שר הבריאות ניצן הורוביץ הגיע בליווי בכירי משרדו לביקור ראשון במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

שר הבריאות ניצן הורוביץ התקבל ע'י מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג וחברי הנהלת בית החולים. לביקור השר התלוו ראש אגף רפואה ב'כללית' ד'ר סיגל ליברנט וראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד'ר שרון אלרעי פרייס שקודם לתפקידה הנוכחי כיהנה כסגנית מנהל בי'ח 'כרמל'

פורסם ב: 21/11/2021 12:13

מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג קיבל את פני שר הבריאות ניצן הורוביץ. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג סייר עם שר הבריאות ניצן הורוביץ במחלקות השונות והפגיש את השר עם מנהלים ועובדים רבים. בתום הביקור אמר השר: 'באתי להגיד תודה מכל הלב לצוות הנהדר של בית החולים 'כרמל' שעבד בעומס קשה מאוד בקורונה במיוחד בטיפול נמרץ ובמחלקות השונות. 'כרמל' הוא בית חולים מצוין ויישר כוח'.


בדברי הפתיחה בפני השר ניצן הורוביץ הציג מנהל 'כרמל' ד'ר גולדברג את חוזקות ומרכזי המצוינות של בית החולים: 'ייחודו של בית החולים הוא בחיבור לקהילה וברצף הטיפולי. הרופאים והמנתחים של 'כרמל' רואים את המטופלים בקהילה בכל רחבי חיפה קריות והצפון.

הם מטפלים בהם בקהילה ומנתחים אותם לפי הצורך בבית החולים. המצב המיוחד שאותו רופא ומנתח רואה את החולה ליד ביתו בקריות והוא זה שמנתח אותו לפי הצורך בבית החולים יוצר אצל הטופלים אמון וביטחון רב שמאוד חשוב לכולם.

בין מרכזי המצוינות של 'כרמל' יש כירורגיה אונקולוגית מובילה, מרכז איזורי לגידולי ריאה, מערך נשים מיילדות ופגייה מצטיינת, טיפולים נמרצים מצטיינים וכמובן כסיסמת בית החולים 'כרמל מכל הלב' יש מרכז קרדיו וסקולרי המשלב מחלקה קרדיולוגית מחלקה לניתוחי לב, ומחלקה לכירורגיית כלי דם מהטובים בישראל.

בי'ח 'כרמל' מצטיין בשירות למטופליו וכבר שמונה שנים ברציפות הוא מוביל בסקר שביעות רצון מטופלים. הוא מוביל גם בכל המערכים: במערך האשפוז, בחדרי המיון בטיפול האמבולטורי בשירות ליולדות ועוד.

בי'ח 'כרמל' קיבל את הציון המושלם 10 במבחן מדדי האיכות של משרד הבריאות והוא בית החולים עם הציון הגבוה ביותר בישראל בהתאם לגודלו. מאז הוקם 'כרמל' לפני יותר מ- 40 שנה גדל שטח בית החולים רק ב 5% בלבד וובית החולים נמצא במצוקת שטח גדולה המקשה מאוד על אפשרויות הפיתוח שלו למרות הניסיון המקצועי הרב והצוותים המעולים שבו'.

השר ניצן הורוביץ בליווי בכירי משרדו ביקר ביחידה לטיפול נמרץ בניהולו של ד'ר אריק עדן ומנהלת הסיעוד מירה שטרית, שם התרשם מהעבודה המקצועית של הצוות ושמע על ההתמודדות הקשה של הצוותים במאבק בקורונה וגם על העובדה שטיפול נמרץ 'כרמל' מהווה מרכז אזורי לטיפולי 'אקמו' וכי בקורונה טיפלה היחידה בו זמנית בארבעה חולי 'אקמו' , שיא בכמות חולי האקמו ,מה שמצריך צוות מיומן ביותר עם איכות אנושית ומקצועית.

במערך נשים ויולדות פגש השר את פרופ' עופר לביא מנהל המערך שהציג לשר את יתרונות המערך על המגוון הענק של השירותים אותם הוא מעניק לנשים ויולדות מכל רחבי הצפון ועם התמחויות ייחודיות בתחום האונקולוגיה במחלות נשים, טיפולים ברצפת האגן חיבור ופריסת צוותי המחלקה בקהילה, מחלקת יולדות מעולה ופגייה מצטיינת.

השר הורוביץ פגש לשיחה את בכירי מנהלי מחלקות בית החולים שהציגו לו כל אחד מעט מהיכולות המופלאות של המחלקה כולל תוכניות הצטיידות בטכנולוגיות רפואיות מהמתקדמות ביותר בעולם. מנהלי המחלקות הציגו את החיבורים המיוחדים של רופאי המחלקות השונות לקהילה. והשר שמע גם על הקשיים הרבים בעיקר בתחום אפשרויות הפיתוח הפיזיות והמגבלות הגדולות ביכולות גדילה והתפתחות ביה"ח עקב מגבלות השטח.

'אנחנו ממוקמים בלב שכונת מגורים עם בעיות חניה קשות וקושי לגדול ולהתפתח, מה שמאוד מקשה עלינו להעניק את השירות האיכותי והטוב שהיינו רוצים להעניק למטופלים שלנו', אמרו לשר מנהלי המחלקות.

השר ציין כי לטעמו התורים לניתוחים בישראל עדיין ארוכים מידי וכי כדי לשחרר את צווארי הבקבוק בבריאות במדינה, ישראל תצטרך להשקיע יותר כסף בבריאות כי בריאות עולה כסף. 'אני מקיים פגישות עם שר האוצר השגנו תקציב טוב ואנחנו הולכים לשפר את איכות הבריאות של תושבי ישראל. אנחנו בריבוי טבעי שאין לו מענה תשתיתי הולם, ונצטרך לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים המקובלים בעולם בנושא. בית החולים בקריית אתא שנמצא שנים רבות בדיונים קיים עכשיו על השולחן והחלטנו לקבל החלטה בנושא, וזה יקרה בקרוב'.


מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג הודה לשר על ביקורו החשוב. והשר הודה ל'"ר גולדברג ולכל הנהלת בית החולים והצוות המלווה :'התרשמתי עמוקות מצוות כרמל הנהדר שעבד בעומס קשה מאוד בקורונה, במיוחד בטיפול נמרץ וזה יחד עם ניתוחי הלב והחזה ש'כרמל' מצטיין בהם, פגייה מתקדמת טיפולי סרטן ייחודיים ובכלל'כרמל' הוא בית חולים מצוין יישר כוח'.
השר בפגישה עם מנהלי המחלקות. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שר הבריאות ניצן הורוביץ בביקור במערך נשים בבי'ח 'כרמל'. משמאל ד'ר שרון אלרעי פרייס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שר הבריאות ניצן הורוביץ הצטרף לדוגם...
*   זוכרים את פרופ' שאול שאשא ז'ל. אלמנתו...
*   הפתעה גדולה ומשמחת: מחקר חדש באוניבסיטת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים