שירות משודרג לבלוטות רוק בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

ד'ר יהונתן גוטליב (42) יליד חיפה שגדל בהרצליה, ניהל עד לאחרונה את היחידה לבלוטות הרוק בבי'ח 'פוריה' בטבריה. יחידה אותה הקים לפני מספר שנים. החודש הוא הצטרף ליחידת הפה והלסת ב'כרמל' בניהולו של ד'ר גוסטבו מואיגר

פורסם ב: 22/11/2021 21:05

ד'ר גוסטבו מויאגר וד'ר יהונתן גוטליב. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
עוד שדרוג מתקדם לטובת מטופלי מרכז רפואי 'כרמל'. ד'ר יהונתן גוטליב ישדרג את כל הטיפול בתחום בלוטות הרוק בצפון הארץ ולדברי ד'ר גוסטבו מואיגר מנהל יחידת פה ולסת : 'מדובר בבשורה לתושבי חיפה והצפון וזהו שידרוג של שירות חשוב ומאוד משמעותי, שיקל על סבלם של מטופלים רבים ואנו שמחים להעניק את השירות לתושבי האזור'.

מספיק שרק נחשוב על סטייק טוב או על אוכל אחר שאנחנו אוהבים, וכבר בלוטות הרוק שלנו מתחילות לעבוד ולהפריש רוק.אדם ממוצע מפריש כליטר וחצי רוק ביום, ובלוטות הרוק שלנו עובדות מסביב לשעון כדי לעזור לנו בלעיסה בעיכול המזון שלנו, הרוק חשוב במלחמה בזיהומים ואפילו עוזר לנו בדיבור. אבל כשהעניינים עם הרוק מסתבכים זה כבר ממש לא נעים.

'בין 15-20 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מבעיה בבלוטות הרוק ומתוכם 10 אחוז יסבלו מבעיה חסימתית בבלוטות הרוק', מסביר ד'ר יהונתן גוטליב המנהלו החדש של שירות בלוטות הרוק שנכנס לתפקידו 'בכרמל' הבעיות הנפוצות, הן בעיה חסימתית בבלוטת הרוק שיכולה להיות על רקע אבנים או על רקע מחלה אוטואימונית, או כתוצאה מבעיות אנטומיות של המטופל.מדובר בפגיעה מאוד משמעותית באיכות החיים, מדובר בבעיות באכילה הגורמות גם לבעיות חברתיות כתוצאה מאי יציאת המטופלים מחוץ לבית. כי בכל פעם שהם אוכלים הפנים שלהן מתנפחות ונגרמת להם אי נוחות ובושה גדולה.

"אפשרויות הטיפול הן קודם כל אבחון מדויק באולטרסאונד שלאחריו במידת הצורך טיפול כירורגי זעיר פולשני ואם צריך אז גם ניתוח פתוח וגדול. . יש מטופלים שאנו מוציאים להם אבני רוק בגדלים של 2- 4 ס'מ שגורמות להם כאבים וסבל רב ובאמצעות ניתוח קטן וטיפול מדויק אנחנו גואלים מייסורים וכאבים קשים אותם סבלו וסחבו תקופה ארוכה '.

ד'ר יהונתן גוטליב מציין כי מטרת השירות היא להעניק שירות איכותי ומתקדם לתושבי הצפון. ולהימנע מהוצאות בלוטות הרוק ע'י מתן פתרונות מגוונים ולשמר את תפקודם המלא של הבלוטות בחלל הפה'.

ד"ר יהונתן גוטליב שירת בצנחנים ונפצע במהלך שירותו הצבאי. את לימודי רפואת השיניים בבודפשט הוא סיים בהצטיינות וגם עבר בהצלחה את מבחני הרישוי בארה'ב. ב 2014 סיים התמחות בפה ולסת ב'פוריה'.ואת התמחות העל שלו בנושא כירורגיה זעיר פולשנית וכירורגיה של בלוטות הרוק הוא עשה בבית חולים בלונדון ולאחר מספר חודשים קיבל את ניהול היחידה בבית החולים בלונדון וניהל את היחידה בהצלחה רבה מספר שנים.הישג אדיר ולא רק בגלל שהוא ישראלי. עכשיו הכבוד הוא כולו של בי'ח 'כרמל' בחיפה.

כשיש לו קצת זמן פנוי ד"ר גוטליב אוהב לצלול ברחבי העולם תמצאו אותו צולל בעמקי הים בחופי זנזיבר באיי הבאהמאס וגם באתרי צלילה מרתקים בסיני ובטורקיה.
בצעירותו היא שיחק בנבחרת הנערים של ישראל בכדורגל והיה שחקן גם בקבוצת הנערים של הפועל חיפה.

כששאלנו את ד"ר גוטליב למה דווקא בית חולים כרמל הוא ענה,
" מצאתי כאן בית חולים שהוא סוג של משפחה חמה. כרמל הוא בית חולים בוטיק ואיכותי ויש כאן צוותים נהדרים והנהלה תומכת מאוד.
אני מאמין בלעשות כמה שפחות נזק לחולה, לטפל נכון בבעיה ובצורה הכי טובה שאפשר" .

מנהל יחידת פה ולסת של כרמל ד"ר גוסטבו מואיגר מברך את ד"ר גוטליב עם כניסתו לתפקיד החדש ואומר :
" שירות בלוטות הרוק שאנו משדרגים כרגע הינו שירות חשוב המצטרף למגוון רחב של שירותים וטיפולים במחלקה שאנו מעניקים למטופלים שלנו בכרמל.
אנו מציעים לחולים שלנו אפשרויות של ניתוחים גדולים, הזזת לסטות ועיוותי פנים, טיפול בסרטן בחלל הפה, טיפול בטראומה בשברים בחלל הפה כתוצאה מתקיפות ותאונות.
טיפול בבעיות במפרקי הלסת טיפול בנגעים בחלל הפה ובלוטות הרוק ועוד
בקרוב נתחיל להציע גם שירות חדש לטיפול בדום נשימה בשינה ".

לשירות בלוטות הרוק בכרמל ניתן להגיע באמצעות הפניה מרופאי א.א.ג או מרופא המשפחה.

מנהל היחידה ד"ר מואיגר מסכם ואומר
" אני חושב שיש לנו כאן בשורה חשובה לתושבי הצפון שיוכלו ליהנות משירות משודרג ואיכותי לבלוטות הרוק. שירות משודרג עם נגישות וזמינות גבוהים וברמה הגבוה ביותר שאפשר לקבל ".בתמונות
ד"ר גוסטבו מאיגר וד"ר יהונתן גוטליב
ד"ר יהונתן גוטליב
ד"ר גוטליב במהלך ניתוח
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
ד'ר יהונתן גוטליב מחלקת פה ולסת ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   זוכרים את פרופ' שאול שאשא ז'ל. אלמנתו...
*   הפתעה גדולה ומשמחת: מחקר חדש באוניבסיטת...
*   לראשונה בצפון: מרפאה ייחודית לטיפול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים