבת גרפית ואמנית בכובע שחור וחיוך ענק היא ויטלינה מוחין, אורית כהן מורת דרך שמתמקדת בחיפה, ורלי קלימנשטיין מנכ'לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים, יוליה קושניר מורה לסטיילינג ומאסטר ב-NLP, 'ליאת מבשלת' מגבע כרמל ('פעם הייתי עיתונאית'),טלי כהן.

150 נשים הגיעו להשקת המועדון העסקי לבעלות עסקים בחיפה- 'עסק עם חיפאיות' . לרגל יום האישה הבינלאומי, הושק המועדון העסקי לבעלות עסקים בחיפה 'עסק עם חיפאיות'.

המועדון הינו יוזמה משותפת של אירגוני חברה אזרחית ביניהן ויצו חיפה, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, presentense ,עיריית חיפה, והחברה הכלכלית לחיפה. היוזמה נולדה מתוך רצון ליצור בית איתן לנשים בעלות עסקים בו הן תוכלנה לצמוח ביחד עם העסק שלהן, תוך שיתוף בהזדמנויות מקצועיות, למידת עמיתות ונטוורקינג. כל הנשים המובילות את הפרויקט, עושות אותו בהתנדבות.

חזון המועדון הוא להוות קהילה לנשים בעלות עסקים בחיפה, המאפשרת שיתופי פעולה ומקדמת צמיחה אישית ועסקית של חברותיה המשפיעה על הרווחה הכלכלית והחברתית בחיפה. המטרה היא לקדם נשים מגוונות מרקעים שונים בניהן יזמיות ובעלות העסקים בחיפה תוך הקניית כלים עסקיים יישומיים .

במסגרת המועדון ייערכו מפגשים ואירועים במהלך השנה, להגשמת המטרות והחזון, שיכללו בין הייתר נטוורקינג נשי חיפאי, עוצמתי, והקניית כלים עסקיים מתאימים.

את האירוע הנחתה, אורית שחם- וואלך, בעלת משרד יח"צ וייעוץ אסטרטגי בעיר, המשמשת גם כאשת יחסי הציבור של החברה הכלכלית לחיפה, נותנת החסות על המועדון. לבמה עלו לנאום היזמיות שאחראיות על הקמת המועדון העסקי הנשי הראשון בחיפה.

ראשונה עלתה לשאת דברים, אורלי קלימשטיין מנכ'לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים, אחריה אלונה סולד יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושיוויון מגדרי, חולוד עיוטי מנכ'לית משותפת בפרזנטנס, הפעילה בתחום היזמות מעל 5 שנים, ליאת לפיד, מתנדבת, עו״ד, מגשרת, מלווה כ-20 שנה מעסיקים בכל ההיבטים שקשורים להעסקת עובדים, ולסיום סגרה את הסאשן, ורדית דוזלר טנג'י מנהלת ויצו חיפה.


בנוסף, הוקירו תודה למתנדבות: מיכל אברמוביץ, אביטל חן, יסמין בבטונדי , רחל ברנדון- אבירם מ'ויצו', דגנית לוקס מהעמותה להעצמה כלכלית לנשים, וליארה שלייווט מפרזנטנס.

עוד בתודות, תודה מיוחדת לחברה הכלכלית לחיפה ולמיכל סני, מנהלת פרוייקטים בחברה והאמונה על תחום קידום העסקים החיפאיים, אישה נחושה ועוצמתית, שפועלת למען העסקים והכלכלה החיפאית כל השנים, ובפרט בתקופה הקורונה שאתגרה עסקים רבים בעיר.

את החלק השני של הבוקר, סגרה כאמור, העורכת הכלכלית של ערוץ 12, המוכרת לכולנו גם כמנחת 'תוכנית חסכון' והחדשות, קרן מרציאנו, שנתנה הצצה על מאחורי הקלעים של תפקידה. הדרך שעשתה שכמובן לא היתה פשוטה וזוהרת כפי שזה נראה דרך מסך הטלוויזיה, וכמובן טיפים למשתתפות בדרך לפסגה.

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: 'אנחנו גאים מאוד, לשתף פעולה עם גופים משמעותיים שכאלה, הפועלים להעצים ולחזק את העסקים בחיפה בכלל, והעסקים הנשיים בפרט. קהילת עסק עם חיפאיות שהוקמה מונה נשים חזקות ואמיצות שהחליטו ללכת אחר חלומותיהן ושאיפותיהן, ואנו כאן בכדי לסייע להן, לתמוך ובעיקר להוביל אותן להצלחה. החברה הכלכלית לחיפה, תמשיך לתמוך ולייצר שיתופי פעולה עבור בעלי העסקים בחיפה'.

עורכת דין ומגשרת ליאת לפיד שדיברה על רותם סלע והצהירה מעל הבמה: 'אנחנו לא צריכות להתנצל על שאנחנו עושות כסף'

עו'ד ליאת לפיד (45) החיפאית היא בעלת משרד עצמאי בכרמל הצרפתי העוסקת בדיני עבודה, נשואה לליאור לפיד מנהל בקבוצת יבואני הרכב 'מאיר' (יעקב שחר) ואם לשלושה בנים בגילאי 17,15,9.

היו רחל ברנדון ועוד שפע של נשים מוכשרות ומצליחות שקצרה היריעה מלהזכירן ואיתן הסליחה.


אשת יחסי הציבור אורית שחם וואלך שעל התקשורת אשר מעל הבמה סיפרה על עצמה מתחילת הקריירה שלה ועד היום ולסיום הצימוק בתוכנית היתה כאמור העיתונאית ושדרנית הטלויזיה קרן מרציאנו. היא נשואה ואם לארבעה ילדים בעלת תואר ראשון במינהל עסקים ובעלת 'תוכנית כלכלית' בערוץ 12 כל ערב משעה 19-20 .

היא סיפרה כי את השם 'תוכנית כלכלית' הגה בעלה. היא התנצלה שקצת קשה לה לדבר היום ועוד במשך שעה 'כי אני לאחר שפעת'. דיברה על הקורונה 'שלימדה אותנו שיעור בצניעות ונקווה שלא יהיה גל שישי וכי סיימנו עם הג'יפה. אצלי כל הילדים חלו בקורונה אך לא ביחד אלא אחד אחד וזה לא היה כיף'.מאמינה לה.קרן מרציאנו דיברה על עבודה מרחוק,מהבית וגם על הגעגוע לפגוש חברים ולרכל בפינת הקפה.לעבוד מהבית זה נחמד לזמן מוגבל, בעת מלחמה או כשיש מגיפה אך לא כדרך קבע' והרחיבה על תחום עבודתה. קרן מרציאנו תמיד מרתקת ומרשימה ורק בריאות לכולן ולכולם. שבת שלום גם לכם.
צילום: רונית קיטאי

קרן מרציאנו מ'תוכנית כלכלית' בערוץ 12. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

אלונה סולד יועצת ראש העיר חיפה למעמד האישה. צילום: רונית קיטאי

דפנה אולמן בארי מבעלות מלון 'לה קאפלה' בקניון קסטרא. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

קרן מרציאנו מ'תוכנית כלכלית' בערוץ 12. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

עו'ד ומגשרת ליאת לפיד שמשרדה נמצא בכרמל הצרפתי בחיפה. צילום: רונית קיטאי

מימין ניצן מרסיאנו מנכלית קסטרא. צילום:רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

ויטלינה מוחין. צילום :רונית קיטאי

הצטלמו עם קרן מרציאנו. צילום: רונית קיטאי

צילום: שרה איקו

מימין לשמאל אן כהן מרום, אורית שחם וואלך, ורד פורמן, רונית קיטאי. צילום: שרה איקו

יוזמות קהילת עסק עם חיפאית. צילום: טלי כהן דר

קרן מרציאנו .צילום : טלי כהן דר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הטכניון העניק תואר דוקטור לשם כבוד...
*   i4Valley בכנס שנתי בהשתתפות בכירים בתעשייה...
*   פביליון אדריכלות ע'ש אביבה ואנדרו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים