ראשונים ובלעדיים בצפון. המחלקה לניתוחי לב במרכז הרפואי 'כרמל החלה לנתח את חולי הלב בשיטת ניתוח חדשנית. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

שיטת הניתוח היא באמצעות חתך קטן שחוסכת את פתיחת כל בית החזה כפי שהיה מקובל עד היום.'מדובר בבשורה לחולי הלב המתאימים. באמצעות השיטה החדשה אנו חוסכים מהחולים ניתוח וצלקת גדולים, פחות כאבים ודימום, והחלמה וחזרה לשגרה מהירים יותר', אומר ד'ר ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה ב'כרמל'

פורסם ב: 13/02/2022 17:54

המנתחים ד'ר ארז שרוני וד'ר דרור לוינר עם המנותח אליהו ברקו. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
אליהו ברקו בן ה 68 תושב הקריות נראה מחייך במחלקה לניתוחי לב שבמרכז הרפואי כרמל מקבוצת 'כללית'.
רק לפני מספר ימים עבר אליהו את ניתוח הלב שלו בצורה הקטנה והחדשנית, והיום הוא כבר הולך על רגליו במחלקה מרגיש מצוין ובעוד מספר ימים הוא ישתחרר לביתו.

מספר בהתרגשות אליהו ברקו : 'אני פשוט המום ממהירות ההחלמה שלי .אני מרגיש פחות כאבים, הצלקת שלי בחזה ממש קטנה, תודה לאל אני מרגיש הרבה יותר טוב ובעוד מספר ימים אחזור הביתה וזה אושר גדול בשבילי'.

אליהו סבל מהיצרות קשה של המסתם האאורטלי עם הסתיידות קשה ביותר של המסתם מצב שחייב החלפה של המסתם באמצעות ניתוח לב פתוח.

ד'ר ארז שרוני מנהל המחלקה וד'ר דרור לוינר, מי שהביא את שיטה הניתוח החדשנית ל'כרמל', מעדכנים כי שיטת הניתוח החדשה מתאימה בעיקר לחולים הנזקקים להחלפת מסתם אבי העורקים ( האורטה ). 'אנו רואים ומנתחים בכל שנה עשרות חולים הזקוקים להחלפת מסתם. עד היום ובדרך כלל הניתוח המקובל להחלפת מסתם הוא באמצעות פתיחה מלאה של כל בית החזה מה שמשאיר צלקת גדולה יותר, מצריך יותר מנות דם, החלמה ושיקום ארוכים יותר וכמובן ישנן סכנות וחשש מזיהום עקב החתך הגדול יותר. היתרון המשמעותי שלנו בשיטה הניתוחית החדשה הוא כי באמצעות החתך הקטן יותר עד 5 ס'מ בלבד, הצלקת הניתוחית קטנה הרבה יותר, אנו נצרכים לפחות מנות דם ובעיקר ההחלמה והחזרה לשגרה של החולה מהירים ומוצלחים יותר'.

ד'ר דרור לוינר מנתח בכיר ומנהל השירות לניתוחי לב מתקדמים במחלקה ב'כרמל' מסביר כי בשיטת הניתוח החדשה משתמשים בחדר הניתוח בכרמל בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לבצע את הניתוח בצורה קטנה מדויקת יותר .'במהלך הניתוח אנו יכולים לעבור משיטת הניתוח הקטנה והחדשנית לשיטה הרגילה והמסורתית עם פתיחת כל בית החזה זה במקרה של הסתבכות או בעיות במהלך הניתוח וכך לחזור למקום הבטוח'.


בישראל רק מעט מ'מרכזי העל' הרפואיים והגדולים במרכז הארץ יכולים ומנתחים בשיטה הזו. המרכז הרפואי 'כרמל' הוא הראשון והבלעדי בצפון המסוגל ובעל הידע והניסיון לביצוע הניתוח הזעיר בצורה מוצלחת.

במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית נותחו עד היום כבר מספר חולים בשיטה החדשה. הניתוחים עברו כולם בהצלחה רבה והמטופלים שוחררו לביתם להמשך מעקב בקהילה ושיקום לב על פי הצורך. מוסיף ומעדכן ד'ר לוינר: 'תוצאות הניתוח הקטן זהות לתוצאות הניתוחים הגדולים יותר,
וכי שיטת הניתוח הקטן והחדשנית מתאימה למרבית החולים הנדרשים להחלפת המסתם האאורטלי.הניתוח החדש הוא עוד צעד בדרך של המחלקה למקום הטבעי שלה בראש החץ של המחלקות לניתוחי לב בארץ'.


מנהל המחלקה ד"ר ארז שרוני אומר כי " אנו שמחים להעניק עוד שדרוג מתקדם בשירות ובמגוון הניתוחים שלנו. המחלקה לניתוחי לב בכרמל מעניקה מענה לכל סוגי ניתוחי הלב המורכבים ביותר עם מעטפת מקצועית ובעיקר יחס אישי השם את המטופל במרכז".

והמנותח אליהו הוא מתאושש יפה במחלקה מחייך לכולם ומודה לצוות.
"שמעתי שבכרמל הכי טובים בלב אז בחרתי בכרמל, הטיפול שקיבלתי כאן במחלקה פשוט מדהים", מספר אליהו. "יש כאן צוות סיעודי שעטף אותי מכל הכיוונים עם יחס שאין דברים כאלה. צוות הרופאים היה קשוב אליי ולמשפחה שלי כל הזמן. הם תמיד היו זמינים וענו לי כל שאלה. החלום שלי זה לחזור במהירות לשני נכדים שלי הם אלו שמביאים לי שמחה גדולה בלב. ואתם בכרמל אין לי מילים להודות לכל צוות המחלקה אתם באמת טובים מכל הלב".בתמונות :
אליהו ברקו עם ד"ר שרוני וד"ר לוינר במחלקה לניתוחי לב בכרמל
ד"ר ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל
ד"ר דרור לוינר מנהל השירות לניתוחי לב מתקדמים בכרמל
חתך הניתוח הקטן
חדר הניתוח בניתוח לב
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
ד'ר דרור לוינר. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ד'ר ארז שרוני. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   52 רופאים בכירים בבי'ח 'כרמל' שהם גם...
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים