העבירו את זה הלאה: מנהלי העתיד התגייסו להוקיר את צוותי הקורונה ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ד'ר ואלרי איסק *

מי בחר בצוותי הקורונה של בי'ח רמב'ם כפרויקט חברתי?

פורסם ב: 27/02/2022 09:41

צילום: ד'ר ואלרי איסק *
הסטודנטים של תוכנית מנהלים למינהל ומדיניות ציבורית בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה הרימו פרויקט שנקרא 'תעביר את זה הלאה'. במסגרת התוכנית הסטודנטים התבקשו לבחור פרויקט חברתי שבאמצעותו יגייסו את הקהילה הקרובה שלהם לפעולה חברתית למען האחר. הסטודנטים בחרו בצוותים הרפואיים במחלקות הקורונה שבקריה הרפואית רמב'ם, מתוך חשיבה כי מדובר בהתמודדות ארוכה מאד של האחרונים עם עומס, מתח, שחיקה רבה וצורך - ולו הקטן ביותר - במילה טובה.

הסטודנטים התבקשו להבין מהם צורכי הצוותים הרפואיים, ובאמצעות תרומות שהם אספו מהקהילה, הם בחרו להגיע למחלקות ולהעניק לצוות חבילת שי כאות הוקרה.מדובר בתרומות שנאספו ביוזמת הסטודנטים עצמם תוך שבוע אחד בלבד, כאשר חבילות השי הותאמו לצורכי הצוותים וכוללים מיני דברי מתיקה, כוסות תרמיות ממותגות, ערכות קפה, עטים, כוסות ידידותיות לסביבה, כשעל כל אחת מהחבילות נרשמה אמירה שכל כולה תשומת לב על מנת לרומם את רוח הצוותים.

לדברי מארגני הפרויקט, המטרה היא שכל סטודנט ילך לקהילה ממנה הוא בא וירים פרויקט דומה במרפאה קהילתית, בבית חולים אחר ואף בבית אבות. השאיפה היא לנסות ולהרים את הפרויקט שלוש פעמים לפחות, תוך דגש על גיוס תרומות ולא על רכישה עצמית של הדברים על ידי הסטודנטים, במטרה להשריש את המעורבות החברתית והקהילתית של מנהלי העתיד של ישראל. במסגרת הפרויקט מבקשים המארגנים להדגיש שעיקר הפרויקט מבחינתם הינו קריאה להפעלה ו'להעיר' את הקהילה לעשות מעשים למען האחר.

בצילום: הסטודנטים מחלקים את מוצרי התרומה לצוותים הרפואיים ברחבי בית החולים במהלך סוף השבוע האחרון. צילום: ד'ר ואלרי איסק, ראש התכנית לתואר שני למנהלים במנהל ומדיניות ציבורית, בית הספר למדעי המדינה, אוניברסיטת חיפה.


(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שבוע מודעות למניעת סרטן העור צויין...
*   טיפול חדשני במרכז הרפואי בני ציון...
*   במרכז הרפואי 'בני ציון' בוצע ניתוח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים