השר לשירותי דת מתן כהנא הגיע לביקור ביקנעם והצהיר: 'מבחינתי יקנעם היא הבית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

מדוע מרגיש מתן כהנא ביקנעם כמו בבית? לדברי השר הוא מכיר את יקנעם עוד משירותו כמפקד טייסת ברמת דוד ותמיד מרגיש בה כמו בבית. מה ביקש ממנו ראש העיר יקנעם סימון אלפסי?

פורסם ב: 22/11/2021 17:13

ביקור השר לענייני דת מתן כהנא בעיר יקנעם. צילום רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
ראש העיר, סימון אלפסי ביקש מהשר לשירותי דת מתן כהנא, לסייע במימון בניית בית כנסת ומקווה בשער הגיא.


השר מתן כהנא שהגיע לביקור ביקנעם לפגישת עבודה עם ראש העיר סימון אלפסי, סגניו אורי שמואל, רומן פרס, והרב דני סירי, חברי מועצת העיר, מנכ'לית העירייה, רבני העיר ונציגי הקהילה הדתית .

ראש העיר ביקש מהשר סיוע במספר נושאים וביניהם במימון הקמת בית כנסת נוסף, ומקווה בשכונת שער הגיא שבה עדיין אין מקווה. ראש העיר סימון אלפסי סיפר שכבר גייס לבניית בית הכנסת 1.5 מיליון ש'ח וחסרים עוד שני מיליון ש'ח להשלמת הפרויקט.

עוד ביקש ראש העיר יקנעם מהשר מתן כהנא, שיקודם כבר אישור הרכב המועצה הדתית שמתעכב כשלוש שנים, קבלת כספים של קולות קוראים שהוגשו ע'י המועצה הדתית לפיתוח בית העלמין, סיוע בהשלמת עבודת הפיתוח בבית העלמין, כמו גם רכישת קרקע להרחבתו, שיפוץ בית העלמין, ושיפוץ בניין המועצה הדתית.

ראש העיר יקנעם השמיע לשר מתן כהנא סקירה על העיר ודיבר בין היתר על מערכת החינוך היישובית המצוינת שמובילה רצף חינוכי מן הגיל הרך,התגאה בכ-93% זכאות לבגרות, 0% נשירה, ועל כך שביקנעם יש כיתת מחוננים אזורית, בית חינוך לאמנויות אזורי, בית חינוך דמוקרטי, ושכאן כל תלמיד יכול למצוא את מה שהוא רוצה ומה שהוא אוהב.

סימון אלפסי סיפר בגאווה על אחוזי הגיוס הגבוהים בעיר לצה'ל :לבנות, לבנים, ובכלל לשירות משמעותי. אלפסי סיפר לשר שיקנעם היא עיר ירוקה ואחת מעשר רשויות ירוקות בישראל, וציין שכאן מקפידים על תמהיל של 2/3 ירוק ו-1/3 בנייה, והעיר ידועה בהצטיינותה בשמירה על שטחים ירוקים

במהלך הפגישה בירכו את השר רב העיר, הרב מיכאל וקנין שליט'א, הרב נועם דקל, יו'ר המועצה הדתית, שרלי בוחבוט, נציג התושבים חנן כספי ועוד.

השר מתן כהנא סיפר שהוא שמח להיות ביקנעם ולשמוע על האחווה והאהבה שמאפיינים את העיר ואשר שוררים בין התושבים, והוסיף שזו גאווה גדולה, ושלמועצה הדתית יש חלק בכך.בתום פגישת העבודה נערך לשר סיור בעיר ובפארק 'מבוא כרמל' שם ביקר בחברתHEVEN DRONE ובמעבדת הרחפנים שלה, ושמע מהמנכ'ל בן ציון לוינסון על פעילות החברה שמייצרת רחפנים. לוינסון סיפר שבחברתו מובילים טכנולוגיה עילית, שמים פוקוס, על הפן האזרחי והביטחוני, ובמסגרת פעילותם הם מייצרים רחפנים לרבות רחפן שיכול לשאת משקל של 120 ק'ג, ורחפן שיהפוך לרובוט שיבצע משימות. השר הנפעם אמר שעולם הרחפנים הוא מדהים.

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: 'שמחנו לארח את השר לשירותי דת שלו תרומה רבה לביטחונה של המדינה. ביקשתי מהשר לסייע לנו בנושאים שחשובים לאוכלוסיות בעיר. כולי תקווה שעכשיו אחרי שעבר תקציב המדינה גם לשנה הזאת וגם לשנה הבאה, נוכל להמשיך ולקדם את הפרויקטים שנעצרו בשל אי אישור תקציב המדינה. נמשיך לפעול ולתת מענים לכל אוכלוסיות העיר'.

לפרטים נוספים: אדוט רועי – דובר
משרד: 04-9596054
נייד: 052-8991049
ביקור השר לענייני דת מתן כהנא בעיר יקנעם. צילום רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ח'כ לימור מגן תלם ערכה סיור במפרץ חיפה...
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים