חברת הכנסת עו'ד לימור מגן תלם (ישראל ביתנו) בדיון על סגירת מפעל לוריאל במגדל העמק:כתבה: רונית קיטאי. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

'לא השתכנעתי שהנהלת המפעל שקלה את כל החלופות כולל התאמת המפעל לתקינה האירופית. אני קוראת להנהלה לנקוט בכל פעולה וכל מאמץ כדי למנוע את סגירת המפעל'

פורסם ב: 01/02/2022 13:55

חברת הכנסת עו'ד לימור מגן תלם. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
החברה שמייצרת 19 מוצרים בינלאומיים לטיפוח ומפרנסת 50 משפחות במגדל העמק, הודיעה בחודש שעבר על סגירת מפעל הייצור במגדל העמק החל מיוני 2022, בעקבות שינויים ברגולציה האירופית.

הוסיפה ח'כ מגן תלם שניהלה את הדיון: 'כיו'ר שדולת התעשייה ומי שכיהנה כיועצת משפטית בעיריית מגדל העמק 20 שנה, קיבלתי בלב כבד את ההודעה על סגירת מפעל לוריאל בארץ. לפטר עובדים דווקא בפריפריה ובצפון , במקום שהמפעל כל כך משמעותי לתעסוקה פשוט בלתי מתקבל על הדעת. אני רוצה לקבל הסבר מהנהלת המפעל האם נשקלו את כל האמצעים לפני הצעד על הסגירה, שכן הסגירה מהווה פגיעה אנושה בפרנסתם של 50 עובדים מסורים. עובדים אלו לקחו הלוואות שמבוססות על משכורות מהמפעל וישנו חשש שיתקשו למצוא עבודה חלופית'.

הנהלת לוריאל חזרו על הטענה כי ההחלטה על הסגירה היא סופית וכי ידאגו תעסוקתית לעובדים וכי זכויותיהם לא יפגעו.

בסיכום פנתה ח'כ לימור מגן תלם פנתה להנהלת המפעל: 'הוועדה קוראת להנהלת לוריאל להיפגש עם העובדים, לשמוע את תכנית ההתייעלות שלהם'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   יריד הפרויקטים בפקולטה למדעי המחשב...
*   בכנס ACC של ארגון היועצים המשפטיים...
*   גל המדוזות הראשון הגיע לתחנת הכח רוטנברג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים