כנס לשכת שמאי מקרקעין התקיים באילת. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מרסלו

משה רוזנבלום מנכ'ל קניוני 'עופר' ומשנה למנכ'ל חברת 'מליסרון' הפתיע: 'הקניון לא יעלם.הקניון השכונתי יהפוך לקניון העיקרי של כל צרכן. את חלק מהקניונים הגדולים נהרוס ונבנה במקומם יחידות דיור'. עוד בין הדוברים רמי לוי מנכ'ל ובעלים של שיווק השקמה, אבי ללון משנה ליו'ר לשכת עורכי הדין ועוד

פורסם ב: 17/11/2021 02:50

משה רוזנבלום בכנס לשכת שמאי המקרקעין. צילום: מרסלו
רמי לוי מנכ"ל ובעלים שיווק השקמה : 'חייבים לשנות את שיטת המכרזים של המינהל, אי אפשר למכור למרבה במחיר, זה מעלה את יוקר המחיה'.

עו'ד אבי ללום משנה ליו'ר לשכת עורכי הדין: " אם עסק פרטי היה אומר מה שאביגדור ליברמן אמר אתמול שבשנה הבאה מחירי הדיור יעלו בשנת ב 5-6% היו מזמינים אותו לחקירה. לממשלה אינטרס להעלות מחירים כך היא מקבלת יותר מיסים'.

רמי לוי מנכ'ל ובעלים של רשת שיווק השקמה השתתף היום בפאנל בנושא: השוק המסחרי והלוגיסטיקה יש עתיד?
בכנס לשכת שמאי המקרקעין המתקיים באילת. בתחילת הפאנל נשאל לוי איך קורה שאביר הצרכנים מעלה שכר דירה, מתאם מחירים ומעלה לעצמו את השכר ? "זה שטויות במיץ , אני שיניתי את רכיב השכר שלי מבונוס לשכר קבוע , לגבי תיאום מחירים לא יכולים להשיב כרגע ולגבי העלאת שכר הדירה לא העליתי אלא שיניתי את המסגרת החוזית', השיב.

לעניין המחירים האסטרונומיים של הקרקעות במדינת ישראל אמר: 'חייבים לשנות את שיטת המכרזים של המינהל, אי אפשר למכור למרבה במחיר, זה מעלה את יוקר המחיה. למה לא לעשות הגרלה בין המציעים ובכך ולהקפיא את מחירי הקרקע ? אם קונים קרקע יקרה , השכירות תהיה יקרה וכן הלאה וכך מתייקר יוקר המחייה. אם לפני 8 שנים במכרז על קרקע ליד עזריאלי אני הצעתי 126 מיליון שקל ועזריאלי הציעה 500 מיליון וזכתה זה הדוגמא לעליית מחירים , שבסוף מתגלגלת לצרכן. צפון תל אביב לא שייכת רק לעשירים אלא לכולם. ממשלת ישראל צריכה כספים להרבה דברים, היא הגדילה את התקציב ב 20 מיליארד שקלים אז הם לוקחים מאיתנו האזרחים. המדינה היא הבעיה, גם בעובדה שהיא מטילה כל כך הרבה מיסים על האזרחים.'

עו'ד אבי ללום משנה ליו'ר לשכת עורכי הדין (עו'ד אבי חימי.ר.ק.) התייחס לדבריו של שר האוצר אתמול בכנס לעניין עליית מחירי הדיור ואמר : " אם עסק פרטי היה אומר מה שליברמן אמר אתמול שבשנה הבאה מחירי הדיור יעלו בשנת ב 5-6% היו מזמינים אותו לחקירה . לממשלה אינטרס להעלות מחירים כך היא מקבלת יותר מיסים "

לגבי עליית קרנם ומחירם של המרכזים הלוגיסיטיים בשנתיים האחרונות התייחס יוסי אזולאי מנכ'ל איסתא נכסים : 'למרלוגים ביקושים אדירים. אם למישהו יש מרלוג (מרכז לוגיסטי.ר.ק.), יש תחרות אדירה עליו , בין גדרה לחדרה לא תמצאו מרלוגים פנויים.

גם משה רוזנבלום מנכ'ל קניוני 'עופר' ומשנה למנכ'ל חברת 'מליסרון' התייחס לעניין עליית מחירי המרלוגים , שבין השאר נובעת משינוי הרגלי הצריכה של הצרכנים שרוכשים בשנים האחרונות יותר באינטרנט : 'התמהיל ישתנה ומשתנה כבר עכשיו. צריך יותר בידור וסוג אחר של חנויות . לדוגמא חנויות יד 2 , החנות הכי דומיננטית בתל אביב היא חנות יד שנייה . הקניון יהיה היברידי והצרכן היברידי , יקנה באינטרנט ויבוא לאסוף מהחנות , חלק מהשוכרים בקניונים יהפכו את החנויות למחסנים למלאי מהם הלקוחות יבואו לקחת מוצרים שקנו באינטרנט'.

לסיכום הפאנל רמי לוי התבקש לתת תחזית לשנים הבאות לגבי שוק המשרדים ואמר:"'אני צופה ביקוש גדול יותר למשרדים בגלל שאושרה הסבה של משרדים למגורים ,דבר שיגרום לקיטון בהיצע ואז הביקוש יגבר והמחיר יעלה'.
עו'ד אבי ללום בכנס לשכת שמאי המקרקעין. צילום: מרסלו

רמי לוי בכנס לשכת שמאי המקרקעין. צילום: מרסלו

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   האחים יהודה וזהר זיסאפל חנכו בטכניון...
*   בישראל נערך כנס בינלאומי של IAPAC . צילום:...
*   הבכירים ביותר של תעשיית התרופות -...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים