כנס בין-לאומי בסימן המאבק בפורנוגרפיה ובחלקה של המדינה בתעשיית המין יתקיים באופן מקוון במכללה האקדמית צפת ב-8-7 במרץ.צילום: אברהם הרצוג.

פרופ' אסתר הרצוג ממארגנות הכנס: 'אין כל פעילות ומחקר אקדמיים של ממש העוסקים בפורנוגרפיה, ואין כל התייחסות להשלכותיה ההרסניות'. במסגרת הכנס ישתתפו חברות כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה וביניהן יו'רית וועדת ביטחון הפנים ח'כ מירב בן-ארי ('יש עתיד'), יו'ר סיעת מרצ ח'כ מיכל רוזין, לצד יו'ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת ח'כ עאידה תומא סלימאן ('הרשימה המשותפת')

פורסם ב: 01/03/2022 13:15

פרופ' אסתר הרצוג חוקרת ומרצה בחוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת. צילום: אברהם הרצוג
בכנס ישתתפו גם חוקרות וחוקרים בולטים, העוסקים בסוגיות הקשורות לתעשיית המין, במסגרת האקדמיה בישראל ובעולם, עיתונאיות ועיתונאים, העוסקים בנושא, ומובילי דעה ברשתות החברתיות.

בכנס ישתתפו גם שורדות זנות, העוסקות היום ביצירה אמנותית, והן יציגו תובנות מניסיון חייהן הקשה.
בראש הכנס מטעם המכללה האקדמית צפת עומדות חוקרות ומרצות מחוגים שונים במכללה, בהן פרופ' אסתר הרצוג, ד'ר אתי בהם-טביב, ד'ר טל מלר, ד'ר אבתסאם ברכאת, ד'ר שחר מרנין-דיסטלפלד.

במהלך השבוע האחרון , לקראת הכנס, ביקרה פרופ' הרצוג בחריפות את התעלמותה של המדינה מקיומה הנרחב וההרסני של הפורנוגרפיה באמצעי המדיה השונים, כמו גם את מיעוט תשומת הלב האקדמית-מחקרית לנושא.
'אין כל פעילות ומחקר אקדמיים של ממש העוסקים בפורנוגרפיה, ואין כל התייחסות להשלכותיה ההרסניות על הנוער בפרט, ועל החברה ככלל', אמרה פרופ' הרצוג, חוקרת ומרצה בחוג למדעי ההתנהגות במכללה. לדבריה: 'הכנס בא לעורר את המודעות להשלכות החמורות של התפשטות הצפייה בפורנוגרפיה, ולהציע דרכים להתמודדות עם הנושא, ומכאן חשיבותו הרבה. במסגרת הכנס, תודגש התמיכה הגורפת והחד-משמעית בחוק להפללת לקוחות הזנות, וייתבע יישומו המלא על ידי המדינה'.

לדברי ד'ר טל מלר וד'ר אתי בהם-טביב, החוקרות והמרצות גם הן בחוג למדעי ההתנהגות במכללה, אין די בפעילותם המבורכת של ארגונים אזרחיים שונים בנושא. 'הכנס מבקש לקדם תמיכה בשורדות הזנות באמצעות ייזום חקיקה ומדיניות הוליסטית מצד המדינה', הוסיפה ד'ר מלר.

האשימה ד'ר בהם-טביב: 'המדינה באוזלת יד גלויה לא ממהרת לאכוף את החוק להפללת לקוחות זנות, ומונעת העברת תקציבים לשיקום בריאותי, נפשי, תעסוקתי, משפחתי וחברתי של שורדות זנות'.

בצוות ההיגוי של הכנס שותפות גם דקר מיכל דולב-כהן ממכללת 'אורנים' לחינוך ולהוראה, וכלובה פיין ומיכל זאבי, פעילות פמיניסטיות בולטות.

להרשמה לכנס הקליקו כאן:

https://tinyurl.com/j5p7t288

(איתן קושניר)
 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   חזר הערב מרומא שופט הכדורגל הבינלאומי...
*   בימים אלו פורש לגימלאות פרופ' אלי...
*   אות אביר איכות השלטון הוענק לפרופ'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים