שר התרבות והספורט חילי טרופר נפגש היום עם תלמידות ותלמידי בית ספר גליל ים בהרצליה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית הרצליה

היה זה בעקבות היוזמה המרגשת של תלמידי ותלמידות ביה'ס לקידום יעקב ביננסון, מאמן השחייה של נבחרת ישראל הפראלימפית, להשיא משואה ביום העצמאות

פורסם ב: 28/12/2021 18:06

צילום: דוברות עיריית הרצליה
הכל התחיל לפני מספר שבועות כשהוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות הזמינה את הציבור להציע מועמדות ומועמדים להדלקת משואה בטקס פתיחת יום העצמאות תשפ"ב, ה-74 למדינת ישראל.

תלמידות ותלמידי בית ספר גליל ים ביקשו להמליץ על יעקב ביננסון והם מילאו בעצמם את הטפסים הנדרשים, כתבו מכתבים אישיים לשר התרבות והספורט ופנו לוועדה הציבורית בקריאה לבחור ביעקב להיות אחד ממשאי המשואה.

שר תרבות והספורט חילי טרופר, התרגש מאוד מהיוזמה וביקש להיפגש איתם והיום התקיים המפגש. במהלכו התלמידים הקריאו לשר את המכתבים שכתבו וסיפרו לו על הפעילות החברתית-ערכית שעשו למען יעקב. בביקור השתתפו גם יעקב ביננסון, שהגיע בשנית לאחר שנפגשו עם התלמידים גם בשבוע שעבר ראש עיריית הרצליה, משה פדלון וסגניו.

חילי טרופר אמר במפגש כי הוא מקבל מדי יום עשרות מכתבים, אבל המכתב של תלמידי גליל ים ריגש אותו במיוחד. טריפר סיפר לילדים שאחותו מתניידת על כיסא גלגלים והנושא הזה קרוב מאוד ללבו. לכן היה לו חשוב להיפגש עם התלמידות והתלמידים.

תלמידי גליל ים בחרו ביעקב לאחר שנחשפו לעולם המשחקים האולימפיים והפראלימפים במסגרת פרויקט חינוכי חברתי שהתקיים בבית הספר במטרה להטמיע ערכים של הכרת האחר, סובלנות ומצוינות. הם הכירו את הסיפורים האישיים של השחקנים ואף פגשו את חלקם באופן אישי. כך התוודעו ליעקב, האיש שעומד מאחורי המדליות הפראלימפיות הרבות שהספורטאים שלנו זכו בהן בשנים האחרונות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...
*   יו'ר ועדת הכספים ח'כ אלכס קושניר ('ישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים