שתי עורכות דין תושבות חיפה נפגשו בכנסת. היו אלה עו'ד סופי ספקטור וח'כ עו'ד לימור מגן תלם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רעות אחדות

עו'ד סופי ספקטור שעוסקת בתחום דיני המשפחה מזה 20 שנה שמה דגש על נושא של ניכור הורי ופועלת בתחום זה .על הנושא הנ'ל היא דיברה עם מספר ח'כים וביניהם עם ידידתה הח'כית עו'ד לימור מגן תלם

פורסם ב: 26/11/2021 11:32

עו'ד סופי ספקטור בלשכתה של חברת הכנסת עורכת הדין לימור מגן תלם.צילום : רעות אחדות
לימור מגן תלם שיתפה את סופי ספקטור אותה בסדר יומה העמוס כחברת כנסת, על האתגרים שהיא עוברת, השעות הארוכות ועו'ד ספקטור גילתה כי עורכת הדין וחברת הכנסת לימור מגן תלם הפכה לאחת המצטיינות בנציגות הכנסת, המשקיעה ופועלת ללא הרף.

'השקעתה ופועלה ראויים לכל לשבח והתרגשתי לראות את התשוקה שלה לעשייה. לימור שמעה אותי והבינה שמדובר בנושא קריטי. אין לי ספק שמכאן הולך לצאת משהו חדש ועצום.

מתוך אהבה לתחום , הבאת ערך ותחושת שליחות הרגשתי בשנים האחרונות שישנה פצצה שבוערת ותכף תתפוצץ אם לא יטפלו בה נכון. ניכור הורי הוא מצב שבו נוצר נתק בין הורה לילד עקב הסתה ביודעין או שלא, נתק מכוער שפוגע מאוד בילדים, בנפשם ובאישיותם ובוודאי באותו הורה מנוכר.

מהנסיון שלי בשנים האחרונות, אותו הורה מנכר בסופו של יום סובל לא פחות כי כאשר הילדים 'מתעוררים' ומבינים שעברו ניכור,- השנאה כלפי ההורה שיצר ניכור היא אטומית כך יוצא מצב שכולם נפגעים. הפגיעה חוצה דורות כי גם המעגלים המשפחתיים נפגעים וביניהם סבים סבתות, דודים דודות ועוד...

החלטתי בשנים האחרונות, להשקיע בנושא לימוד, שעות של השתלמויות, כנסים, הרצאות ועוד.
הרמתי בשיתוף עם אנשי מקצוע מדהימים כנסים והשתלמויות, קיבלתי גיבוי מלא מלשכת עו"ד ואף מונתי כרכזת אקדמית בלשכת עו"ד שמביאה תכנים אקדמיים ונושא הניכור קיבל במה בתחום המשפט.

עדיין יש עוד הרבה מה לעשות בתחום, מאחר והנושא לא קיבל במה בחקיקה ובכלל במודעות הציבורית והחוקית.
כחלק מהאג'נדה שלי זה להעניק אבחון וטיפול מתאים לסוג ניתוק הקשר, כלומר, בכל נושא הניכור יש קשת של מצבים, ורק מומחה לניכור יוכל לאבחן ולהעניק את הטיפול הנכון.

כשם שברפואה צריך לעבור התמחות בתחומים שונים כך גם בניכור. יש לזהות סוג ולהעניק טיפול מתאים.
האבחון והטיפול לא מוענק מיד וכל יום שעובר גורם לנזקים עוד יותר גדול והטיפול הופך להיות מורכב יותר ומן הסתם יקר יותר.

ישנן הרבה בעיות כגון אי הענקת איבחון מיידי ע'י בית המשפט, אי הענק טיפול מותאם וכאשר הדבר מתבצע לא תמיד יש לאותו הורה היכולת הכלכלית ועוד. מהמקום הזה ומהרצון להגיע לשינוי ולמודעות ברמה המדינית, הבנתי שהשינוי חייב להגיע מלמעלה.

כך מצאתי את עצמי ביחד עם השותפה שלי לרעיון, אורטל פרנקל שהיא בעצמה ילדה מנוכרת (27 שנים!!) ולאחר שהבינה שחוותה ניכור חזרה לקשר עם אימה ועד היום היא מתמודדת עם הנושא, והפכה להיות בעצמה מטפלת במשפחות מנותקות ועוזרת להם להבין ולטפל בעצמם. עם הנושא הזה הגענו לכנסת ישראל.

בכנסת נפגשנו עם חברי כנסת ואנשים מובילים על מנת לקדם את הנושא. אני מרגישה שליחות בעשייה שלי ושמחה שיש בי את הרצון העז לגרום לשינוי, כל שינוי קטן בנושא יעשה גל גדול, צונאמי, אני מאמינה גדולה באפקט הפרפר ולכן יודעת שמשהו חדש עומד לקרות'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ח'כ לימור מגן תלם ערכה סיור במפרץ חיפה...
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים