שירות חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: ניתוח ארתרוסקופיה של הברך במרכז לרפואה יועצת 'זבולון'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

ב'זבולון' זכו לקבל ציוד מתקדם ביותר בתחום ניתוחי ארתרוסקופיה של הברך, ובזכות עובדה זו יכולים מטופלי 'כללית' ם לעבור ניתוח זעיר פולשני ולהשתחרר הביתה כעבור שעות בודדות. את הניתוח מבצע ד'ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית ומומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט במרכז רפואי לרפואה יועצת זבולון ובמרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית'.

פורסם ב: 14/02/2022 10:28

ד'ר אייל גנסין. צילום: דוברות 'כללית'
ד'ר אייל גנסין, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בודפשט בהונגריה, התמחה במחלקת אורתופדיה בבית חולים רמב'ם. בהמשך הקריירה המקצועית שלו הוא התמחה בניתוחי ברך ופגיעות ספורט בבית חולים בשיקגו, ארה'ב.

מסביר ד'ר אייל גנסין: 'ברך כואבת או מנוטרלת לא מאפשרת לנהל חיים רגילים. אנשים רבים שהתמודדו עד כה עם בעיות ברכיים המחייבות התערבות ניתוחית כגון קרע במיניסקוס, נאלצו לפנות לניתוח עם תהליך התאוששות ארוך. כעת, עם הקמתה של מרפאת הספורט במרכז לרפואה יועצת זבולון' של 'כללית', ובעזרת ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם שנרכש לחדרי הניתוח, ניתן לעבור ניתוח ארתרוסקופיה של הברך בגישה זעיר פולשנית, ללא אשפוז לילה ובמקרים רבים עם יכולת חזרה לשגרה ודריכה על הרגל כבר באותו היום.

הייחודיות של ההליך הזה הוא בגישה הזעיר פולשנית. בעזרת מכשור חדשני ומצלמה זעירה המצוידת בסיב אופטי . הרופא המנתח לא צריך לבצע חתך גדול באזור הניתוח, אלא שני חתכים זעירים להחדרת המצלמה ומכשור זעיר אחר לביצוע הפעולה הנדרשת.

המנתח יכול להסתכל על הנעשה בברך המנותחת בתמונה מוגדלת המוקרנת על מסך גדול, וכך הוא יכול לאבחן את הבעיה ממנה סובלים המטופלים ולהתאים את הטיפול הנדרש, לבצע אותו ולסיים את ההליך בפרק זמן קצר, כחצי שעה עד שעה ברוב המקרים.

ניתוח ארתרוסקופיה מאפשר לבצע פעולות שונות במפרק הברך: חיתוך או הסרת רקמות, תפירת או הוצאת מניסקוס, שחזור רצועות, שיוף עצם, הוצאת גופים חופשיים ועוד'.


אומר ד'ר ערן שגב מנהל הרפואה היועצת של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי: 'בזבולון ישנם חדרי ניתוח המאפשרים לעבור הליכים כירורגיים בנוחות של מרפאת קהילה ללא הצורך להתאשפז בבית חולים. לאחרונה הושלמה במרפאה רכישתו של הציוד הטכנולוגי החדיש והמעודכן ביותר לטובת ניתוחי הברך במרפאה. בעזרת הציוד אנחנו יכולים להציע כעת למטופלים לעבור את הניתוחים בגישה הארתרוסקופית'.


סיכם רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית': 'השירות החדש, הוא הצעד הראשון בהקמת מרפאת ספורט אצלנו במרכז לרפואה יועצת'זבולון', שתיתן מעטפת רפואית שלמה לספורטאים המקצוענים והחובבנים, ותכלול אבחנה, ייעוץ וטיפול לפגיעות הספורט השונות בשיתוף פעולה עם תחומי הפיזיותרפיה, התזונה ועוד. זו בשורה למטופלי כללית"


מצ"ב סרטון על השירות החדש:

https://drive.google.com/file/d/1cdC34zYeGXqDoAKW2B1Gb_kBn9rkcFbS/view?usp=sharing


(אורטל ציגלמן)
ניתוח ארתרוסקופיה של הברך במרכז לרפואה יועצת 'זבולון'. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   52 רופאים בכירים בבי'ח 'כרמל' שהם גם...
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים