'ניסים קורים בדיוק בזמן הנכון'- יומן ויזואלי - בספר יפהפה ומיוחד של האמנית הרב תחומית מירב שקד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רינה שי

'ניסים קורים בדיוק בזמן הנכון' הוא ספר הביכורים של מירב שקד (55) נשואה ואם לארבעה ילדים שמעידה על עצמה: 'כתבתי כל החיים אבל תמיד למגירה והתחלתי ליצור רק בגיל 49'.מירב שקד מפיקה תערוכות פרטיות וקבוצתיות וצבעים הם חלק מחייה וספרה גדוש בצבעוניות מרשימה.

פורסם ב: 28/01/2022 15:50

ניסים קורים בדיוק בזמן הנכון מאת מירב שקד. הוצאה עצמית
מירב שקד ובעלה יורם שקד הם בעלי חברה לשיווק והפצה של מוצרי מזון מוצרי צריכה למיני-מרקטים וחנוית מכולת והם גרים בבית מרשים ביותר בהוד השרון המשתרע על 180 מ'ר והוא כה מיוחד עד שעשו עליו כתבה שאפשר לקרוא היום, 28.1.22 במדור נדל'ן ב'דה מרקר'.

בילדותה גדלה מירב שקד לבית יוחנן ברמת אביב בתל אביב לאב שמואל יוחנן ז'ל שהיה קבלן שיפוצים עצמאי, ולאם רחל יוחנן ז'ל שהיתה תופרת. למירב יש שתי אחיות והיא 'סנדויץ' ביניהן.

האחות הבכורה יפית אלבז (61) שגרה קרוב ל-40 שנה בניו יורק היא מנהלת גני ילדים. בעלה מוטי אלבז קבלן במקצועו הוא כיום גימלאי. קבלני בניין מסתבר הם ממש במשפחה אצלם כי גם אביה של אמה, כלומר סבם של שלושת הבנות לבית יוחנן , היה קבלן בניין. הצעירה בבנות המשפחה היא בשמת יוחנן, עקרת בית הנמצאת בזוגיות ואם לשלושה ילדים.

עם פעילות של עסקי השיווק שלה ושל בעלה הורידה מירב שקד הילוך בעסק בתקופת הסגר השני ב-2020 והחליטה להוציא ספר של אמנות.במשך השנים היא למדה שפע של תחומים וביניהם: עיצוב אופנה, הנהלת חשבונות, הומאופטיה, קואצ'ינג, אימון ילדים ונוער, הנחיה של אמנות – יומן ויזואלי ואת הדבר האחרון היא מבצעת היטב בספרה הכה אמנותי עם צבעוניות שאי אפשר להתעלם ממנה.

על המחברת האישית היא אומרת : 'אני כותבת, יוצרת ומציירת ואלה דפי נפש שעוסקים בחיינו היום יומיים בכל שלב שלנו ואת זה אני עושה בחיי היום יום'. את הספר היא הפיקה בהוצאה עצמית

החיבור בין הטקסטים לעבודות וההדהוד ביניהם יוצרים עומקים ומשמעויות חדשות, כמו שמבטאת אותם מירב במילות השיר: "המילים יתערבבו / בצבעים / השירים יציירו / תמונות / בעיניך / יוצאת לדרך / משתנה כל הזמן".
מירב יוצרת במרחב החופשי באומץ ובשמחה. היא כותבת, מציירת, מאיירת, מדביקה, גוזרת, תופרת, וזאת רק ההתחלה. היא פשוט מרשה לעצמה להשתחרר ולעוף, וכן זה מרגש ומדבק עד שגם למי שרואה ואוהב זאת עושה חשק להשתחרר ולפרוש כנפיים.

לאורך מסע קסום זה היא חושפת בפנינו את הקשר בין מציאות יום יומית וכך פעולות באנליות כגון ניקוי הבית או הכנת סלט הופכות הזדמנות לצמיחה ולשחרור מהתניות ישנות ומרחיבות את האפשרויות הטמונות בכל רגע: "ברוך שעשני הוויה רב-ממדית / נפרשת לרוחב / מושרשת לעומק / בנויה לגובה".

הספר מחולק לפרקים המעמיקים היבטים שונים בחיי אישה כמו עקרת הבית או אחוות הנשים, ויש בו עוד שני פרקים מיוחדים, האחד מוקדש לשיתוף הפעולה של מירב עם אומניות היוצרות בהשראת שיריה ובשני פיזרה מירב סימני דרך והדגמות שהם מתנה אמיתית ופרקטית למי שהרוח החופשית והצבעונית קוראת לו להצטרף לחגיגה.

'תודה לך מירב, חברה יקרה, שבחרת בי ללוות את לידתו של הספר הנפלא הזה'. כתבה לה אוצרת הספר יעל מרגלית.
עריכת לשונית וניקוד : ליאת שטיין-קוטלר

צילום יצירות: אריק בלטינשטר (אגב אריק בלטינשטר שעבד כצלם עיתונות בחיפה העיר בה היה מוכר מאוד, נמצא כיום בזוגיות ומתגורר בפרדס חנה.ר.ק.)

צילומי השראה: ענבל לויתן קראוס
עיצוב והבאה לדפוס: סטודיו 'האיש הירוק'
עריכה ספרותית: שגית אמת
אוצרת: יעל מרגלית


www.listentocolors.co.il

להזמנת הספר:

Https://bit.ly/mrclseppen

ליצירת קשר עם מירב שקד בפייסבוק:
Merav Shaked

אפשר ליצור איתה קשר בווטסאפ : 054-44401106

במייל:

info@listentocolors.co.il
מירב שקד והספר שכתבה על ברכיה כשהיא מצולמת בביתה המדוגם. משמאל נראה הצלם עופר וקנין. צילום : רינה שי

צילום: אריק בלטינשטר

צילום: אריק בלטינשטר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...
*   'לאן נעלם פוליס גאורגיו'? מה שמתרחש...
*   'ארי והילה' מאת דן שינמן. ציור העטיפה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים